آشنایی با جاذبه های گردشگری و توریستی ونکوور

شهر زیبای ونکوور در جنوب استان بریتیش کلمبیا و در کنار رشته کوههای راکی قرارگرفته است. این شهر توسط یکی از فرماندهان انگلیسی بنام جرج ونکوور که در سال 1790 میلادی این منطقه را مورد اکتشاف قرارداد، نامگذاری شده است. شهر ونکوور سومین شهر بزرگ کانادا است زبان اصلی در این شهر انگلیسی است. ونکوور همواره به عنوان یکی از پنج شهر برتر دنیا از لحاظ کیفیت و قابلیت زندگی انتخاب شده‌است.ونکوور درحال حاضر شلوغ ترین و بزرگترین بندر کشور کانادا است.

چشم‌اندازهای طبیعی فوق‌العاده، فعالیت‌های تفریحی جذاب در دل طبیعت و جاذبه‌های شهری بی‌نظیر، آن را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در کانادا کرده است. در این شهر می‌توانید غذاهایی از سراسر دنیا را به راحتی امتحان کنید. بهترین غذاهای دریایی با تازه‌ترین مواد غذایی در رستوران‌های ونکوور سرو می‌شود. صنایع چوب و توریسم و فیلم سازی عمده محل درآمد این شهر زیبا هستند. این شهر بعداز لوس آنجلس و نیویورک سومین مرکز فیلم سازی در قاره آمریکا است بطوریکه حتی به آن هالیوود شمالی نیز میگویند. ونکوور برای یک دهه بعنوان بهترین شهر برای زندگی در سراسر دنیا انتخاب میگردید و هم اکنون نیز میزبان صدها سمینار و کنفرانس بین المللی بطور سالانه است.

دیدنیهای شهر ونکوور

پارک استنلی پارکی سرسبز و پر از درخت نزدیک به منطقه داون تاون ونکوور است. یک مسیر کنار دریایی که مناسب پیاده روی است فضای سبزپارک را احاطه کرده، و بیشتر بازدیدکنندگان به صورت پیاده یا با دوچرخه از این پارک دیدن می کنند. گردشگران می توانند یک روز کامل را صرف بازدید از جاذبه های مختلف آن کنند. در تمام پارک، چشم اندازهای تماشایی بسیاری وجود دارد.

کوهستان گروز هم در زمستان و هم در تابستان چشم انداز فوق العاده ای را ارائه می دهد. تله کابین به طور روزانه بازدیدکنندگان را از سطح خیابان به قله کوه می برد، جایی که غذاخوری، فعالیت های تفریحی و حیات وحش انتظار گردشگران را در تمام طول سال می کشد.

برای بسیاری از گردشگران در ونکوور، کانادا پلیس Canada Place جایی است که از آنجا سفر آغاز می شود. این بنا با معماری قابل توجهش هم پایانه کشتیرانی، هم مرکز همایش و هتل، و هم مرکزی برای بازدید وتفریحات منحصر به فرد است.

آکواریم ونکوور ، که از زیباترین آکواریومهای جهان است و تنها سینمای چهاربعدی کانادا در انجا واقع شده است.

آکواریوم ونکوور

پل معلق کاپیلانوکه اولین جاذبه توریستی ونکووراست در سال 1889 افتتاح شد و از آن زمان بازدیدکنندگان را با عبور از بالای ژرف دره ای زیبا هیجان زده می کند. این پل پیاده روبه طول 70 متر امتداد دارد که به پارکی پر از راه های جنگلی و مسیرهایی در بالای درختان بزرگ و قدیمی منتهی می شود. همچنین مجموعه ای از ستون های توتم و سکوی معلق شفافی به نام cliffwalk نیز در آنجا وجود دارد. همچنین در طول جاده کاپیلانو، محل پرورش ماهی آزاد کاپیلانو نیز به خصوص در فصل پاییز ارزش دیدن دارد.

خیابان رابسون بیش از همه به عنوان محلی برای خرید شناخته می شود. ولی گذشته از اسامی برندهای بین الملی، بسیاری از اتفاقات مبتکرانه ونکوور در این مکان رخ داده است. گالری هنر ونکوور که مؤسسه هنری اصلی شهر به همراه نمایشگاه هایی بین المللی در آنجا قرار دارد.

مرکز خرید بزرگ بریتیش کلمبیا که سومین مرکز بزرگ خرید کانادا با هزاران مغازه زیبا و امکانات.فراوان است.

دیدنی های ونکوور (9)