آشنایی با غذاهای کانادایی

اولین چیزی که در هر سفر خارجی به فکرمان میرسد امتحان کردن خوراکی های خاص آن کشور است، کانادا شاید غذاهای معروفی نداشته باشد اما آنقدر از فرهنگهای مختف را در خود جای داده که تقریبا برای چشیدن از غذای هر ملتی میتوانید یک رستوران مخصوص پیدا کنید.

آشنایی با غذاهای کانادایی

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: باناک (Bannock)

فهمیدن اینکه باناک اولین بار در کدام کشور درست شد کمی سخت است. مردمانی که در ابتدا در کانادا زندگی می کردند مدت ها قبل از آمدن اروپایی ها نان باناک را با آرد گیاهی درست می کردند اما با این حال در آن موقع این نان با آرد گندم تهیه نمی شد. باناک یکی از نان های فوری است که با آرد غلات درست می گردد و تنوع زیادی دارد. این نان که در کانادا زیاد استفاده می گردد معمولا با عسل و مربا خورده می گردد.

پوتاین (Poutine)

پوتاین در واقع سیب زمینی سرخ نموده به همراه ورقه های خرد شده پنیر است که روی آن سس عصاره گوشت ریخته می گردد و طعمی بسیار دلچسب پیدا می نماید. این غذا که نوعی فست فود است در همه شهرهای کانادا و نواحی شمالی آمریکا درست می گردد اما اولین بار در شهر کبک پخته شد، پس خوشمزه ترین پوتاین را می توانید در همین شهر پیدا کنبد. برای امتحان این غذا به رستوران La Banquise کبک که معروف ترین رستوران پوتاین در این شهر است بروید، در این رستوران به همراه این غذا، گواکامولی، گوشت و سبزیجات سرخ شده هم گذاشته می گردد.

گوشت دودی مونترال

کانادا کشوری است که مهاجران زیادی دارد و پیشینه آشپزی آن هم به خوبی این موضوع را نشان می دهد. غذای گوشت دودی را مهاجران اروپای شرقی به این کشور آوردند و حالا این گوشت در همه شهرهای کانادا درست می گردد اما خوشمزه ترین آن را می توانید درمونترال پیدا کنید.

دونات بیگل مونترال

سال هاست که شیرینی فروشی های مونترال و نیویورک برای درست کردن برترین بیگل ها با هم در رقابت هستند با این حال برای چشیدن طعم واقعی این دونات به نانوایی فیرمونت در مونترال بروید. برای تهیه این دونات، خمیر را به صورت حلقه شده در می آورند و قبل از پخت مدتی در آب می جوشانند.

کباب ترکی

کباب ترکی از اسمش معلوم است که برای ترکیه است شاید بپرسید پس چرا آن را در فهرست غذاهای کانادا آوردیم؟ با اینکه این غذا بومی کانادا نیست اما به غذای محبوب سواحل شرقی کانادا تبدیل شده است. اگر به استان نوا اسکوشیا و شهر هالیفاکس بروید و در ساعت 2 صبح هوس غذا خوردن در بیرون کنید انتخاب دیگری به جز کباب ترکی ندارید! در این غذا گوشت را به همراه گوجه در نان نازک پیتا می پیچنند و روی آن را سسی غلیظ و شیرین می ریزند.

تورتیری (Toutiere)

تورتوری پای گوشت است که در شهر کبک در جشن هایی مثل کریسمس یا تعطیلات مختلف درست می گردد. در حالی که پای گوشت های معمولی ترکیبی از گوشت و انواع مختلفی از سبزیجات است اما در تورتیری روی گوشت را شیرینی روغنی می پوشاند.

منبع: travelversed.co
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 721

به "آشنایی با غذاهای کانادایی" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با غذاهای کانادایی" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با غذاهای کانادایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید