آبشار همیلتون کجاست؟

همیلتون شهری در کاناداست که به آبشارهایش معروف است این شهر صنعتی علاوه بر جاذبه های شهری، جذابیت های طبیعی نیز دارد.

آبشار همیلتون کجاست؟

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: ممکن است که آبشارای نیاگارا، پر بازدیدترین آبشارها در آمریکای شمالی باشند اما مرکز آبشارهای دنیا جای دیگری است! این آبشارها به نام آبشارهای همیلتون در شهر کانادایی همیلتون قرار گرفته اند. جالب است که این آبشار، در قلب صنعتی ترین منطقه کانادا قرار گرفته است و در عین حال، این منطقه زیبایی بی نهایت فریبنده ای دارد.

آبشار همیلتون در کشور کانادا و در 50 مایلی غرب شهر همیلتون واقع شده است و علت معروف بودن این شهر، آبشارهای آن است. در همیلتون بیش از 100 آبشار وجود دارد و شاید برایتان جالب باشد بدانید که علت وجود این تعداد آبشار در یک شهر صنعتی چه می تواند باشد. علت این موضوع در واقع نزدیکی همیلتون به آبشارهای نیاگارا است که یک میزان از آن از نیویورک، انتاریو، میشیگان و ایلینویز می گذرد.

هر رودخانه و یا نهری که به سمت پرتگاه نیاگارا جریان داشته باشد، باعث ایجاد یک و یا تعداد بیشتری آبشار می گردد. از آنجاییکه همیلتون شهری تماما صنعتی بود که به ساخت و فراوری فولادش شهره داشت، تا سال 2008 هم آبشارهای این شهر حتی به وسیله ساکنانش چندان شناخته شده نبود. تا اینکه شخصی به نام کریس اکلوند که یکی از اهالی شهر همیلتون بود، آبشارهای این شهر را معروف کرد.

البته تا قبل از آن هم اهالی شهر همیلتون، آبشارهای عظیم آن را می شناختند و هم در آخر هفته ها از آن ها بازدید می کردند و هم در آن ها آب تنی می کردند اما هیچکس مقدار و ارزش واقعی آبشارهای همیلتون را نمی دانست.

حتی امروز هم هیچ کس به درستی نمی تواند میزان و تعداد دقیقی از آبشارهای این شهر داشته باشد، اگر چه تا حالا در آن 130 آبشار معرفی شده است اما برخی از منابع گفته اند که تعداد آن ها بیشتر از 130 و حدود 150 عدد است. علت این برآورد ها و مشخص نبودن تعداد دقیق آبشارهای همیلتون این است که 50 تا 60 عدد از آنها، فقط در یک دوره زمانی خاص جاری می شوند. در نتیجه تعداد دقیقه آنها بستگی به فصل های سال دارد و همین موضوع، باعث سردرگمی و سخت بودن شمارش تعداد آنها می گردد.

علاوه بر این موضوع، تعدادی از این آبشارها هم جز اموال شخصی محسوب می شوند ودر نتیجه نمی توان آنها را در تعداد نهایی حساب کرد. تعدادی از این آبشارها هم به خاطر افزایش جمعیت و ساخت و سازهایی که شده است، ناگهان ناپدیدد شده اند.

همیلتون، رودخانه ای ندارد اما مقدار آبشارهای آن در حال حاضر به مقدار آبشارهای نیاگارا است. اما در عوض، آبشارهای همیلتون، کوچک، آرام و ساکت هستند و تنوع آن ها بسیار بالا است. برای مثال آبشارهای روبانی شکل در این منطقه بسیار دیده می شوند که آبشارهایی با عرض کم اما طول بسیار هستند، آبشارهای کلاسیک، نوع دیگری از آبشارهای هملیتون هستند که در آن ها، طول و عرض آبشار یکی است و تقریبا با هم برابر است و آبشارهای پرده ای، که در واقع آبشارهایی با ارتفاع کم اما پهنای زیاد هستند و به همین علت به آنها پرده ای می گویند.

اما دیدنی ترین آبشار همیلتون، آبشار وبستر (Webster’s Falls) نام دارد، بلندترین آبشار، آبشار Tew’s Falls با 41 متر و کوچک ترین آبشار هم آبشار دیویس با 3 متر ارتفاع است.

منبع: smithsonianmag.com
انتشار: 8 شهریور 1401 بروزرسانی: 22 شهریور 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 715

به "آبشار همیلتون کجاست؟" امتیاز دهید

3 کاربر به "آبشار همیلتون کجاست؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار همیلتون کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید