کلیسای Basílica de Guadalupe مکزیک - مجری سفرهای گردشگری

کلیسای Basílica de Guadalupe مکزیک

در دسامبر سال 1531، یک مسیحی تازه کیش به نام خوان دیه گو ادعا کرد که در Cerro Del Tepeyac (تپه تپیاک) مریم مقدس بر او ظاهر شده است و. با این ادعای خود، فرقه ­ای به راه انداخت. پس از مشاهدات متعدد، این داستان بر زبان­ها افتاد و به طرز معجزه آسایی تصویر خانمی روی خرقه دیه گو نقش بست. یک اسقف ماجرا را باور کرد و به احترام مریم مقدس زیارتگاهی ساخت. Basílica de Guadalupe تا امروز یک مکان زیارتی و مذهبی باقی مانده است.

کلیسای Basílica de Guadalupe مکزیک

طی قرن ها Nuestra Señora de Guadalupe برای هر نوع معجزه ­ای اعتبار گرفت، که به پذیرفتن کاتولیک توسط مکزیکی ها بسیار کمک کرد. ویژگی­های ظاهری مکزیکی هم در موفقیت او بی­ تأثیر نبودند. علی رغم اعتراض برخی روحانیون، که این فرقه را نوعی بت پرستی می­دانستند (با ویرجین به عنوان نسخه مسیحی شده ای از Aztec الهه Tonantzin)، در سال 1737 ویرجین رسماً حامی مکزیک اعلام شد. دو قرن بعد وی به عنوان حامی آسمانی آمریکای لاتین و امپراطور امریکا لقب گرفت و در سال 2002 خوان دیه گو توسط پاپ ژان پل دوم مقدس اعلام شد.

امروزه زیارتگاه های ویرجین در اطراف Cerro del Tepeyac (مکان قبیله آزتک ها) مورد احترام ترین مکان در مکزیک است که روزانه هزاران زائر آن را زیارت می­کنند.  در 12 دسامبر یعنی روز ضیافت مریم مقدس، صدها هزار زائر به محل می­روند. برخی از زائران مسافت آخر منتهی به حرم را روی زانو طی می­کنند.

حدود سال 1700، برای پذیرایی از جمعیت مؤمنان چهار برج Basílica de Guadalupe در محل قبلی معبد ساخته شد. اما در دهه 1970، ساختمان قدیمی گنبدی زرد رنگ (که اکنون Antigua Basílica نامیده می شود) از نظر کارایی کافی نبود، بنابراین ساختمان جدید با سقف آبی Basílica de Nuestra Señora de Guadalupe در همسایگی آن ساخته شد. این سازه توسط پدرو Ramírez Vázquez طراحی شده است، سازه ای وسیع و گرد و با طراحی وسیع با ظرفیت بیش از 40000 نفر است. تصویر ویرجین، با روپوشی سبز رنگ و تراش خورده با طلا، در بالا و پشت محراب اصلی basilica آویخته شده است، جایی که مسیرهای بازدیدکنندگان را تا آنجا که ممکن است کوتاه می­کند. بازدید گروهی ساعتی انجام می­شود.

قسمت عقب Antigua Basílica اکنون موزه de la Basílica de Guadalupe است که مجموعه ای زیبا از هنر استعمار را با چشم اندازی معجزه آسا تفسیر می­کند .

از پله های پشتی Antigua Basílica حدود 100 متری بالا بروید و به بالای تپه Capilla del Cerrito (کلیسای تپه) ، جایی که خوان دیگو دیدگاه خود را داشت، می­رسید، سپس از قسمت شرقی تپه به پارک de la Ofrenda، با باغ ها و آبشارها در اطراف آن صحنه نمایش مجسمه­ها ظاهر می­شود، پایین بروید و به باروک baroque Templo del Pocito بروید، یک سازه دایره ای شکل با سه گنبد کاشی کاری شده، ساخته شده در سال 1787 برای یادبود ظاهر معجزه آسای چشمه ای که Virgen de Guadalupe در آن ایستاده بود. از آنجا مسیری به میدان اصلی منتهی می­شود و دوباره وارد Antigua Parroquia de Indios (محله سرخپوستان) پیش از قرن 17 می­شوید.

برای رسیدن به Basílica de Guadalupe، با مترو به ایستگاه La Villa - Basílica بروید، سپس دو ساختمان به سمت شمال در امتداد Calzada de Guadalupe بروید. هم اتوبوس های توریستی پایتخت و هم اتوبوس­های گردشگری هاپ آف هاپ آن، در نزدیکی Basílica توقف می­کنند.

برای رسیدن به Basílica de Guadalupe ، با مترو به ایستگاه La Villa - Basílica بروید ، سپس دو بلوک به سمت شمال در امتداد Calzada de Guadalupe بروید. هم اتوبوس­های توریستی Capital و هم اتوبوس­های گردشگری هاپ آف و توریبس در نزدیکی Basílica توقف می کنند.

انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 115

به "کلیسای Basílica de Guadalupe مکزیک" امتیاز دهید

2 کاربر به "کلیسای Basílica de Guadalupe مکزیک" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای Basílica de Guadalupe مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید