تئوتیئواکان در مکزیک (Teotihuacan) - مجری سفرهای گردشگری

تئوتیئواکان در مکزیک (Teotihuacan)

در قرن 2 قبل از میلاد تمدن جدیدی در دره مکزیک بوجود آمد. این تمدن کلانشهر تئوتیئواکان (Teotihuacán) و اهرام عظیم آن را ساخته است. هرم خورشید در حدود سال 100 میلادی ساخته شده است و بزرگترین هرم در Teotihuacán و کل مکزیک است. ساخت هرم ماه، یک قرن بعد آغاز شد و در سال 450 پس از میلاد به پایان رسید. هفت قرن پس از نابودی امپراتوری Teotihuacán، اهرام مورد تکریم و استفاده آزتک ها قرار گرفتند و به یک مکان زیارتی تبدیل شدند.

تئوتیئواکان در مکزیک (Teotihuacan)

این منطقه باستانی خارق العاده در مکزیک واقع شده است. Teotihuacán بزرگترین اهرام خورشید و ماه را داراست وبزرگترین شهر باستانی مکزیک است و پایتخت بزرگترین امپراتوری پیش از اسپانیا بود. گذراندن یک روز در این جا میتواند فوق العاده باشد! 

اجازه ندهید دستفروشان شما را دوره کننده. یک کلاه، بطری آب و کفش های پیاده روی به همراه داشته باشید.

بخش Calzada de los Muertos معروف است، یک خیابان با بنای تاریخی که با کاخ های نخبگان Teotihuacán همراه است. در جنوب آن La Ciudadela قرار دارد که گمان می رود محل اقامت فرمانروای شهر بوده است و بین دیوارهای ارگ Templo de Quetzalcóatl محصور شده است و نقش های برجسته مار کاملا مشهود است.

با رفتن به سمت شمال، سومین هرم بزرگ جهان را پشت سر می گذارید: Pirámide del Sol، 70 متر (230 فوت)، با 248 پله. خیابان به Pirámide de la Luna ختم می شود و در کنار آن 12 معبد Plaza de la Luna قرار دارد. در نزدیکی آن Palacio de Quetzalpapálotl (کاخ Quetzal Butterfly)، Palacio de los Jaguares (کاخ Jaguar) و Templo de los Caracoles Emplumados (معبد Plumed Conch Shells) واقع شده است. معروف ترین نقاشی دیواری Teotihuacán، به نام Paradise of Tláloc ​​، در Palacio de Tepantitla، در شمال شرقی Pirámide del Sol است. یک موزه هم در این محل وجود دارد. 

انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 106

به "تئوتیئواکان در مکزیک (Teotihuacan)" امتیاز دهید

1 کاربر به "تئوتیئواکان در مکزیک (Teotihuacan)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تئوتیئواکان در مکزیک (Teotihuacan)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید