آشنایی با فرودگاه Benito Juárez مکزیکو سیتی

فرودگاه های اولین نقطه از هر سفر خارجی است که با آن آشنا میشوید، در دیدار از مکزیک هم ابتدا و انتهای سفرتان را در فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی  (Mexico City International Airport)  خواهید گذراند، این فرودگاه به نام بنیتو خوآرز (Benito Juárez) نیز خوانده میشود.

آشنایی با فرودگاه Benito Juárez مکزیکو سیتی

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: با یکی از اصلی ترین فرودگاه های کشور مکزیک آشنا شوید، فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی (Mexico City International Airport). این فرودگاه که مستقیما از طرف یکی از شرکت های دولتی مکزیک مدیریت می شود اصلی ترین و مهم ترین فرودگاه این کشور هم به شمار میرود. 

تاریخچه فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

قبل از این که فرودگاه مکزیکو سیتی در این منطقه افتتاح شود، سایت هوایی در این منطقه قرار داشت که برای اولین بار در سال 1910 میلادی ساخته شد و برای فعالیت های هوایی این منطقه مورد استفاده نهاده شد. با ساخت این فرودگاه در آن سال ها، آلبرت برنیف اولین کسی بود که از مکزیک و آمریکای لاتین پرواز کرد!

در سال 1915 میلادی بود که این فرودگاه برای مقاصد بزرگ تر هوایی به اسم فرودگاه بالبوئن با 5 پنج باند فرودگاهی، مجددا افتتاح شد. با وجود این فرودگاه در سال 1928 ساخت یک فرودگاه شهری در این منطقه شروع شد. با این که این فرودگاه در سال 1929 آماده ی استفاده و بهره برداری بود اما برای استفاده از خدمات منظم آن و بعلاوه استفاده ی مکرر از آن به تاریخ 15 مه سال 1931 محول شد.

در 8 ژانویه ی سال 1943 بود که بر طبق اعلام روزنامه های رسمی کشور مکزیک، فرودگاه مکزیکو سیتی به اسم یک فرودگاه بین المللی تصویب و در نهایت تصدیق شد. با این اعلام، فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی از ان زمان به بعد قادر به اداره ی ورود و خروج مسافران از مقاصد هم داخلی و بین المللی بود.

اطلاعات فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی

اولین مسیر خارجی که به این فرودگاه راهنمایی شد، بین فرودگاه بین الملی لس آنجلس به این فرودگاه بود. این فرودگاه در 6 سال بعد پروژه ی ساخت باند نو را شروع نمود البته در کنار آن ساخت امکانات نو همانند پلت فرم های هوایی، ساخت ترمینال نو، برج کنترل و دفاتر اداری در این فرودگاه هم شروع شد.

باند نو فرودگاه در سال 1951 بود که کار خود را شروع کرد و به همین دلیل، ترمنیال نو این فرودگاه در تاریخ 19 نوامبر سال 1952 از طریق رئیس جمهور وقت مکزیک افتتاح گشت. فرودگاه بین المللی مکزیک در طول سالیان سال بسیار مورد بازسازی و بازسازی نهاده شد و طرح های بهسازی بسیاری را در خود تجربه کرد.

فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی همانطور که بالاتر هم گفتیم، در حل حاضر به همراه 22 فرودگاه دیگری که در سراسر مکزیک فعالیت می نمایند، از طریق شرکتی دولتی به نام Aeropuertos y Servicios Auxiliares اداره می شود. این فرودگاه را در زبان بومی لاتین Aeropuerto Internacional de la Ciudad de México Benito Juárez می گویند. در این فرودگاه 35 هزار نفر به صورت مستقیم و 15 هزار نفر به صورت غیر مستقیم کار می نمایند.

در این فرودگاه در حال حاض بیش از 30 شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی معتبر برای مسیرهای داخلی و خارجی به همراه 17 شرکت کارگو و حمل و نقل بار، فعالیت می کند. طبق آمار رسمی که از این فرودگاه وجود دارد، روزانه بیش از 100 هزار نفر مسافر از طریق این فردگاه به بیش از 100 مقصد مختلف در داخل و یا 3 قاره ی دنیا به صورت عمده جا به جا می شوند.

آشنایی با فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

این فرودگاه را می توان به اسم یکی از مراکز اصلی و قطب پروازی برای بزرگ ترین شرکت هواپیمایی مکزیک یعنی ایرومکزیکو (Aeroméxic) به حساب آورد. بر طبق آمار رسمی در این فرودگاه در سال 2017، بیش از 44 میلیون نفر مسافر را در خود جا به جا نموده است و این تعداد مسافر در مقایسه با سال 2016 میلادی، بیش از 7 درصد افزایش داشته است.

این فرودگاه در 5 کیلومتری و در شرق مرکز شهر مکزیکو سیتی نهاده شده است. باندهای فرودگاه مکزیکو سیتی از جنوب شرقی و شمال شرقی این فرودگاه کشیده شده اند. با توجه به این که این فرودگاه به اسم یکی از مهم ترین فرودگاه های کشور مکزیک است و در واقع از اصلی ترین دروازه های ورودی به این کشور از طریق حریم های هوایی است و از طرفی دیگر هم این فرودگاه در نزدیکی مرکز شهر مکزیکو سیتی نهاده شده است، یکی از عمده ترین و مهم ترین مسائل این فرودگاه و شهر مکزیکو سیتی، موضوع آلودگی صوتی و آلودگی زیست محیطی است که این شهر بیشتر از طریق ی این فرودگاه در گیر آن می شود.

فرودگاه بین المللی مکزیک در سال 2014 با اعلام مستقیم و رسمی رئیس جمهور این کشور اعلام نمود که فرودگاهی در جایگزینی این فرودگاه به اسم نماد ملی ساخته خواهد شد که ظرفیت آن بسیار بالاتر از فرودگاه فعلی است و معماران بسیار معروف و توانای مکزیکی آن را طراحی خواهند کرد. طبق برآورد ها ساخت ترمینال نو 8 سال از مرحله ی اجرا و ساخت طول خواهد کشید.

اطلاعات فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی

  • نام فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی: Mexico City International
  • Airport
  • کد یاتا: MEX
  • کد ایکائو: MMMX
  • نوع فرودگاه: همگانی
  • ارتفاع از سطح دریا: 2230 متر
  • ترمینال ها: 2 ترمینال مجزا از یکدیگر
  • وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی: www.aicm.com.mx

ترمینال های فرودگاه بین المللی مکزیکوسیتی

فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی دارای 2 ترمینال مجزا از یکدیگر است. ترمینال شماره ی 1 در سال 1958 افتتاح شد. مساحت این ترمینال 542 هزار متر مربع است. 33

گیت چک این دارد و امکانات مختلفی در آن برای رفاه حال مسافران تعبیه شده است. ترمینال شماره ی 2 هم در سال 2007 میلادی ساخته و افتتاح شد. این ترمینال هم 288 هزار متر مربع مساحت دارد.

راه ها دسترسی به فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

با توجه به این که این فرودگاه در نزدیکی شرق مرکز شهر مکزیکو سیتی نهاده شده است، همه ی راه های دسترسی به ابن فرودگاه را مسافران این فرودگاه برای رسیدن به مرکز شهر و یا بالعکس در اختیار دارند.

تاکسی ها هم در محوطه ی فرودگاه و هم به صورت گذری در خارج از شهر قرار دارند. برای استفاده از اتوبوس هم این نکته را باید بدانید که ایستگاه اتوبوسی در داخل فرودگاه برای رسیدن به مرکز شهر وجود دارد.

امکانات فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

در هر 2 ترمینال این فرودگاه مسافران می توانند از امکاناتی همانند اینترنت پرسرعت، فروشگاه های مختلف برایی خرید ملزمات و سوغاتی، رستوران های محلی و بین المللی، پارکینگ اختصاصی،… و بسیاری از امکانت دیگر واقع شده است.

انتشار: 17 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1402 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 767

به "آشنایی با فرودگاه Benito Juárez مکزیکو سیتی" امتیاز دهید

2 کاربر به "آشنایی با فرودگاه Benito Juárez مکزیکو سیتی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با فرودگاه Benito Juárez مکزیکو سیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید