نکاتی که باید قبل از سفر مصر بدانید

مصر در میان گردشگران جهان بسیار محبوب است، و همیشه پر از جهانگردانی است که برای دیدن عجایب این سرزمین به انجا سفر کرده اند، اما با این حال بهتر است همیشه قبل از سفر نکاتی که باید در مصر رعایت کنید را بدانید!

نکاتی که باید قبل از سفر مصر بدانید

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: مصر به دلایل مختلف یکی از کشورهای مورد علاقه بسیاری از جهانگردان در دنیا است. قطعا مصر از آن جمله کشورهایی است که تنها یک بار سفر به آن کفایت نمی کند. با این حال یکی از سخت ترین شرایط برای سفر را ممکن است در آن تجربه کنید. بنابراین حتما نکات سفر به مصر را تا انتخای مطلب بخوانید.

راهنمای مصری مجرب بگیرید

اگر خودتان به تنهایی به مصر سفر می کنید و می خواهید برترین سفرتان را رقم بزنید، حتما در پی راهنما و تورلیدری خوب باشید. برنامه ریزی برای سفر به مصر آنچنان که تصور می کنید به نسبت دیگر کشورهای اروپایی آسان نیست. چرا که همواره اتفاقات غیرقابل پیش بینی زیادی پیش می آید و شما با جوامع محلی کوچک سر و کار خواهید داشت. از برنامه ریزی برای محل اقامت تا حمل و نقل تا بازدید از جاذبه های معروف وجود یک تورلیدر بسیار یاری نماینده است. حتی برای بسیاری از افرادی که عادت به تنها سفر کردن و کوله گردی دارند نیز، در مصر توصیه می کنیم که حتما مسیرهای این کشور را به همراه یک تورلیدر سپری کنید. چرا که مصر کشوری، بسیار منحصر به فرد و سخت برای سفر است مخصوصا اگر شما هیچ تجربه قبلی در سفر به آن نداشته باشید.

اگر در تور مصر شرکت می کنید، دقت کنید که تور شما شامل بیمه مسافرتی نیز باشد. بسیاری از آژانس های مسافرتی امکاناتی نظیر بیمه را برای مسافرانشان در نظر می گیرند. بعد از انتخاب تور، حتما شرایط بیمه را بخوانید و از گزینه های مختلف آن راجع به سلامتی، گم شدن چمدان ها و وسایل و … آگاه شوید. سعی کنید توری را بخرید که وسایل شما را هم بیمه نموده باشد. در این صورت با خیال راحت تر سفر خود را آغاز خواهید کرد و حتی دیگر نگران دزدیده شدن آن ها نخواهید بود.

با برخی از بیمه ها شما برای تمام مسائل مربوط به پزشکی و آسیب ها، نیز پوشش داده خواهید شد. در اصل هیچ کدام از شما دلتان نمی خواهد که با حالتی بیمارگونه سفر خود را به سرانجام برسانید. بهتر است در خصوص بیمه مسافرتی خود دقیق شوید و با تک تک موارد و مفاد آن آشنا باشید.

چانه زنی را یاد بگیرید

از نکات سفر به مصر مهارت داشتن در چانه زنی درباره قیمت هاست. یکی از مهم ترین مهارت هایی که برای سفری عالی در مصر احتیاج دارید، مهارت برخورد و مذاکره است. همه موضوعات و اجناس، در مصر قابل مذاکره هستند. بنابراین نگران پیشنهاد پایین دادن در خصوص قیمت ها نباشید. با این کار به کسی توهین نخواهید کرد، بلکه شاید بتوانید با کمترین هزینه سفری مقرون به صرفه به مصر را تجربه کنید. از خرید یک بطری آب معدنی در مغازه گرفته تا خرید سوغاتی در بازار سنتی مصر، تاکسی های دارای کیلومتر شمار و … مذاکره و چانه زدن مجاز است.

لوازم بهداشتی خودتان را به همراه داشته باشید

از مهم ترین نکات سفر به مصر به همراه داشتن لوازم بهداشتی همچون دستمال کاغذی در کیفتان است. در هیچ سرویس بهداشتی مصر دستمال پیدا نخواهید کرد. بهتر است که به اولین مغازه ای که رسیدید، دستمال و صابونی کوچک برای خود بخرید و به میزان مصرف روزانه خود در کیف دوشیتان قرار دهید.

در قاهره از تاکسی های آنلاین بهره ببرید

آیا می دانستید که اپلیکیشن اوبر Uber در قاهره نیز قابل استفاده است؟ اپلیکیشن هایی همچون اوبر در قاهره نیز کاربر دارند. در نکات سفر به مصر می توانید اوبر را بر روی گوشی خود نصب کنید. یادتان باشد که اگر برای اولین بار از این اپلیکیشن استفاده می کنید، اولین سفر شما رایگان خواهد بود. از این سفر رایگان به هر کجا در مصر که بخواهید می توانید بهره ببرید. مثلا برای ترانسفر فرودگاهی می تواند بسیار مشکل گشا باشد. هر چند در شهر قاهره تاکسی ها، بسیار امن و فراوان هستند اما با اوبر خیال خود را راحت کنید.

مراقب افراد کلاه بردار باشید

مراقب باشید که در مصر به چه کسانی اعتماد می کنید. در نکات سفر به مصر تاکید می کنیم که بسیاری از مردم در پی پول شما هستند. عموما گفته می گردد که زمانی که با کسی وارد مصاحبه و صحبت می شوید در همان دقایق اول می فهمید که شخص مقابلتان چطور آدمی است و آیا می توانید به او اعتماد کنید یا خیر؟ اگر دیدید که شخصی بسیار زیاد موضوع پول را وسط می کشد، قید او را بزنید. با این حال در میان بسیاری از مردم محلی افراد قابل اعتماد زیادی را پیدا خواهید کرد. تنها کافی است که با آن ها سر مصاحبه را باز کنید.

نکته: اگر کسی به شما نزدیک شد و گفت که یک فروشگاه عطر دارد یا کلمه عربی “بخشش” به معنای “انعام” را بیان نمود. به او به عربی بگویی “لا، شکراً” به معنای “نه، متشکرم” و به راه خود ادامه دهید.

همواره ابتدا قیمت را بپرسید

در نکات سفر به مصر همواره قبل از خرید آب، نوشابه، شیرینی و در کل هر چیز دیگری که می خواهید در فروشگاه بخرید قیمت آن را بپرسید. همواره مغازه هایی وجود دارند که اجناس خود را به قیمتی کمتر به فروش می رسانند. کافیست کمی با فروشنده بر سر قیمت کمی صحبت کنید تا قیمت اجناس خود را پایین بیاورید. با این وجود کمی وقت گذاشتن و گشت و گذار در بازار و شهر به شما آشنایی بیشتری راجع به قیمت ها خواهد داد.

از سیستم مترو قاهره بهره ببرید

سیستم متروی قاهره یکی از سیستم های کارآمد و شگفت انگیز در این شهر است که ممکن است در روبرو با آن تعجب کنید. وجود جهانگرد و جهانگرد در مترو بسیار کم اتفاق می افتد. در نتیجه ممکن است با نگاه تعجب برانگیز مردم محلی روبرو شوید. آیا می دانستید که سیستم متروی قاهره اولین سیستم مترو از دو سیستم مترو ساخته شده در سراسر قاره آفریقا است؟

کفش های راحت بپوشید

پوشیدن کفش های پیاده روی یا کفش های راحتی مناسب مانند صندل در نکات سفر به مصر واجب است. مطمئنا شما گاه به گاه می توانید دمپایی یا صندل بپوشید، اما دقت کنید که خیابان های قاهره و بیشتریت کشور مصر کثیف هستند. برای همین بهتر است در بیشتر موارد، کفش های جلو بسته و پوشیده تر نیز به همراه داشته باشید.

هماهنگ با محیط لباس بپوشید

قبل از اینکه به مصر سفر کنید حتما راجع به نوع پوشش در این کشور تحقیق کنید. بسیاری از جهانگردان با همان لباسی که در کشور خودشان می پوشند به مصر می آیند و این کار اشتباه است. در نتیجه بهتر است که در انتخاب لباس خود دقت کنید. در نکات سفر به مصر به خانم ها توصیه می کنیم که پوشیده لباس بپوشند. کشور مصر کشوری مسلمان است درنتیجه در هنگام ورود به مساجد باید کاملا محجبه باشید.

اهرام ثلاثه

بسیاری از جهانگردان و جهانگرد ها نمی دانند که اهرام ثلاثه در کجای مصر قرار گرفته است. اهرم و اسفنکس از ورودی ایستگاه تاکسی چندان دور نیست. بسیاری از تورها، تاکسی ها و اپراتورهای جهانگردی، به همکاران خود در این ناحیه کمیسیون می دهند تا جهانگردان را به یک شترسواری 2 ساعت یا اسب سواری تا اهرام ترغیب نمایند. در حالی که تنها با 5 دقیقه پیاده روی ساده به ورودی اهرام می رسید.

نکاتی دیگر:

  • دست های خود را در هر فرصتی که به دست می آورید، بشویید.
  • در منطقه ها و رستوران هایی غذا بخورید که مردم محلی در آنجا غذا می خورند. طبعا بیشتر مردم محلی می دانند که کدام رستوران ها، غذای سالم تر و خوشمزه تری می پزند.
  • مراقب جای پای خود باشید. در واقع بسیاری از خیابان ها و پیاده روهای قاهره پر از چاله است که اگر مراقب نباشید و جلوی پای خود را نبینید ممکن است درون آن بیفتید. مچ پایتان پیچ بخورد و یا حتی تا زانو در چاله بیفتید. بنابراین از نکات سفر به مصر توجه به قدم های خودتان است.
  • در عبور از خیابان مراقب باشید. خیابان های قاهره بسیار شلوغ هستند. با کمی دقت می توانید به راحتی از میان ماشین ها عبور کنید. ضمناً اگر پلیسی به شمادرخواست انعام داد، این کار را موضوعی عادی تلقی کنید. شاید آن پلیس در عبور از خیابان به شما یاری نموده باشد و در نتیجه از شما برای چنین کار ساده ای انعام درخواست کند.
منبع: onthegotours.com
انتشار: 3 فروردین 1402 بروزرسانی: 14 فروردین 1402 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 817

به "نکاتی که باید قبل از سفر مصر بدانید" امتیاز دهید

1 کاربر به "نکاتی که باید قبل از سفر مصر بدانید" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که باید قبل از سفر مصر بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید