آشنایی با موزه سلطنتی انتاریو تورنتو کانادا

در یک سفر به محلی دور از خانه بهتر است از موزه ها در آن منطقه غافل نشویم، موزه ها ذخیره ساز فرهنگ و تاریخ یک ناحیه هستند، در کانادا هم یکی از بهترین ها موزه سلطنتی انتاریو تورنتو است که با نام موزه رویال انتاریو نیز شناخته می‌شود، بزرگ‌ترین و جامع‌ترین آنها می‌باشد.

آشنایی با موزه سلطنتی انتاریو تورنتو کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: این موزه زیبا در سال 1912 توسط دو شخص به نام های چارلز تریک (جهانگرد و باستان شناس) و واکر (تاجر و بانکدار) ساخته شد. در این موزه به دلیل علاقه شدید موسسان آن بر جهان طبیعی، مجموعا 6 میلیون شیء ارزشمند فرهنگی و طبیعی نگه داشته می‌شود.

از زمان ساخت این موزه تا سال 1982 بازسازی‌های زیادی در پلان موزه سلطنتی انتاریو انجام شد و در طی این مدت چندین بخش مهم همچون یک مرکز موزه 9 طبقه و گالری 6 طبقه به آن اضافه شد. همچنین معماری موزه سلطنتی انتاریو با گذر زمان دستخوش تغییرات زیادی شد و به شکل امروزی در آمد. علاوه بر این در موزه سلطنتی انتاریو مجموعه‌های فراوانی مربوط به تنوع زیستی، علوم زمین شناسی، انسان شناسی و تمدن های شرق و غرب وجود دارد. علاوه بر این، این موزه دارای بزرگترین مجموعه فسیل‌های خزندگان، پرندگان و پستانداران کانادا و همچنین مجموعه‌ای وسیع از مواد معدنی و سنگ های گرانبها می‌باشد.

همچنین در این موزه، مجموعه مخصوص فسیل دایناسورها وجود دارد که از شهرت جهانی برخوردار است. در این مجموعه فسیل هایی از شیل برگرس بریتیش کلمبیا که از مهم‌ترین فسیل های جهان می باشند، نگهداری می شوند. علاوه بر بخش خاورمیانه موزه سلطنتی انتاریو در کانادا، مجموعه هایی از هنر ایرانیان وجود دارد. در این بخش آثاری همچون نشان‌های هخامنشیان، نقاشی‌های دوره قاجار و ظروف سفالی که بیشتر آنها مربوط به شهرهای کاشان و کرمان هستند، یافت می‌شود. علاوه بر این کتابی با نام سفال‌های ایرانی با همکاری این موزه در سال 2013 با زبان انگلیسی به چاپ رسید.

انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 115

به "آشنایی با موزه سلطنتی انتاریو تورنتو کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با موزه سلطنتی انتاریو تورنتو کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با موزه سلطنتی انتاریو تورنتو کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید