آشنایی با اتاوا پایتخت کانادا

به گزارش مجری سفرهای کانادا و آمریکا، اتاوا (Ottawa) از سال 1855 پایتخت کاناداست و طی 5 سال گذشته از دیدگاه مجله های مختلف به عنوان بهترین شهر کانادا برای زندگی انتخاب می گردد این رجحان دلایلی دارد که در ادامه برایتان خواهیم گفت.

آشنایی با اتاوا پایتخت کانادا

پایتخت کانادا، اتاوا میباشد که در استان انتاریو واقع شده است. این شهر در امتداد جنوب رودخانه اتاوا و در ناحیه جنوب شرقی استان قرار گرفته است. اتاوا در تلاقی سه رودخانه اتاوا، گاتینو و کبک واقع شده است. مساحت اتاوا حدود 1/072 مایل مربع و جمعیت آن 960/754 نفر می باشد. اتاوا چهارمین شهر پرجمعیت کانادا به شما میرود.

تاریخچه اتاوا پایتخت کانادا

به دلیل موقعیت مکانی اتاوا که در کنار رودخانه و جلگه ای حاصلخیز واقع شده، نواحی اطراف اتاوا برای هزاران سال محل سکونت انسان ها بوده است. نزدیکی اتاوا به محل تلاقی سه رودخانه، آن را به شهر مهمی برای سفر و تجارت تبدیل نموده است. در سال 1610 یک سیاح اروپایی برای اولین بار این جلگه را کشف کرد. با این کشف روابط تجاری بین اروپایی ها و بومیان محلی شکل گرفت و پس از آن نیز مهاجرین به آن منطقه پا گذاشتند.

تا سال 1800، اولین محل سکونت اروپاییان، Wrightsville در قسمت شمالی رودخانه اتاوا بوده، اجتماع اروپاییان وارد صنعت چوب شدند. این صنعت کم کم تبدیل به یک فعالیت مالی مهم و پر رونق شد. در سال 1826 انگلیسی ها آغاز به ایجاد کانال در جنوب رودخانه اتاوا نمودند و صدها نفر از مهاجران تازه وارد مجذوب اتاوا شدند. در آن موقع اسم شهر اتاوا، Bytown بوده است.

در سال 1855، نام Bytown به اتاوا تغییر یافت و دو سال بعد ملکه ویکتوریا، این شهر را به دلیل موقعیت استراتژیک آن، به عنوان پایتخت کانادا معرفی نمود. امور مربوط به توسعه اتاوا ادامه پیدا کرد و تا سال 1885 اتاوا اولین شهر کانادا با چراغ های خیابانی تمام الکتریک شد. در طی دهه 1950 کوشش هایی برای بازسازی مجدد عظیمراه ها و عدم تمرکز چندین ساختمان دولتی شکل گرفت. این بازسازی ها با موج عظیمی در ساخت و ساز همراه بود که تا سال 1980 ادامه یافت و پس از آن صنعت و فناوری رونق یافت. در سال 2001 با ادغام شهرداری های نزدیک بهم یک شهر واحد تشکیل داده شد.

نقش کنونی اتاوا به عنوان پایتخت کانادا

در حال حاضر اتاوا مکان استقرار چندین سازمان دولتی است. درواقع، دولت فدرال عظیم ترین کارفرمای شهر است. مجلس هیل، کتابخانه مجلس، دیوان عالی و محل اقامت نخست وزیر در اتاوا واقع شده است. اتاوا شهری است که مقامات دولتی برای مذاکره و تصمیم درباره آینده کشور در آن با هم دیدار می نمایند.

اقتصاد اتاوا

اتاوا دارای استانداردهای بالای زندگی و نرخ پایین بیکاری است. پایتخت کانادا در میان شهرهای عظیم کانادا دارای چهارمین نرخ رشد فراوری ناخالص داخلی GDP در سال 2007 بوده است. این نرخ برابر با 2.7% بوده است که از متوسط نرخ GDP شهرهای دیگر کانادا که 2.4% است، بالاتر است. منطقه اتاوا گاتینو سومین شهر پردرآمد در میان شهرهای عظیم کاناد است. هزینه سالیانه زندگی در پایتخت کانادا در سال 2007 تا 1.9% افزایش یافت. شرکت Mercer اتاوا را به عنوان سومین شهر باکیفیت برای زندگی در میان شهرهای آمریکا و شانزدهمین شهر با کیفیت در میان شهرهای جهان رده بندی نموده است.

منبع: موسسه کانادایی جی اس آی
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 154

به "آشنایی با اتاوا پایتخت کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با اتاوا پایتخت کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با اتاوا پایتخت کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید