نکته های سفر به برزیل

با رعایت نکات سفر به برزیل از سفرتان لذت بیشتری ببرید و البته از دردسرهای احتمالی دوری کنید.

نکته های سفر به برزیل

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: برزیل یکی از شگفت انگیزترین کشورهای دنیا به خاطر عجایب طبیعی، شهرهای زیبا و فرهنگ مسحورنماینده آن برای مسافرت است. این کشور بعلاوه نرخ بالایی از جرم و جنایت های خیابانی را در خود دارد. واقعیت این است که بیشتر گردشگر ها به هنگام ترک برزیل تصور می نمایند که رسانه ها تصویری ناعادلانه از این کشور را به نمایش می گذارند؛ درحالی که متأسفانه اتفاقات و تصادفاتی که در این کشور رخ می دهد همیشه با جرم و جنایت در ارتباط نیستند. این مقاله شما را برای داشتن سفری امن به برزیل هدایت می نماید.

برای رفتن به منطقه ها دورافتاده از راهنما بهره ببرید

منطقه های نظیر پانتانال (Pantanal) و جنگل بارانی آمازون از جمله شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی برزیل هستند. در این دو منطقه مجموعه ای خارق العاده از حیات وحش نادر و شگرف یافت می گردد. آن ها بعلاوه خانه حیوانات خطرناکی چون پلنگ، مارهای آناکوندا، سوسمار آمریکایی، عنکبوت ها و انگل های سمی هستند. هرگز نباید فراموش کنید که شما در این منطقه ها میهمان هستید و در صورت رعایت نکردن موارد احتیاطی، با مرگ و زندگی دست وپنجه نرم خواهید کرد. همیشه با یک راهنمای مطمئن به پانتانال یا جنگل آمازون بروید تا از این سفر نهایت بهره را برده و در طول راستا گم نشوید.

قهرمان بازی درنیاورید

اگر شما یا دوستانتان با موقعیت خطرناکی نظیر دزدی روبه رو شدید، از مقابله به مثل کردن یا کوشش برای مصالحه با مجرمان خودداری کنید. در عوض، وسایل خود را تحویل دزدها داده و شکرگزار باشید که چیزی بیشتر از این را از دست نداده اید و به این موضوع در قالب یک داستان دراماتیک برای تعریف کردن نگاه کنید. مقابله و مبارزه برای به دست آوردن وسایل می تواند جان شما را تهدید کند، زیرا بیشتر مجرمان چیزی برای از دست دادن و هراسی از رفتن به زندان ندارند. حتی اگر اسلحه یا چاقوی دزدها را مشاهده نکردید، فرض را بر این بگیرید که آن ها ممکن است سلاح خود را مخفی نموده باشند.

در زاغه نشین ها مراقب باشید

بازخوردهای منفی فراوانی در خصوص زاغه نشین های برزیل وجود دارد که بیشتر اوقات ناعادلانه هستند. با این حال، بسیاری از زاغه نشین های این کشور به وسیله گروه های خلافکاری اداره می شوند که به وسیله تجارت مواد مخدر عایدی کسب می نمایند. همین موضوع موجب درگیری میان گروه های تبهکار و غریبه هایی می گردد که وارد جامعه آن ها شده اند. از آنجایی که این غریبه می تواند یک پلیس مخفی باشد، واکنش گروه های تبهکار در ابتدا شلیک گلوله و سپس سؤال پرسیدن است. بیشتر زاغه نشین های ریودوژانیرو در بخش جنوبی شهر، نظیر روسینیا (Rocinha)، ویدیگال (Vidigal) و تاوارِس (Tavares)، امن هستند و رفتار محبت آمیز ای با گردشگر ها دارند. بهتر است تا از رفتن به زاغه نشین های شمالی این شهر خودداری کنید. در شهرهای دیگر نیز این موضوع را از مسئولین هتل یا هاستل سؤال کنید.

در هنگام مشاهده چراغ قرمز حرکت کنید

برخلاف آنچه که همه ما در کلاس های آموزش رانندگی آموخته ایم، چراغ قرمز هدایت و رانندگی در ساعات پایانی روز در شهرهای بزرگ برزیل به معنی عدم توقف است. منطق پشت این قضیه این است که توقف در پشت چراغ قرمز در یک خیابان خلوت می تواند خطر حمله مسلحانه به شما از سوی گروه های تبهکار را در پی داشته باشد. رانندگی در حین مشاهده چراغ قرمز در برزیل روشی پیشگیرانه برای پرهیز از این اتفاق است.

از دفع نماینده های حشرات بهره ببرید

حشرات در بعضی از نقاط برزیل به وفور یافت می شوند و بعضی از آن ها بیماری های ناخواسته ای چون تب استخوان شکن، زیکا و چیکونگونیا (chikungunya) را برای شما به ارمغان می آورند. گزینه آخری در حال حاضر در ریودوژانیرو همه گیر شده است. اثرات این ویروس ها می تواند بسیار مهلک باشد و موجب نقص های مادرزادی جدی و حتی مرگ افراد آسیب پذیر گردد. با استفاده از داروهای دفع نماینده حشرات در طول روز و بعلاوه قبل از خواب، از این حوادث غم انگیز جلوگیری کنید.

چند کپی از مدارک خود تهیه کنید

به همراه داشتن چند مدرک شناسایی در برزیل لازم است، هرچند ممکن است هرگز هیچ کسی از شما کارت شناسایی نخواهد؛ اما از شما انتظار می رود تا این مدارک را در مواقع ضروری به همراه داشته باشید. به جای حمل پاسپورت، گواهینامه یا دیگر مدارک شناسایی خود در طول سفرهای داخل شهری، چند نسخه کپیِ واضح از مدارک عکس دار خود تهیه کنید.

از کرم ضد آفتاب استفاده نموده و آب فراوان بنوشید

یک بدن آفتاب سوخته می تواند خاطره ای موقتی و شگفت انگیز از سفر شما به سرزمین های استوایی باشد؛ اما تاول و پوست قرمز هرگز. گرما در برزیل در فصل تابستان بسیار شدید است و آفتاب با قدرت عجیبی می تابد. ریودوژانیرو در این فصل دماهای بالای 50 درجه سانتی گراد را نیز تجربه می نماید. از آنجایی که برزیل تفریحات فراوانی برای انجام در فضای باز دارد، برترین راه استفاده از کرم های ضد آفتاب برای جلوگیری از آسیب پوست است. به علاوه، نوشیدن آب فراوان نیز به مرطوب شدن بدن شما یاری می نماید. به هنگام سفر به برزیل باید حداقل دو لیتر آب در طول روز مصرف کرد.

با موتورسیکلت در شهرها تردد نکنید

از آنجایی که شهرهای بزرگ برزیل ترافیک سنگینی دارند، حرکات مارپیچ گونه با موتورسیکلت در بین خودروها می تواند روش خوبی برای صرفه جویی در زمان باشد. با این حال، این امر با ریسک بالایی همراه است؛ به طور میانه، تقریباً 3 نفر در روز جان خود را بر اثر تصادف موتورسیکلت در شهر سائوپائولو از دست می دهند. این خطر برای افرادی که به جاده های برزیل آشنایی نداشته و به رانندگی در این کشور عادت ندارند، می تواند بالاتر هم باشد. بهتر است تا با استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی کمی زمان از دست بدهید تا اینکه جان خود را به خطر بیندازید.

واکسن بزنید

سفر به برزیل به این معنی نیست که حتماً باید واکسن بزنید، به خصوص اینکه اگر قصد سفر به شهرهایی چون ریو و سالوادور یا منطقه ها جنوبی این کشور را داشته باشید. با این حال، اگر سفر شما شامل تور ملاقات از جنگل بارانی آمازون هم می گردد، حتماً واکسن بزنید. هپاتیت آ، تیفوئید و تب زرد ازجمله واکسن های ضروری برای سفر به این منطقه ها هستند. واکسن مالاریا نیز برای سفر توصیه می گردد.

چشم از کیف خود برندارید

کیف خود را به صورت اریب بر روی شانه خود بیندازید تا با این کار از دزدیده شدن آن جلوگیری کنید. از به همراه داشتن کیف های دستی بزرگ و گران قیمت یا کیف هایی با یک جیب باز که دزدی را آسان می نمایند، خودداری کنید. وقتی که در کافه ها هستید، کیف خود را بر روی پاهایتان قرار دهید. به هنگام بودن در ساحل نیز، آن را در زیر حوله شنا مخفی کنید. کیفتان همراه با وسایل درون آن را به حال خود رها نکنید. با این کنار خطر دزدیده شدن کیف شما بالا خواهد رفت.

مراقب تاکسی ها باشید

بیشتر راننده تاکسی ها افراد خوب و صادقی هستند، اما بعضی از آن ها کوشش می نمایند تا بیش از میزان از گردشگر ها پول بگیرند؛ همین امر دیگر راننده تاکسی های برزیلی را نیز بدنام نموده است. وقتی که سوار یک تاکسی می شوید، مطمئن شوید که تاکسی متر خودرو مبلغ درست کرایه را نشان می دهد. به علاوه راستا حرکت خود را با گوگل مپ چک کنید تا مطمئن شوید که راننده قصد ندارد برای افزایش مسافت، شما را از راستاهای پیچ درپیچ به مقصد برساند. در فرودگاه نیز سوار بر یک تاکسی مجوزدار شوید تا با یک مبلغ ثابت، چه در ترافیک و چه در راستا خلوت، به مقصد برسید.

منبع: theculturetrip.com
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1066

به "نکته های سفر به برزیل" امتیاز دهید

1 کاربر به "نکته های سفر به برزیل" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکته های سفر به برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید