نکته های جالب در مورد تورنتو که شاید ندانید

به گزارش مجری سفرهای گردشگری و تجاری، درست است که شهر دیگری در کانادا پایتخت است ولی شناخته شده ترین شهر کانادا تورنتو است، شهری که مرکز تجاری کاناداست و پرجمعیتترین شهر این کشور به شمار میرود.

نکته های جالب در مورد تورنتو که شاید ندانید

تورنتو عظیمترین و پر جمیعت ترین شهر کانادا و مرکز استان انتاریو است که سفر به تورنتو جدای از جاذبه های فراوانش، سفر به یکی از قطب های عظیم مالی دنیا و یکی از شهرهای ثروتمند دنیا است. این شهر دیدنی با پیشرفتی که در این چند سال داشته، به یکی از جذابترین شهرهای جهانگردی دنیا و یکی از برترین شهرهای دنیا برای زندگی تبدیل شده است.

★ نام تورنتو از کلمه ای سرخپوستی به نام Tkaronto گرفته شده است. این شهر 76 متر از سطح دریا بالاتر است.

★ نماد شهر تورنتو، برج سی ان تاور (CN Tower) است که در سال 1976 افتتاح شد و تا 10 سال پیش، بلندترین برج دنیا محسوب می شد. این برج هر سال 2 میلیون بازدید نماینده دارد.

★ شهر تورنتو یکی از قدیمی ترین منطقه ها مسکونی دنیاست به طوریکه از حدود 11 هزار سال پیش و در عصر یخبندان، سکونت انسان ها در این شهر آغاز شده است.

★ عظیم ترین و طولانی ترین زیرگذر دنیا به نام Path در تورنتو واقع شده است. این زیر گذر که حدود 30 کیلومتر طول دارد از خیابان های بیشماری می گذرد. 5 ایستگاه مترو در زیر این زیر گذر قرار دارند.

★ تورنتو با 3 میلیون جمعیت، عظیمترین و پر جمعت ترین شهر کانادا محسوب می شود و هر سال بیشتر از 40 میلیون جهانگرد را جذب خود می نماید.

★ تورنتو آب و هوای بسیار خوبی دارد و میانگین کمترین دمای آن منفی 4 درجه و میانگین بیشترین دمای آن 21 درجه است. البته در سال 1981، این شهر سردترین دما را در تاریخ خود تجربه کرد، دمایی معادل 32 درجه زیر صفر!

★ از آنجا که کانادا از استان های انگلیسی زبان و فرانسوی زبان تشکیل شده است، بیشتر از 30 درصد مردم این شهر می توانند علاوه بر زبان انگلیسی و فرانسوی، به یک زبان دیگر هم صحبت نمایند.

★ تورنتو شهری چند ملیتی است طوری که 11 درصد آن را چینی ها، 8 درصد آن را سیاه پوست ها و حدود 16 درصد آن را مردم آسیای جنوبی تشکیل میدهند.

★ تورنتو سومین شهر مهاجر پذیر دنیاست. رتبه اول مربوط به دبی با 71 درصد مهاجر، صندلی دوم شهر میامی با 60 درصد و رتبه سوم مربوط به تورنتو با 50 درصد مهاجر است.

★ در شهر تورنتو مذاهب مختلفی مثل اسلام و مسیحیت وجود دارد با این حال حدود 57 درصد مردم این شهر را مسیحیان تشکیل می دهند.

★ طولانی ترین خیابان دنیا در تورنتو واقع شده است. نام این خیابان Yonge است و قدمت آن به سال 1794 بر می شود.

★ باغ وحشی که در تورنتو وجود دارد با 16 هزار جانور، سومین باغ وحش عظیم دنیا است.

★ 7 درصد شغل مردم تورنتو را رستوران داری و کافه داری تشکیل می دهد، این شهر بزرگ بیشتر از 8500 رستوران و کافه را در خود جای داده است.

★ فرودگاه Pearson کانادا، شلوغ ترین فرودگاه کانادا و چهارمین فرودگاه پر رفت و آمد دنیا است.

انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 719

به "نکته های جالب در مورد تورنتو که شاید ندانید" امتیاز دهید

2 کاربر به "نکته های جالب در مورد تورنتو که شاید ندانید" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکته های جالب در مورد تورنتو که شاید ندانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید