آشنایی با محله های مونترال

خیابانها و محله های مونترال خودشان یک جاذبه توریستی هستند، قدم بزنید و جذابیت های شهری لذت ببرید.

آشنایی با محله های مونترال

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: تاریخ شهر مونترال را می توان از لابه لای خیابان های پرپیچ وخم آن به تماشا نشست، خیابان هایی که معماری بناها و ساختمان های آن حکایت از دوران استعمار فرانسه و سلطه انگلیس دارد. با ما همراه شوید تا سری به زیباترین خیابان های شهر مونترال در کانادا بزنیم؛ جایی که می توانید طرح مدرن و امروزی ساختمان ها را در کنار بناهای تاریخی و قدیمی به طور هم زمان مشاهده کنید.

خیابان سنت پل

فرقی ندارد چه فصلی از سال باشد، مونترال قدیمی همواره زیبا و باشکوه است. در اطراف این محله تاریخی، بناهای قدیمی قرار گرفته اند که به قرن هفدهم بازمی گردند. خیابان سنت پل (Rue Saint Paul) یکی از این خیابان های باصفا در مونترال قدیم به شمار می رود که به سبک دوران استعمار این کشور به وسیله فرانسه، سنگفرش شده و برای محلی ها و جهانگرد ها به یک مقدار مجذوب کننده و گیرا است.

خیابان مونتانا و خیابان پارک لافونتین

خیابان مونتانا (Rue de Mentana) خیابان مسکونی طولانی است که از میان منطقه پلاتو (Plateau) می گذرد و در راستای خیابان سنت دنیس قرار گرفته است. مانتنا در بین خیابان های راشل و شِری (Cherrier) واقع است و در اواخر بهار، تابستان و پاییز برای یک پیاده روی دل نشین و آرامش بخش مناسب است. اگر از این خیابان به سمت شرق بپیچید به خیابان پارک لافونتین (Parc-La Fontaine) خواهید رسید که در یک طرف آن ساختمان های چندطبقه زیبا و در طرف دیگر پارک دل انگیز لافونتین قرار گرفته است. خیابان دیگری که در آن حوالی قرار گرفته است، خیابان سنت هوبرت است؛ محله ای زیبا که می توان از قدم زدن در آن لذت برد. در این خیابان چندین خانه باشکوه به سبک دوره ادواردیان (Edwardian) وجود دارد که در حال حاضر تبدیل به مجتمع های مسکونی شده اند.

خیابان سنت آندره

شاید نتوان خیابان سنت آندره (Rue Saint-André) که در بین خیابان های شربروک و دولوث قرار گرفته است را زیباترین خیابان مونترال به حساب آورد، اما آمیزه ای از سبک های معماری را در اطراف منطقه پلاتو به نمایش می گذارد که بسیار متنوع هستند و قطعاً ارزش تماشا دارد. این سبک ها شامل ردیفی از خانه های آجری قرن نوزدهم تا سبک های دوره ادواردیان و بعلاوه بلوک های آپارتمانی دهه 1960 می گردد. برای تماشا این ساختمان ها در خیابان راشل شرقی (Rachel Est) واقع در شمال پارک فونتین قدم بزنید تا به خیابان فابره (Fabre) برسید و سپس به سمت شمال حرکت کنید تا به خیابان مونت رویال برسید. در امتداد این جهت، زیباترین ساختمان های سه طبقه و چندطبقه را خواهید دید که دارای نرده های تزیینی و راه پله های منحنی در نمای بیرونی ساختمان هستند؛ این سبک معماری مشخصاً به شهر مونترال اختصاص دارد.

خیابان لوریر شرقی

خیابان لوریر (Laurier) از خیابان برِبوف (Rue Brebeuf) واقع در زاویه جنوب شرقی پارک سِر ویلفرد لوریر شروع و تا خیابان پاپینو (Papineau) کشیده می گردد. در اطراف این خیابان خلوت و آرام، ردیف جالب توجه ای از فروشگاه ها، بوتیک ها، کافه ها و بازارها قرار گرفته اند. این قسمت از خیابان لوریر از نیمه ماه مه تا اوایل اکتبر سرسبز و با طراوت است و زیبایی این خیابان با فرارسیدن پاییز و انفجار رنگ ها در برگ های خزان زده، دوچندان می گردد. بعلاوه در اطراف لوریر شرقی، خانه های چندطبقه زیبا با نمای آجری و راه پله های منحنی قرار گرفته اند که چشم انداز دلنوازی را به وجود می آورد. علاوه بر این ها، پارکی که در این نزدیکی وجود دارد هم بر سرزندگی و شادابی محیط می افزاید.

خیابان کاستلنو

خیابان کاستلنو (Rue Castelnau) مابین خیابان سنت دنیس و بلوار سنت لوران (St. Laurent) واقع شده است. در اطراف کاستلنو و خیابان های مسکونی که به آن مرتبط می شوند، درختان سرسبز و انبوه، همانند سایبانی سبز بر بالای سر رهگذران به چشم می خورند. این خیابان بعلاوه دارای بوتیک، شیرینی فروشی، بستنی فروشی و انواع فروشگاه ها و رستوران های متنوع است. علاوه بر این ها، کلیسایی خاکستری رنگ هم در این خیابان واقع شده است. کاستلنو چون سرپناهی دلپذیر است که شما را از شلوغی و هیاهوی بازارها و محله های اطراف، مثل ویلرِی (Villeray) و لیتل ایتالی (Little Italy) دور می نماید.

خیابان برنارد

خیابان برنارد از بین محله اوتِرمونت (Outremont) می گذرد؛ در دو طرف این خیابان فروشگاه های متنوع، رستوران، قصابی و بازار قرار گرفته است. اگر به سمت غرب بروید، نمای شیک و مجلل مجتمع های آپارتمانی، خانه های ویلایی و ساختمان های چندطبقه نشان دهنده طبقه اعیان نشین مونترال است. بعلاوه تمام خیابان هایی که از برنارد می گذرند، همگی زیبا هستند و خانه های ویلایی تاریخی و چندین پارک وسیع و سرسبز در حوالی این خیابان ها قرار گرفته است.

فوردن کرسنت

محله اعیان نشین وستمونت (Westmount) دارای خیابان های متعددی است که درختان تنومند و پرشاخ و برگ و بعلاوه خانه های باشکوه به آن زیبایی و صفای خاصی بخشیده است. فوردن کرسنت (Forden Crescent) به همراه خیابان دیگری بنام فوردن (Forden)، جهت دایره واری را تشکیل می دهند که در حوالی پارک کینگ جرج قرار گرفته است. این خیابان نمونه مثال زدنی از منطقه ها شیک و مجلل وستمونت به حساب می آید.

انتشار: 2 شهریور 1401 بروزرسانی: 6 شهریور 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1017

به "آشنایی با محله های مونترال" امتیاز دهید

3 کاربر به "آشنایی با محله های مونترال" امتیاز داده اند | 4.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با محله های مونترال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید