آشنایی با جاذبه های گردشگری و توریستی مونترال

مونترال با داشتن جمعیتی در حدود 2/5 میلیون نفر بزرگ‌ترین شهر استان کبک و دومین شهر بزرگ فرانسه‌زبان جهان است. این شهر مجموعه‌ای از فرهنگ‌ها.و ملت‌های گوناگون را در بر می‌گیرد. در این شهر سه دانشگاه معروف به نامهای مک گیل ، مونترال و کنکوردیا وجود دارند. زبان رسمی دانشگاههای مک گیل و کنکوردیا انگلیسی است. زبان رسمی شهر مونترال فرانسوی است ولی تمام نهادها و فروشگاهها به دو زبان انگلیسی و فرانسه پاسخگو هستند و افراد انگلیسی زبان هیچ مشکلی در ایجاد ارتباط در این شهر زیبا نخواهند داشت. مونترال و نیویورک تنها شهرهائی در آمریکای شمالی هستند که به عنوان مرکز مد معروف هستند.

تونلهای زیزمینی مشهور شهر یک دالان 33 کیلومتری را ایجاد کرده اند که تقریباً تمام ساختمانهای مهم شهر را به هم اتصال داده اند و در کنار این دالانها بزرگترین مرکز خرید زیرزمینی جهان ساخته شده است که از جمله دیدنیهای باورنکردنی برای آنهائی است که علاقه مند به خرید کردن هستند . این مراکز خرید زیرزمینی درگوشه و کنار شهر قابل دسترسی هستند . مونترال هرساله میزبان مسابقات معروف اتومبیلرانی گراند پریکس میباشد . مد و زیبائی و هنر درگوشه گوشه این شهر به چشم میخورد . مونترال میزبان قدیمیترین موزه هنر کاناداست . پائیز رنگارنگ مونترال همیشه میزبان صدها هزار جهانگردی است که به عشق رنگبازی در طبیعت در این منطقه گرد هم می آیند.

مونترآل شهری زیبا با تاریخچه‌ای غنی است. موزه‌ها و نگارخانه‌های متعدد، دومین باغ گیاه‌شناسی بزرگ دنیا و پارک‌های دیدنی، هر ساله گردشگران زیادی را به این شهر می‌کشانند.

علاوه بر این‌ها، شهر قدیم مونترآل با ساختمان‌های قدیمی، بناهای تاریخی، کلوب‌های موسیقی و رستوران‌های مجلل، یکی از دیدنی‌ترین بخش‌های سفر به مونترآل خواهد بود.

مونترآل شهری است که با پای پیاده می‌شود به بسیاری از دیدنی‌های آن سر زد.

اگر دوست دارید قدم بزنید، چند ساعتی تفریح کنید و با اهالی شهر گفت‌وگو کنید، این پارک بهترین مکان برای گذراندن چند ساعت در روز است. در ماه‌های گرم تابستانی این پارک بسیار شلوغ است و در گوشه و کنار آن مردم به بازی و تفریح و استراحت مشغول هستند. از ماه مه تا اکتبر، هر یکشنبه اهالی مونترآل در این پارک و اطراف ساختمان Sir George-Etienne جمع می‌شوند تا در جشنواره‌های گوناگون و فعالیت‌های تفریحی مختلف شرکت کنند.

بخش‌های قدیمی شهر مونترآل یکی از دیدنی‌ترین قسمت‌های شهر هستند. در این محله‌ها می توانید از موزه بازدید کنید، به نمایشگاه‌های مختلف سر بزنید و با تاریخ مونترآل بیشتر آشنا شوید.

دیدنی های شهر مونترئال

  • دومین باغ گیاه‌شناسی بزرگ دنیا در مونترآل قرار دارد. این باغ در سال 1931 افتتاح شده و بیش از ده گلخانه‌ی دیدنی دارد. این باغ یکی از جاذبه‌های گردشگری زیبا و ارزان برای علاقه‌مندان به گل‌ها و گیاهان است.
  • در پارک لافونتن می‌توانید والیبال ساحلی بازی کنید، در یکی از زمین‌های تنیس آن، تنیس بازی کنید و یا چند ساعتی را به استراحت و دیدن مردم بگذرانید. اجراهای نمایش رایگانی نیز در این پارک برگزار می‌شود.
  • در محله Le Plateau می‌توانید از قدم زدن در خیابان‌های زیبا و دیدنی، غذاخوردن در رستوران‌های بی‌نظیر و خرید از فروشگاه‌های متعدد آن لذت ببرید. این منطقه یکی از پررفت‌ و‌آمدترین قسمت‌های شهر است.
  • مجموعه Biodome که تنها نمونه از نوع خود در دنیا است، 4 اکوسیستم زیبای موجود در آمریکای شمالی، جنوبی و مرکزی را به نمایش می‌گذارد. این مجموعه ی دینی در پارک المپیک Velodrome قرار گرفته است.
  • میدان New Place des Armes یکی از سه میدان اصلی شهر قدیم مونترآل است. بناهای متعددی از جمله کلیسای نتردام، اولین ساختمان بانک مونترآل، ساختمان York Life و ساختمان Aldred در اطراف این میدان واقع شده‌اند. این میدان مکان مناسبی برای بازدید از چند بنای تاریخی است.
  • زیارتگاه Joesph Oratory یکی از پربازدیدترین مکان‌های زیارتی در تمام کانادا است. گنبد این مجموعه پس از کلیسای سنت پیتر در رم، بلندترین گنبد جهان است با چشم‌اندازی بسیار زیبا از دشتی که شهر مونترئال در ان بنا شده.

دیدنی های مونترال (4)