آب و هوای تورنتو چطور است؟

تورنتو هم مثل شهرهای دیگر کانادا شهری سرد به نسبت دیگر شهرهای جهان به شمار میرود ولی اگر این شهر را با شهرهای دیگر کانادا مقایسه کنید، گرمترین اب و هوا را دارد و شهری 4 فصل است.

آب و هوای تورنتو چطور است؟

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: آب و هوای تورنتو به دلیل قرارگیری در سواحل دریاچه انتاریو، کاملا تحت تاثیر آن قرار گرفته است. آب دریاچه مسبب هوای گرم تر در زمستان و خنک تر در تابستان است! همچنین وجود مجموعه جزایر Great Lakes نیز منبع رطوبت فراوان آب و هوای تورنتو در تابستان میباشد. مقدار رطوبت هوا در این فصل به گونه ای است که برای بازدیدکنندگان و توریست ها غیر منتظره است.

تورنتو یکی از گرم ترین شهرهای کانادا در زمستان نیز هست، اما به هر حال باز هم نمی توان گفت که سرمای زمستانش شدت ندارد. از اواسط ماه آذر تا اواسط ماه اسفند یعنی به طور میانگین در 65 روز از سال، در بیشتر روزها، بر روی زمین برفی با عمق بیش از 1 سانت نشسته است.

برای اینکه بهتر موضوع گرم بودن آب و هوای تورنتو نسبت به دیگر شهر های کانادا را درک کنید، بهتر است بدانید که اوتاوا در نقطه شمالی تری از شهر تورنتو واقع شده اما در مجاورت دریاچه قرار ندارد و بدین خاطر، عمق برفی بیش از یک سانت را در 120 روز از سال به خود میبیند.

انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 86

به "آب و هوای تورنتو چطور است؟" امتیاز دهید

8 کاربر به "آب و هوای تورنتو چطور است؟" امتیاز داده اند | 3.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب و هوای تورنتو چطور است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید