انجام این کارها در مکزیک ممنوع!

بهتر است قبل از سفر به مکزیک بدانید که چه کارهایی را بهتر است انجام ندهید تا به درسر نیفتید!

انجام این کارها در مکزیک ممنوع!

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: مکزیک یک کشور بزرگ و زیبا است که به داشتن مردمی خونگرم و صمیمی معروفیت دارد؛ اما در اینجا هم مانند سایر کشورهای خارجی، برای هر بازتماشاماینده ای امکان بروز خطاهای مختلف به خاطر آشنا نبودن با فرهنگ و قواعد نانوشته وجود دارد. برای پرهیز از چنین اشتباهاتی، می توانید به لیست ما از اشتباهات رایج مسافران این کشور نگاهی کنید تا یک سفر عالی را در آنجا داشته باشید.

1. از آب شیر نخورید

به هیچ عنوان و در هیچ شرایطی در مکزیک از آب شیر ننوشید. آب خوردن از شیر، می تواند شما را به سختی مریض کند. تعداد بسیار کمی از رستوران ها، به ویژه در شهرهای بزرگ، برای مشتریان از این آب می آورند؛ اما اگر قرار بود در نقطه ای دورتر یا در نواحی حومه شهری غذا بخورید، باید حتماً چک کنید که مواد سالاد را با آب شیر نشسته باشند یا یخ ها را از آب معدنی تهیه نموده باشند.

2. در پی سس تند نگردید

غذاهای مکزیکی معمولاً با ادویه زیاد و تند درست می شوند و اگر از این سبک طعم ها خوشتان نمی آید، شاید از تندی آن اذیت شوید. حتی اگر از غذای تند خوشتان می آید، در روزهای اول اقامت در مکزیک آرام آرام جلو بروید و بعد از مزه کردن غذا و در صورتی که می توانستید تندی بیشتری را تحمل کنید در پی سس تند باشید. مسائل گوارشی و اسهال بین بازتماشامایندگان مکزیک زیاد دیده می گردد، پس بهتر است قبل از آن که به سیستم غذایی اینجا عادت کنید، غذاهای خیلی تند نخورید.

3. شکیبا باشید

اگر مردم سر قرار با شما دیر رسیدند، آن را خیلی به خودتان نگیرید. معمولاً در این رابطه طیفی از بهانه ها در رابطه با ترافیک یا اتوبوس هایی که تأخیر داشته اند را خواهید شنید؛ اما به زودی درک می کنید که علت اصلی پشت این دیر رسیدن ها در فرهنگ این مردم ریشه دارد. سعی کنید ریلکس بوده و از سفرتان لذت ببرید. زمان مکزیکی ها منعطف بوده و به کار بردن استاندارد های وقت شناسی خارجی در اینجا استراتژی خوبی نخواهد بود.

4. انعام دادن را از قلم نیاندازید

شاید فرهنگ انعام دادن به میزان کشور آمریکا در مکزیک به چشم نخورد؛ اما به هر حال امری رایج بوده و شامل حداقل 10 درصد از هزینه صورتحساب برای پیشخدمت می گردد. این قانون در رستوران ها، کافه ها و حتی بارها به چشم می خورد. چه همان زمان لازم باشد هزینه را پرداخت کنید یا بعداً صورتحساب را برایتان بیاورند، نباید انعام را فراموش کرد.

5. از غذای مکزیکی انتقاد نکنید

مکزیکی ها به غذاهایشان افتخار می نمایند، پس حواستان باشد برای جلوگیری از بروز ناراحتی، جلوی مردم از غذاهایشان انتقاد نکنید. شاید هوادار تورتیلاهای چرب یا پنیر آب شده نباشید، اما حتی یونسکو هم غذاهای مکزیکی را در سال 2010 به لیست میراث فرهنگی خود اضافه نمود. هر کدام از منطقه ها گوناگون این کشور، مواد اولیه و تکنیک های آشپزی بی همتای خود را دارند که شکل نهایی غذاهایشان را معین می نماید.

6. گشتن بازارها را از قلم نیاندازید

بازارها مراکز فرهنگی و مالی زندگی بسیاری از جوامع مکزیکی و یکی از برترین جاها برای پیدا کردن غذاهای عالی، پوشاک بومی، جواهرآلات و صنایع دستی محسوب می شوند. اگر به زبان اسپانیایی تسلط دارید، می توانید مهارت خود را در چانه زنی هم امتحان کنید. اجازه دهید که فروشنده قیمت را بگوید و سپس کوشش خود را برای پایین آوردن آن آغاز نمایید.

7. اشیاء گران قیمت خود را به نمایش نگذارید

گرفتن عکس های یادگاری و زیبا در تعطیلات کار اشتباهی نیست؛ اما باید دوربین یا گوشی موبایل خود را زمانی که از آن استفاده نمی کنید، در جای امنی نگه دارید. بین زیورآلات خود ساده ترین ها را انتخاب کنید و حلقه های الماس و جواهرآلات گران قیمت خود را در خانه بگذارید. حتی ویزا و پاسپورت خود را از هتل خارج ننموده و آن را در جایی قفل شده نگهداری کنید. جیب بر ها در بیشتر شهرهای بزرگ مکزیک وجود داشته و باید در مترو و نقاط دیگر مراقب وسایلتان باشید.

8. کنار خیابان تاکسی نگیرید

به دلایل امنیتی، برترین راهِ تاکسی گرفتن در شهرهای بزرگی چون مکزیکو سیتی و گوادالاخارا، درخواست کردن آن از هتل یا استفاده از سایت های رسمی تاکسی مانند تاکسی های فرودگاه است. هرگز کنار خیابان سعی در گرفتن تاکسی نکنید. برای این کار بهتر است از تاکسی هایی بهره ببرید که کاملاً رسمی و معتبر هستند تا از مسائل بعدی جلوگیری گردد.

9. کفش های پیاده رویتان را از قلم نیاندازید

شاید همه شما بعد از شنیدن نام مکزیک یاد سواحل شنی و صندل هایتان بیفتید، اما پوشیدن یک کتانی مناسب پیاده روی برای بسیاری از نقاط گردشگری امری ضروری به شمار میرود. خیابان های شیب دار و ناهمواری که در نقاط مختلف مکزیکو سیتی پراکنده شده اند، ممکن است شما را اذیت نمایند. البته در شهرهای کوچک تر، پیاده روهای سنگفرش و مسیرهای بدون کفپوش هم وجود دارند.

10. تماشا حومه شهرهای بزرگ را از دست ندهید

هرگز از گشت و گذار در نواحی حومه شهرهای بزرگ غافل نشوید. آن ها مانند دروازه ای ناشناخته، شما را به قلب فرهنگ مکزیکی وارد می نمایند. شهرک هایی مانند تِپوزتِلان (Tepoztlán) که در نزدیکی مکزیکوسیتی هستند یا تاپالپا (Tapalpa) در نزدیکی گوادالاخارا، به بازتماشامایندگان اجازه می دهند طعم واقعی مکزیک را تجربه نمایند.

انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 922

به "انجام این کارها در مکزیک ممنوع!" امتیاز دهید

3 کاربر به "انجام این کارها در مکزیک ممنوع!" امتیاز داده اند | 4.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام این کارها در مکزیک ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید