15 خیابان زیبای برتر در کبک قدیم

به گزارش مجری سفرهای کانادا و آمریکا، کبک قدیم، با معماری بریتانیایی و فرانسوی، استحکامات، ساختمان­های سنگی و خیابان­های سنگفرش­ شده باریک، یکی از نواحی تاریخی می­باشد که از سال 1985 تا کنون توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده است. در طی تابستان بعضی از خیابان­ها به خاطر ترافیک آخر هفته بسته می­شوند. بنابراین عابران پیاده می­توانند در این فضا به راحتی گردش کنند و از فضای شاد و زیبای رستوران­های تراس دار لذت ببرند.

15 خیابان زیبای برتر در کبک قدیم

کفش­های مخصوص پیاده روی را بردارید و آماده سفر به عمق تاریخ شوید. در ادامه فهرست 15 تا از بهترین خیابان­های زیبا در شهر کبک آورده شده که هریک از لطافت خاص خود برخوردارند.

خیابان دو پتیت-شامپلین (Rue du Petit-Champlain)

در پایه صخره­ای که درست زیر شاتیو فراناک واقع شده، خیابان رو دو پتیت-شامپلین قرار دارد. سنگفرش­ها، تابلوهای رنگارنگ و مغازه ­هایی با معماری ماهرانه، سبب شده اند تا این خیابان باریک به یکی از بخش­های تاریخی شهر کبک تبدیل شود که بیشترین تصاویر از آن ثبت شده است. از بالای اسکالیر کسی-کو (پله ­های خطرناک) می­توان نماهای فوق العاده پایین دست را مشاهده کرد. این بخش از کبک کهن، در تابستان ظاهری جادویی پیدا می­کند و در زمستان نیز تبدیل به یک جاذبه زیبا می­شود که باید حتما آن را ببینید!

خیابان دو کول­دی­سک (Rue du Cul-de-sac)

Rue du Cul-de-sac

این خیابان کوچک، شگفتانه­ای عالی برای رهگذران است که ساختمان­های به صورت دایره قرار گرفته اند و در تابستان، تزیینات زیبایی بر فراز آنها قرار داده می­شود. می­توانید با نگاه به بالا، شاتیو فرونتناک را ببینید که بر روی صخره قرار دارد. برای لذت بردن از سبک معماری پتیت-شامپلین و شاتیو فرونتناک در یک قاب، می­توانید از گوشه رو کول­دی­سک و رو نوتردام عکاسی کنید.

خیابان سو­لهِ فورت (Rue Sous-le-Fort)

خانه ­های سنگی این خیابان بسیار رمانتیک هستند. از سوی شاتیو فرونتناک در گوشه خیابان سنت پیر می­توان نمای پایینی شگفت انگیزی از این محل دید. می­توانید همه گوشه و کنارهای این خیابان خوش منظره را ببینید؛ همه خانه ­های این خیابان برای خودشان داستانی دارند.

خیابان سالوت متلوت (Rue du Sault-au-Matelot)

این خیابان نیمه پیاده رو، پتیت شامپلین را از طریق بخش FAO در گوشه خیابان سنت پاول به بندر قدیمی متصل می­کند. در این خیابان می­توانید ساختمان­های قدیمی را ببینید که در آنها، گالری­های هنری و بوتیک­های شیکی وجود دارد. یک آب نمای بسیار زیبا نیز در این مکان ساخته شده که یادبود نقش رودخانه سنت لارنس در تاریخ شهر کبک است. طی جشنواره غذای La Grande Tablée، از پنجشنبه تا شنبه تراس­های متعددی در خیابان سالوت متلوت راه اندازی می­شوند.

خیابان سنت پاول (Rue Saint-Paul)

Rue Saint-Paul

اگر می­خواهید مجموعه تصاویر منحصر به فردی تهیه کنید، به این خیابان بروید و از پنجره ­های زیبا در مغازه ­های قدیمی و ساختمان­های روستایی و جدا از هم در اطراف لذت ببرید.

طی جشنواره غذای La Grande Tablée، از پنجشنبه تا شنبه در بخشی از خیابان سنت پاول چندین تراس راه اندازی می­شود.

خیابان سو لِ کپ (Rue Sous-le-Cap)

این خیابان در امتداد صخره کپ دیامانت قرار دارد و قدمت آن، به دوران فرانسه نوین بر می­گردد. پیاده­روهای اطراف ساختمان­ها، باعث بی­نظیر بودن این خیابان شده اند. با راه رفتن در این خیابان احساس خواهید کرد که به جهانی جدید قدم گذاشته اید.

کوته کلنل دامبورگز (Côte du Colonel Dambourgès)

این خیابان سنگفرشی و دیوارکشی شده، بندر قدیمی را به کلبه کانتوری متصل می­کند که از بخش پایین شهر تا بالا شهر ادامه دارد. کوته کلنل دامبورگز چه در شب یا روز و چه در روشنایی یا تاریکی، حقیقتاً زیباست.

خیابان دس رمپارتس (Rue des Remparts)

Rue des Remparts

خیابان دس رمپارتس باخانه های قدیمی و باشکوه در یک طرف و دیوارهای مرمت شده شهر کهن در سمت دیگر، مکانی عالی برای یک پیاده روی آرامش بخش است. همچنین می­توانید روی نیمکت­های خیابان بنشینید و پایین شهر را از سمت رودخانه سنت لارنس و کوهستان لارنتین تماشا کنید. هنوز چند توپ در گوشه و کنار خیابان دیده می­شوند که نشان دهنده تاریخ نظامی شهر هستند. سعی کنید خانه ژنرال مونت­کام، رهبر نیروهای ارتش فرانسه در طی جنگ معروف آبراهام، را ببینید. فراموش نکنید که به خیابان­های مسکونی در موازات خیابان دس رمپارتس هم سر بزنید؛ به خصوص خیابان فرلند و خیابان سنت فلاوین.

خیابان کویارد (Rue Couillard)

خانه­هایی که در امتداد این خیابان ساخته شده اند، در ابتدا مسکن تاجرها بودند. به تدریج هنرمندان و سپس فرهیختگانی که طی اواسط قرن نوزدهم در دانشگاه لاوال تدریس می­کردند نیز به این خیابان نقل مکان نمودند. می­توانید در این خیابان انواع شکل­ها و سبک­ها، خطوط و رنگ­های مختلف و حتی کافه ارزشمند آن، یعنی چز تمپورل را ببینید. این کافه یکی از رازهای محفوظ خیابان است که دوست داریم شما را هم با آن آشنا کنیم! برای اینکه از بهترین زاویه خیابان را ببینید، چند قدم بالاتر از پاب سنت پاتریک بروید.

خیابان سنت ژان (Rue Saint-Jean)

این خیابان برای خرید بسیار محبوب است. به ویژه در تابستان، پر رفت و آمد خواهد بود. می­توانید از بالای دروازه سنت ژان از این خیابان عکس بگیرید یا هنگامی که خیابان در عصرهای تابستانی، آخر هفته یا تعطیلات بسته است از آن عکاسی کنید. رینگ اسکیت و لامپ­های فستیوالی در عصرهای زمستانی، واقعاً شگفت انگیز خواهند بود.

در تمام روزهای تابستان، خیابان سنت ژان تبدیل به پیاده رو می­شود. مسیرهای پیاده روی از میان ساختمان­ها می­گذرند و در آخر هفته، می­توانید در مسیر خارج از ساختمان­ها هم پیاده بروید.

خیابان دوناکونا (Rue Donnacona)

اگر به خانه­های کوتوله­ای علاقه دارید، به خیابان ششم دوناکونا بروید. خانه­های این خیابان با 7/3 متر ارتفاع، کوچکترین خانه ­ها در امریکای شمالی هستند! بعد می­توانید به سمت دروازه سرپوشیده ایکولی د اورسولین بروید. به سمت خیابان پارلور دور بزنید و می­توانید ردیف خانه ­های زیبایی که درهای قرمز دارند را ببینید.

خیابان ترسور (Rue du Trésor)

خیابان ترسور، کوچه­ای است که تقریباً شبیه یک گالری هنری می­ماند. اگر در تابستان یا پاییز به کانادا رفتید، حتماً به این خیابان سر بزنید! بهترین نقطه برای عکاسی، گوشه­ای در خیابان سنت آنی است که اندکی شیب دارد.

خیابان سنت آنی (Rue Sainte-Anne)

در یک طرف حاشیه ­های این خیابان پیاده رو سنگفرش شده، ایوان­های جذاب ساخته شده و در طرف دیگر، کلیسای سه گانه مقدس آنگلیکان واقع شده است. برای اینکه یادگاری ویژه­ای از اقامتتان داشته باشید، سراغ هنرمندهای پرتره ساز و کاریکاتورهایی که در اطراف خیابان سنت آنی و نزدیک خیابان ترسور هستند بروید.

Rue Saint-Louis

خیابان سنت لوییس (Rue Saint-Louis)

هنگامی که از دروازه سنت لوییس به سمت شیاتو فرونتناک می­روید، با دقت به همه جا نگاه کنید تا توپ معروفی که زیر یک نارون سفید بزرگ قرار داده شده را ببینید. به علاوه، در این خیابان می­توانید رستوران­های بسیار زیبایی ببینید که پرده ایی با رنگ­های شاد دارند و جعبه گل­های شاداب در کنار پنجره­هایشان قرار داده اند

خیابان سنت دنیس (Avenue Saint-Denis)

ردیف خانه ­های لوکس در امتداد خیابان سنت دنیس واقعاً رویایی است. اگر می­خواهید تصویر زیبایی از ویکس کبک، رودخانه لارنس و کوهستان لارنتین در دوردست ثبت کنید، به تراس پیر دوگوا د مونس بروید.

منبع: quebec-cite.com
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 382

به "15 خیابان زیبای برتر در کبک قدیم" امتیاز دهید

3 کاربر به "15 خیابان زیبای برتر در کبک قدیم" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 خیابان زیبای برتر در کبک قدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید