چه چیزهایی در پیاده روی در طبیعت همراه ببریم؟

پیاده روی در طبیعت بسیار هیجان انگیز است، اما ما باید چه چیزهایی را همراه خود داشته باشیم تا گردش بهتری را تجربه کنیم؟

چه چیزهایی در پیاده روی در طبیعت همراه ببریم؟

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: در ادامه بعضی از مهمترین وسایل برای یک پیاده روی را با هم مرور می کنیم.

کوله پشتی

شاید بردن کوله در یک پیاده روی احتیاج به یادآوری نداشته باشد اما نباید ضرورت آن را فراموش کنیم. پس اگر نمی خواهید وسایل شمت در طول جهت گم شده و حمل آن ها برایتان آزاردهنده گردد حتما کوله پشتی مناسب همراه ببرید. حجم کوله پشتی ها متفاوت بوده و برای پیاده روی یکروزه به کوله 35 تا 45 لیتری احتیاج دارید.

کیت کمک های اولیه

اگر قصد سفر به دل طبیعت را دارید تنها داشتن چند عدد چسب زخم کافی نیست و باید کیت کمکهای اولیه همراه داشته باشید. حتما چسب پزشکی، پد الکلی، گاز استریل پانسمان، ضدعفونی نماینده دست، باند و بعضی قرص ها را همراه ببرید.

لباس اضافی

داشتن لباس اضافی به شما یاری می نماید تا در شرایط جوی گوناگون امکان پوشیدن لباس بیشتر، کم کردن لباس یا تعویض لباس های خیس با خشک را داشته باشد. بنابراین همواره چند لایه لباس در کوله بگذارید.

غذا و آب

حتما همواره چند عدد پروتئین بار، اسنک، میوه و وعده غذایی کافی همراه خود ببرید. بعلاوه حداقل 2 لیتر آب پیش از حرکت ذخیره کنید. داشتن قرص ضدعفونی نماینده آب برای مواقع اورژانس لازم است.

کیسه آب

کیسه آب یا کمل بک به شما یاری می نماید تا در کمترین زمان و بدون احتیاج به باز کردن کوله تشنگی خود را برطرف کنید. معمولا کوله پشتی ها دارای محل قرار دادن کیسه آب هستند و براحتی می توان از لوله آن ها نوشید.

اسپری خرس

همراه داشتن اسپری خرس لازم است. خرس ها توجهی به برنامه شما نمی نمایند و شما به قلمرو آن ها مساویست با خطر روبرو شدن با این حیوانات قدرتمند. بنابراین حتما اسپری خرس را در یکی از زیپ های بالایی کوله قرار داده تا در مواقع ضروری خیلی سریع آن را خارج کنید.

GPS

پیدا کردن جهت و موقعیت یابی در دل طبیعت کاملا ضروری و حیاتیست. بنابراین GPS همراه خود ببرید و نرم افزارهای موقعیت یاب مناسب را در تلفن همراه خود نصب کنید. پیمودن بعضی از جهتها پرچالش بوده و از قبل باید خود را برای آن ها آماده کرد.

اسپری دفع حشرات

نیش حشرات خیلی راحت لذت یک پیاده روی را از بین می برد. بنابراین حتما با استفاده از اسپری دفع حشرات مناسب از این موضوع پیشگیری کنید.

هدلامپ

شاید گمان کنید نور فلش تلفن همراه در مواقع ضروری کافیست اما این تصوری اشتباه است. حتما یک چراغ قوه و هدلایت مناسب همراه ببرید تا در صورت تاریک شدن هوا براحتی از آن بهره ببرید.

منبع: dailyhive.com
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1099

به "چه چیزهایی در پیاده روی در طبیعت همراه ببریم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چه چیزهایی در پیاده روی در طبیعت همراه ببریم؟" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه چیزهایی در پیاده روی در طبیعت همراه ببریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید