اول از سائوپائولو دیدن کنید و بعد به ریودوژانیرو بروید!

برای تان خواهیم گفت که چرا بهتر است اول از سائوپائولو دیدن کنید و بعد به ریودوژانیرو بروید!

اول از سائوپائولو دیدن کنید و بعد به ریودوژانیرو بروید!

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: سائوپائولو، بزرگ ترین شهر برزیل، در زیر سایه سنگین ریودوژانیرو و زیبایی های طبیعی آن قرار گرفته و از سوی توریستان مورد بی مهری واقع می گردد. با این حال، این کلان شهر تمام نشدنی جاذبه های فراوانی، از ترکیب شگفت انگیز فرهنگ ها و اصالت فریبنده گرفته تا رستوران های خارق العاده و زندگی شبانه مخصوص به خود، برای توریستان دارد. این مقاله به دلایل فزونی سائوپائولو نسبت به ریودوژانیرو و ضرورت ملاقات از آن می پردازد.

سائوپائولو بین المللی ترین شهر در آمریکای جنوبی است

درحالی که دیگر شهرهای سراسر برزیل دارای اصالت و فرهنگ قومی مختص به خود هستند، سائوپائولو شهری است که به سراسر دنیا تعلق دارد. سائوپائولو با میزبانی از مهاجران نسل اول، دوم و سوم از سراسر دنیا، کاملاً متنوع است و به عنوان خانه ای بزرگ برای مردمانی از کشور پرتغال، ایتالیا، بولیوی و ژاپن به خود می بالد. ژاپنی های سائوپائولو، بزرگترین جامعه مهاجران این شهر را تشکیل می دهند. همین امر سبب شده تا سائوپائولو شبیه به ده ها شهر در قالب یک شهر به نظر برسد؛ به این معنی که همواره در این شهر چیزی باب میل هرکسی پیدا می گردد.

سائوپائولو بهترین رستوران های برزیل را دارد

سائوپائولو به عنوان یک شهر بین المللی، تنوع رشک برانگیزی از رستوران های مختلف دارد. میزبانی از جوامع مهاجر از سراسر دنیا سبب شده است تا همواره در سائوپائولو گزینه های خوراکی متنوعی پیدا گردد. این خوراکی ها، از غذاهای چینی و کنگویی گرفته تا پرتغالی بی انتها هستند. قطعاً وقتی که سائوپائولو بزرگ ترین شهر برزیل باشد، بهترین سرآشپزهای برزیلی کوشش می نمایند تا رستوران های خود را در اینجا دایر نمایند و مرغوب ترین غذاهای کشور را در اختیار مشتریان قرار دهند. برای مثال، رستوران دی او ام (D.O.M)، متعلق به الکس آتالا (Alex Atala) تنها رستوران در برزیل است که دو ستاره میشلن دارد. به علاوه، رستوران اسکینا موکوتو (Esquina Mocotó) نیز به خاطر آشپز مشهور آن، رودریگو اولیویرا (Rodrigo Oliveira)، کاملاً شناخته شده است.

سائوپائولو یک شهر واقعی است

یکی از ویژگی های منحصربه فرد سائوپائولو اصالت پایدار آن است. شما همان چیزی را به دست می آورید که مشاهده می کنید و به ندرت می توانید چیزی را بیابید که به سبب تفکر توریستان در این شهر طراحی شده باشد. شاید این موضوع کمی ترسناک به نظر برسد، اما درواقع این یکی از فزونین ویژگی های سائوپائولو محسوب می گردد. مردم می توانند از سراسر دنیا به این شهر سفر نمایند و از اصالت سائوپائولو لذت ببرند؛ چیزی که نمی توان در بیشتر مقاصد توریستی در سراسر دنیا پیدا کرد. توریستان می توانند در مدت زمانی کوتاه خود را با سائوپائولو منطبق نموده و تبدیل به بخشی از این شهر بزرگ و مجذوب کننده شوند. اتفاقی که در نوع خود بسیار شگفت انگیز است.

سائوپائولو آب و هوای بهتری دارد

از آنجایی که ریودوژانیرو در نزدیکی ساحل قرار گرفته است، آب وهوای آن همواره نسبت به سائوپائولو گرم تر است. شاید این موضوع خوشایند به نظر برسد، اما ریو در ماه های تابستان به میزان غیرقابل تحملی گرم می گردد و این موضوع می تواند توریستان را آزار دهد. با این حال، آب وهوای سائوپائولو مطلوب است و گرما و سرمای تابستان و زمستان موجب تعادل در شرایط جوی شده و زندگی در این شهر را ممکن می سازد.

کلاه برداری از جهانگرد ها کمتر است

سائوپائولو برخلاف ریودوژانیرو، هرگز در جذب توریست عادی معروف نبوده، بنابراین ایده کلاه برداری از توریستان در این شهر هرگز جدی گرفته نشده است. در عوض، سائوپائولو در جذب توریستان تجاری موفقیت بالایی دارد. اینجا شهر ارزانی نیست و کافه ها و رستوران های لوکسی دارد که مشتریان ثروتمند را سرکیسه می نمایند، اما جهانگرد های معمولی به میزان مردم محلی برای دریافت خدمات پول می دهند. توریستان به مقصد سائوپائولو می توانند از میهمان نوازی مشهور برزیلی، بدون پرداخت هیچ هزینه ای، در این شهر لذت ببرند.

سائوپائولو می داند چگونه توریستان را سرگرم کند

اینجا شهری است که به سختی کوشش نموده که توریستان را سرگرم کند. وقتی که خورشید غروب می نماید، سائوپائولو جانی دوباره می گیرد. باوجود بارهای فراوان در گوشه و کنار خیابان ها، از دکه های سنتی گرفته تا لوکس ترین گزینه ها در آمریکای جنوبی، هیچ کمبودی برای یافتن یک جایگاه و امتحان کردن یک نوشیدنی در سائوپائولو وجود ندارد. اگر به رقصیدن علاقه مند باشید، سائوپائولو با داشتن فزونین و مجذوب کننده ترین کلوپ ها در گوشه و کنار خود، شهر محبوب شما است. موسیقی الکترونیک زیرزمینی، نوازندگان و دی جی هایی از سراسر دنیا را به اینجا می کشاند، در حالی که گروه های موسیقی مستقل نظیر مامبا نِگارا (Mamba Negra) و کارلوس کَپسلاک (Carlos Capslock) در مرکز قدیمی شهر تجربه ای فراموش نشدنی را برای توریستان رقم می زنند.

سائوپائولو یک بوم نقاشی شهری است

سائوپائولو با داشتن آسمان خراش هایی بیشتر از شهر نیویورک، شما را قانع می نماید که آن را یک جنگل بتنی بنامید. با این حال، این کلیشه که سائوپائولو شهری زشت و خاکستری است، اصلاً درست نیست. در این شهر معماری های مجذوب کننده فراوانی به چشم می خورد و حتی مناطقی که قدیمی تر هستند، به منظور جان گرفتن دوباره با هنر خیابانیِ رنگارنگ و تفکر برانگیز تزئین شده اند. به لطف قانون شهر تمیز در سال 2007، نصب بیلبوردها و دیگر اشکال تبلیغاتی در محدوده شهری غیرقانونی است. این بیلبوردها جای خود را به نقاشی های دیواری گسترده داده اند. برای آشنایی با عرصه هنر گرافیتی در سائوپائولو، سری به خیابان بتمن (Batman)، یکی از مجذوب کننده ترین نقاط شهر برای عکاسی، بزنید.

سائوپائولو مرکز فوتبال برزیل است

درحالی که فوتبال ورزش ملی برزیل محسوب می گردد و در سراسر این کشور هوادار دارد، اما سائوپائولو شهری برای ملاقات با عاشقان واقعی فوتبال است. این شهر به میزان ای بزرگ است که میزبان سه باشگاه معروف کورینتیانس (Corinthians)، پالمیراس (Palmeiras) و سائوپائولو باشد. مردم در سائوپائولو نسبت به ریودوژانیرو به فوتبال اهمیت بیشتری می دهند. سائوپائولو دارای 4 ورزشگاه اصلی به نام های آلیانز پارک، آرنا کورینتیانس، مورومبی (Morumbi) و پاکائمبو (Pacaembu) است.

سائوپائولو موزه های شگفت انگیزی دارد

عاشقان هنر و فرهنگ به هنگام ملاقات از موزه های شگفت انگیز سائوپائولو، حس راحت بودن در خانه را تجربه می نمایند. نقطه کانونی و چشم نواز آوِنیدا پائولیستا (Avenida Paulista)، مشهورترین خیابان شهر، موزه هنر سائوپائولو است. این موزه از یک کلکسیون دائمی اما حیرت انگیز از آثار هنرمندان برزیلی و بین المللی میزبانی می نماید. به علاوه بعضی از بهترین نمایشگاه های موقتی کشور نیز جذب این موزه می شوند. در مرکز سنتی شهر، پیناکوتکا (Pinacoteca)، قدیمی ترین موزه هنر سائوپائولو قرار گرفته است. در این موزه یکی از بزرگ ترین کلکسیون های هنر برزیلی به چشم می خورد.

لهجه مردم سائوپائولو قابل فهم تر است

اگرچه مردم ریودوژانیرو ممکن است با روی خوش از این موضوع استقبال ننمایند، اما این شهر خانه لهجه ای است که بسیاری از برزیلی ها آن را سخت می دانند. لهجه کاریوکا (Carioca) که به شدت تحت تأثیر جوامع پرتغالی ساکن ریو است، نوعی از گویش با ادای آهسته تر و البته اغراق آمیزتر کلمات محسوب می گردد که تشابه زیادی به گویش پرتغالی زبان های ساکن اروپا دارد. از طرفی دیگر، لهجه رایج در سائوپائولو تحت تأثیر جمعیت کثیری از مهاجران ایتالیایی قرار گرفته است که ساکن این شهر شده اند. این لهجه کاملاً در سراسر کشور پذیرفته شده و درک آن برای خارجی ها نیز آسان تر است. البته موضوع پذیرش لهجه ها کاملاً به اولویت های شخصی هر فرد بستگی دارد.

منبع: theculturetrip.com
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1068

به "اول از سائوپائولو دیدن کنید و بعد به ریودوژانیرو بروید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "اول از سائوپائولو دیدن کنید و بعد به ریودوژانیرو بروید!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اول از سائوپائولو دیدن کنید و بعد به ریودوژانیرو بروید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید