برترین چشمه های آب گرم در کانادا

به گزارش مجری سفرهای کانادا و آمریکا، اگر دلتان برای آب تنی آرامش بخش در یک چشمه آب گرم معدنی طبیعی لک زده، حتماً به یکی از بهترین چشمه ­های آب گرم کانادا (که در ادامه نام آنها را ذکر خواهیم کرد) سفر کنید! این چشمه ­های آب گرم به کاهش استرس کمک می­کنند، عضلات دردناک را التیام می­بخشند و خواص درمانی دارند. به علاوه، در برخی از زیباترین چشم اندازهای کشور کانادا واقع شده اند.

برترین چشمه های آب گرم در کانادا

اماکن زیبایی مانند کوهستان راکی تا رودخانه ناهانی، دورنمای محشر بسیاری از این چشمه ­های آب گرم را تشکیل می­دهند و بعضی آنقدر بزرگ هستند که خود منبع چشمه آب گرم می­باشند. بیشتر چشمه ­های آب گرم کانادا در استان غربی بریتیش کلمبیا و آلبرتا واقع شده اند، اما خیلی جالب است که بدانید چه جواهرهایی در نواحی شمالی یاکان و استان­های شمال غربی پنهان شده اند. حتی در چمنزارهای کانادا نیز آبگیر آب گرم وجود دارند!

در این مقاله، نام بعضی از بهترین چشمه ­های آب گرم کشور را با توجه به خصوصیات و موقعیت آورده ایم. برخی از این چشمه ­ها در اعماق جنگل هستند و تنها با گلایدر یا قایق می­توان به آنها دسترسی پیدا کرد. برخی دیگر به شهر نزدیک­تریند و در مناطقی مجهز به هتل­ها و استخرهای لوکس واقع شده اند و به شما حس تازگی و شادابی می­دهند. چند چشمه نیز در نواحی روستایی هستند و در برخی دیگر، امکاناتی مانند کافه و کرایه مایو و حوله ارائه شده است. با خیال راحت می­شود گفت که در چشمه ­های آب گرم کانادا، برای همه امکانات جذابی پیدا می­شود!

چشمه ­های آب گرم کراوس

چشمه ­های آب گرم کراوس، جاذبه فوق العاده­ای هستند که کنار رودخانه ناهانی در بخش­های شمال غربی در پارک ملی حفاظت شده ناهانی واقع شده اند.

آب تنی در چشمه ­های آب گرم کنار رودخانه، یک تجربه منحصر به فرد است که می­توانید در دامان طبیعت کسب کنید. دمای آب استخر سنگچین کنار لبه رودخانه، دلپذیر بوده و به 32 درجه سلسیوس می­رسد. نمی­توان بوی ناخوشایند گوگرد (که شبیه تخم مرغ فاسد است) را نادیده گرفت، اما می­توانید با تماشای مناظر زیبای آب و صخره ­های اطراف از تجربه خود لذت ببرید.

این چشمه ­ها نسبتاً دورافتاده هستند و دسترسی به آنها دشوار است. یا باید با هواپیما از فورت سیمپسون به این محل بروید یا از سمت ناهانی مسیر را طی کنید. چشمه ­های آب گرم کراوس تنها در بهار قابل دسترس هستند بنابراین باید از قبل برنامه ریزی کنید!

چشمه ­های آبگرم می­یت

چشمه ­های آب گرم می­یت در پارک ملی جاسپر آلبرتا واقع شده اند و در آنها مجموعه­ای از استخرهای آرامبخش و زیبا وجود دارد که توسط پوشش درختی و کوهستان راکی کانادا دربر گرفته شده است. در سرزمین ملل اول، مردم از قرن­ها پیش از خواص ترمیم کنندگی آب­های سرشار از سولفات کلسیم و منیزیم بهره می­برند. چشمه ­های آب گرم برای اولین بار در سال 1938 در پارک ملی برای استفاده عموم آماده شدند.

مسیر زیبا و خوش منظره­ای که به چشمه ­های آب گرم می­رسد خود یک جاذبه طبیعی است. حتماً سر راه سعی کنید گوزن­های موس و دیگر حیوانات وحشی را ببینید.

اگر از جاسپر بازدید می­کنید، می­توانید برای تفریح به چشمه ­های آب گرم آن هم سری بزنید. برخی مسافران از فرصت استفاده می­کنند تا اطراف این محل کمی گردش نمایند. با این کار از آرامش استخرها لذت دوچندان می­برند!

دمای آبی که مستقیماً از چشمه ­ها می­آید تا 45 درجه سلسیوس نیز می­رسد، اما دمای استخرها تا حدودی خنک­تر بوده و در حد 40 درجه سانتیگراد تنظیم می­شود.

چشمه ­های آب گرم می­یت از اوایل ماه می تا نیمه اکتبر مهمان می­پذیرند و زمان فعالیت آنها در اوج ماه ­های تابستان به حداکثر می­رسد. برای ورودی و کرایه کمد از مسافران هزینه دریافت می­شود و اگر وسایل خودتان را همراه نیاورده باشید، می­توانید با پرداخت حداقل هزینه، یک مایو و حوله کرایه کنید.

چشمه آب گرم رودخانه لیارد

پارک استانی چشمه آب گرم شمال بریتیش کلمبیا، بهترین چشمه ­های آب گرم را دارد. در این ناحیه تاسیسات مدرنی احداث شده اند که محل مناسبی برای مسافران هستند. این پارک در ناحیه خلوتی قرار دارد و توسط پوشش درخت دربر گرفته شده، بنابراین ارتباط طبیعی با چشمه ­های آب گرم حفظ شده است.

استخر (بزرگترین استخر آب گرم در کانادا) توسط چشمه ­های آب گرمی که از سمت راست جاری هستند پر می­شود و دمای آب به حدود 52 درجه سلسیوس می­رسد. مسافران می­توانند از سمت چپ که دمای آب آن 42 درجه بیشتر نمی­شود وارد شوند و به آرامی به سمت گرم­تر حرکت کنند تا بهترین موقعیت را برای خود پیدا کنند.

یک استخر چشمه آب سرد نیز وجود دارد که اگر در استخر خیلی گرم شدید، بتوانید نفسی تازه کنید.

چشمه ­های آب گرم در موقعیت دورافتاده­ای قرار دارند و نزدیک مرز یاکان (در فاصله حدوداً چهار ساعتی از فورت نلسون) هستند. مسافران زمینی و افرادی که به سمت بزرگراه آلاسکا می­روند، زیاد به این محل سر می­زنند.

چشمه ­های آب گرم رودخانه لیارد تمام سال مهمان می­پذیرند. برای کسب یک تجربه جادویی می­توانید میانه زمستان به این چشمه ­ها بروید. در این هنگام، محل خلوت است و درختان اطراف از برف پوشیده می­شوند. به علاوه حتی ممکن است بتوانید شفق­های قطبی را هم ببینید!

خلیج چشمه آب گرم

اگر ترجیح می­دهید علاوه بر لذت بردن از چشمه آب گرم به ماجراجویی هم بپردازید، بهتر است به خلیج چشمه ­های آب گرم بریتیش کلمبیا سری بزنید.

این چشمه ­ها در پارک استانی ماکوینا مارین در جزیره ونکوور واقع شده اند و تنها راه دسترسی به آنها، از طریق قایق یا گلایدر است. می­توانید با قایق سرپوشیده یا زیپی زودیاک اطراف توفینو گردش کنید. در هر صورت، در مسیری که به خلیج ختم می­شود می­توانید مناظر زیبای ساحلی را ببینید. با دقت همه جا را زیرنظر بگیرید تا نهنگ­ها، خرس­ها، فوک­ها و شیرهای دریایی را ببینید.

وقتی به خلیج چشمه ­های آب گرم برسید، باید مسیری حدوداً دو کیلومتری را تا استخرها طی کنید. دمای آبی که مستقیم از چشمه وارد استخر می­شود، داغ و 50 درجه­ای است اما وقتی با آب­های خنک­تر اقیانوس آرام ترکیب می­شود می­توانید با آرامش در آن شنا کنید. هرچه به اقیانوس نزدیک­تر باشید دمای آب کمتر خواهد بود.

مناظر چشمه ­های آب گرم راکی واقعا خارق العاده هستند. اینجا اقیانوس آرام با زیبایی ابدی­اش مقابل شماست و آبشار معرکه­ای نیز از دیواره صخره­ای جاری است. به یک چیز دقت کنید: چشمه ­های آب گرم در ناحیه دورافتاده­ای واقع شده­اند اما در اوج تابستان، حجم جمعیت بازدیدکننده به طرز شگفت انگیزی زیاد می­شود.

چشمه ­های آب گرم تاکینی

چشمه ­های آب گرم تاکینی یاکان حدود نیم ساعت با وایت­هورس فاصله دارند و از دو استخر تشکیل شده اند که در تمام طول سال باز هستند.

دمای آب بین 37 درجه سلسیوس تا 42 درجه متغیر می­باشد. احتمالاً متوجه رنگ قرمز مایل به قهوه­ای آب خواهید شد؛ دلیل این رنگ غلظت زیاد کلسیم، منیزیم و آهن در آب است.

این چشمه ­های آب گرم عموماً توسط Ta’an Kwach’an ملل اول استفاده می­شدند اما امروزه بازدید از آن برای عموم آزاد است و حتی افراد غیربومی هم می­توانند از زیبایی آن بهره ببرند. همه بازدیدکنندگان باید یک جفت دمپایی یا صندل مخصوص آب برای رختکن و اطراف استخر همراه بیاورند. برای کسانی که وسایل خود را فراموش کرده باشند، امکان کرایه حوله و مایو وجود دارد.

چشمه ­های آب گرم هریسون

به مسافرانی که دوست دارند به چشمه آب­گرم سری بزنند، توصیه می­کنیم به چشمه ­های آب گرم هریسون بریتیش کلمبیا بروند. این مکان یکی از محبوب­ترین مقاصد سفر از ونکوور می­باشد. از اقامتگاه این محل، می­توان به استخر آب گرم لوکس حاوی آب سرشار از مواد معدنی دسترسی داشت که خواص درمانی طبیعی دارد.

در استراحتگاه و استخر چشمه ­های آب گرم هریسون، پنج استخر وجود دارد که از آب چشمه ­های طبیعی پر می­شود و هم در فضای مسقف و هم فضای باز می­توان به آنها دسترسی داشت. می­توانید در هر یک آب تنی کنید، چون دمای استخرها اندکی با یکدیگر متفاوت بوده و از 32 درجه تا 40 درجه سلسیوس متغیر می­باشد. برخی از استخرها فقط برای بزرگسالان هستند اما استخرهای مناسب برای کودکان نیز وجود دارند.

بسیاری از ویژگی­های استخرهای این محل، از عناصر طبیعی به دست می­آیند و امکاناتی از جمله ماسک پای علف دریایی و گِل، یا ماسک صورت غنی از مواد معدنی ارائه می­شود. دیگر بخش­های استراحتگاه (از جمله سوییت­های هتل مشرف به دریاچه، و کافه ­ها و رستوران­های کنار آب) نیز تجربه­ای آسان و آرامش­بخش برای مسافران به ارمغان می­آورند.

استخرهای این استراحتگاه برای مهمان­های خصوصی رزرو می­شوند اما عموم مردم می­توانند به استخرهای معدنی آب گرم عمومی شهر نیز سر بزنند که هر هفت روز هفته دایر هستند.

چشمه ­های آب گرم آینسورث

استراحتگاه چشمه ­های آب گرم آینسورث در امتداد سواحل دریاچه کوتنی دامنه کوهستان کوتنی بریتیش کلمبیا واقع شده است. مسافران می­توانند در این محل، داخل استخرهای بزرگ یا غارهای نعل اسبی (یا هردو!) آب تنی کنند و از دو تجربه متفاوت لذت ببرند.

استخر فضای باز دمای حدود 35 درجه دارد، اما دمای آب­ غارهایی که 150 فوت عمق دارند بیشتر بوده و به 40 درجه می­رسد. به علاوه یک استخر آب سرد کوچک هم وجود دارد که برای نفس تازه کردن می­توانید به آن سری بزنید.

آب هریک از این استخرها سرشار از کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم، لیتیم و سیلیس می­باشد. سرعت جریان زیاد است و آب داخل استخرها همیشه تازه می­ماند. آب کل استخر در روز چهار بار تعویض می­شود، اما آب داخل غارها روزانه شش مرتبه کاملاً عوض و تازه می­شود.

مسافرانی که در استراحتگاه اقامت کنند می­توانند رایگان از استخرها و غارها بهره ببرند اما عموم افراد باید برای بازدید یک روزه، هزینه ورودی بپردازند. امکان کرایه مایو و حوله نیز وجود دارد.

منبع: planetware.com
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 655

به "برترین چشمه های آب گرم در کانادا" امتیاز دهید

3 کاربر به "برترین چشمه های آب گرم در کانادا" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین چشمه های آب گرم در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید