گردشگری وحشت در هتل فرمونت بنف (Fairmont Banff Springs)

قبلا بارها از هتل مجلل و تاریخی فرمونت بنف (Fairmont Banff Springs) برایتان گفتیم، اما این بار برایتان از جذابیت دیگر این هتل یعنی گردشگری وحشت در هتل برایتان بگوییم.

گردشگری وحشت در هتل فرمونت بنف (Fairmont Banff Springs)

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: بی شک یکی از مجذوب کننده ترین و شیک ترین جاذبه های توریستی کشور کانادا را باید هتل زیبا و مجلل بنف اسپرینگز یا فِرمونت بنف اسپرینگز (Fairmont Banff Springs) دانست که در شهر زیبا و کوهستانی بنف واقع شده است. اما همانند هر مقصد دیگر دنیای توریستی وحشت، این هتل هم با سایه های دنیای ترس احاطه شده است.

شهر بنف منطقه ای توریستی است که در پارک ملی بنف در استان آلبرتا و در محاصره کوهستان راکی قرار گرفته است و به دلیل همین ویژگی ها، مقصد توریستی ایده آلی برای هزاران توریست و البته ورزشکاران مشتاق اروپایی است که هر ساله به این منطقه سفر می نمایند. اما این هتل زیبا نیز همانند بسیاری دیگر از هتل های قدیمی داستان های خاص خود را دارد که با طعمی از ترس و وحشت آمیخته و آن را به جاذبه ای ایده آل در دنیای توریستی وحشت تبدیل نموده اند.

هتل امروزی بر ویرانه های هتل قدیمی با همین نام بنا شده است و البته خواه ناخواه پیوندی ناگسستنی با داستان های مرتبط با آن دارد، پیوندی که با رشته هایی از ترس و رخدادهای ماورایی آراسته شده است. اما داستان این هتل چیست؟

هتل بنف اسپرینگز در ابتدا به صورت یک سازه چوبی و در سال 1888 احداث شد، یعنی زمانی که راه آهن پسیفیک کانادا در حال کار در این منطقه بود. مردی به نام ویلیام ون هورن (William Van Horne) تعیین کرد که این منطقه برترین مکان برای احداث این هتل است، چرا که به دلیل ویژگی های چشمگیرش می توانست بازدیدنمایندگان بسیاری را جذب خود کند.

واقعیت این است که به لطف منظره ها زیبای کوهستانی، فعالیت های مفرح ورزشی و البته چشمه های آب گرم طبیعی که در این ناحیه وجود دارند، بنف از پتانسیلی بالا برای تبدیل شدن به شهری توریستی بهره می برد. اما اکنون این مکان تسخیر شده، جزئی از تورهای توریستی ارواح نیز شده است. امری که باعث شده نام هتل بنف به عنوان جاذبه ای توریستی در یاد و خاطره توریستان حوزه ترس و وحشت جاودانه گردد.

در سال 1926 این هتل دچار یک سانحه آتش سوزی شد و بنای چوبی آن در جریان این آتش سوزی به طور کامل تخریب شد، هتلی که تا آن موقع به مکانی معروف تبدیل شده بود. به همین دلیل مالکان تصمیم گرفتند تا بار دیگر و با استفاده از مصالحی مناسب تر این سازه را بازسازی نمایند. این گونه بود که عملیات احداث ساختمان تازه هتل شروع شد و این بار به جای بنایی چوبی، شاهد ساخت قلعه ای سنگی بودیم که با دیوارهای قطوری از سنگ خالص ساخته شده و دارای برج های بلند و باشکوه بود. در سال 1930 عملیات ساخت برای مدتی متوقف شده و البته دوباره از سرگرفته شد و البته نتیجه نهایی نیز قابل توجه بود، چرا که این هتل به مکانی شناخته شده تبدیل و میزبان بسیاری از مردم معروف دنیا شد، افرادی همانند مریلین مونرو، ملکه الیزابت دوم و هلن کلر. این هتل سنگی به دلیل ظاهر باشکوهش اکنون نامی تازه داشت، قلعه راکی.

بنا بر گفته ها و شنیده های موجود، چندین مورد تسخیر شدگی در هتل بنف اسپرینگز رخ داده است. وقتی هتل هنوز سازه ای چوبی بود، ظاهرا در محاسبات اشتباهی رخ داده و در نتیجه معماران اتاقی ساخته بودند که گفته می گردد فاقد پنجره و حتی جایی برای گذاشتن یک در بوده است. به همین دلیل این اتاق خالی عملا کاربردی نداشته و برای پنهان کردن این اشتباه آن را مسدود و از دید پنهان کردند. وقتی هتل آتش گرفت و ویران شد، این اتاق مرموز و مخفی دوباره پیدا شد. ظاهرا هنگام کشف اتاق، صداهای عجیبی از آن به گوش رسیده و حتی سایه هایی در آن مشاهده شده است، اما به هر حال این مسئله نامعین است که چرا اتفاقات رخ داده در هتل کنونی باید با این اتاق و تاریخچه اش پیوند خورده باشند؟

مدت ها است یک اتاق به خصوص در هتل بنف استپرینگز فعلی نیز برای سالیان متوالی در تسخیر ارواح و اشباح است. اتاق 873 گذشته ای خونین دارد، چرا که یک خانواده یعنی پدر و مادر و دختر کوچک شان در این اتاق به قتل رسیدند. بعد از خاتمه تحقیقات پلیس، خدمه برای تمیز کردن اتاق آمدند ولی شاهد اتفاقی عجیب بودند. گفته می گردد اثر انگشت دختر کوچولو که روی آیینه بوده، به هیچ عنوان پاک نشده و همچنان روی آیینه این اتاق به جای مانده است. به دلیل وقوع این پدیده عجیب و غیر قابل شرح، مدیریت هتل دستور بسته شدن این اتاق را داد. اگرچه بسیاری از توریستان ادعا می نمایند روح این خانواده را حین گشت و گذار در منطقه ها اطراف این اتاق مشاهده نموده اند.

از طرف دیگر حادثه منجر به مرگ دیگری نیز در این هتل رخ داده که باز هم داستان تسخیرشدگی این هتل را قوت بیشتری بخشیده است. حادثه این بار با مرگ نوعروسی جوان در ارتباط است، عروس جوانی که در حال پایین آمدن از پله ها پایش به لباس گیر نموده و از پلکان سقوط می نماید و به دلیل شکستگی گردن کشته می گردد. مدت کوتاهی بعد از این تصادف تلخ، بسیاری ادعا کردند که روح زن جوان را حین پایین آمدن از پله ها مشاهده نموده اند. در ادامه این وقایع، روح او کم کم در نقاط دیگری از هتل نیز مشاهده شد، البته در حالی که هنوز هم لباس عروس زیبا و سفید رنگش را به تن داشته و با وقار به این سو و آن سو می رفته است.

داستان دیگر این هتل در خصوص مردی به نام سم مک کالی (Sam Maccauley) است که به عنوان جارچی و تا زمان مرگش در سال 1976 در این هتل کار می نموده است. به نظر می رسد که او نیز این هتل لوکس را به تسخیر خود درآورده و به ویژه در طبقات فوقانی هتل حضوری فعال دارد. چندین ادعا مبنی برا مشاهده این مرد مطرح شده و شخصی گفته که حتی با او صحبت نموده است، گویی او مردی زنده و واقعی بوده و البته طبق گفته های شاهد، این مرد ناگهان درست در مقابل چشمانش و در یک لحظه ناپدید شده است.

به هر حال هتل ها نیز به دلیل ویژگی های خاص خود صحنه رخدادهای تلخ و شیرین بسیاری هستند که ممکن است تأثیرات شان را به اشکال مختلف بروز دهند و نمی توان به قطعیت این داستان ها و مشاهدات را قبول یا تکذیب کرد. اما با این حال این هتل بی شک از راحتی، امکانات مناسب و دیدی رویایی رو به منظره ها اطراف بهره برده است که باعث شده علی رغم تمامی این اتفاقات ترسناک، هنوز هم بتوان در آن اقامت نموده و لذت برد.

منبع: hammersonpeters.com / haunted-places-to-go.com
انتشار: 8 آذر 1402 بروزرسانی: 21 آذر 1402 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 875

به "گردشگری وحشت در هتل فرمونت بنف (Fairmont Banff Springs)" امتیاز دهید

2 کاربر به "گردشگری وحشت در هتل فرمونت بنف (Fairmont Banff Springs)" امتیاز داده اند | 4 از 5
امتیاز شما:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری وحشت در هتل فرمونت بنف (Fairmont Banff Springs)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید