استان های کبک و انتاریو مهاجرین بیشتری را خواهند پذیرفت

دوران کرونا به ضعف اقتصادی در بخش های مختلف جهان من جمله در استانهای کانادا شد و رفته رفته با رهایی که از همه گیری کرونا، مقامات استانهای مختلف کانادا به فکر بهبود شرایط اقتصادی ناحیه خود هستند، یکی از راهکارها جذب مهاجرین بیشتر در استان های کبک و انتاریو است.

استان های کبک و انتاریو مهاجرین بیشتری را خواهند پذیرفت

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: گزارش بهبود اقتصاد مهاجرتی کبک و انتاریو

با اینکه نمی توان به مقوله مهاجرت به اسم یک نوش دارو و درمان همه مسائل نگاه کرد، اما نمیتوان هم از این مسئله قافل شد، که حتی با وجود حفره های بسیار در بازار کار این استان ها، افزایش پذیرش تازه واردان به وضوح برای اقتصاد این دو استان مفید خواهد بود. و بسته شدن این حفره ها زمینه رشد بیشتری را هم فراهم خواهد نمود. این درصورتی است که اختلاف نیروی کار بین مهاجران و افرادی که در کانادا به دنیا آمده اند رفع شده و به تساوی برسد. اقتصاد انتاریو در این صورت افزایشی بین 12 تا 20 میلیارد دلار را تجربه خواهد نمود.

تردید ها درباره افزایش پذیرش مهاجران در کبک و انتاریو

با توجه به شرایط حاضر و عملکرد کم تر و بی سابقه افراد تازه وارد در بازار کار نسبت به افرادی که در کانادا به دنیا آمده اند، امکان اینکه تصمیم افزایش مهاجرت در دوران کاهش اقتصادی به وسیله افراد منفی نگر و بدبین زیر سوال برود وجود دارد. با این حال طبق گزارش اخیر، سهم اقتصادی مهاجران سنگین و قدرتمند یاد شده و عملکرد آن ها قبل از دوران شیوع همه گیری کرونا در حال بهبود بوده است. این امر خود نشان دهنده تاثیر اقتصادی مهاجرت بر کبک و انتاریو در شیوع کرونا می باشد. بعلاوه با نگاهی بر مدل ارائه شده در این گزارش، می توان دریافت که مهاجران تا پنج سال آینده سهم چشمگیر و رو به افزایشی در زمینه بازده اقتصادی این دو استان خواهند داشت.

فرایند رشد اقتصادی در کبک و انتاریو در سال 2022

انتظار می رود پس از سال 2022، مهاجران نیمی از رشد اقتصادی هر دو استان را تشکیل دهند. بدون افراد تازه وارد، تولید ناخالص داخلی انتاریو در امسال 20 درصد کاهش می یابد. به عبارت دیگر، انتاریو حدود 157 میلیارد دلار کاهش را تجربه خواهد نمود. مهاجران نسبت به نیروی کار متولد کانادا شاهد نرخ بیکاری بیشتری بوده اند. اگرچه مهاجران استان کبک تمایل بیشتری به مشارکت در بازار کار دارند، اما این امر در این استان بیشتر صادق است.

این شکاف ها که میان عملکرد مهاجران و نیروی کار متولد کانادا در بازار کار وجود دارد، با گذر زمان کاهش خواهد یافت. همانطور که با وجود سطح بیشتر مهاجران طی چند سال گذشته هم کاهش یافته اند. بنابراین، هرگونه کوشش برای افزایش تعامل و ادغام تازه واردان با بازار کار منجر به رشد اقتصادی بیشتر خواهد شد.

جهت دریافت خدمات ویزای کانادا با ما در تماس باشید.

کاهش خلا های بازار کار برای مهاجران

بسته شدن حفره ها و خلاهای بازار کار که در بالا به آن ها اشاره شد، نیازمند همکاری جامعه تجاری با قانون گذاران است. به اسم مثال، در حالی که جامعه تجاری قادر خواهد بود تا بوسیله اقداماتی منجر به تنوع در نیروی کار گردد، اما ایجاد محیطی برای پیشرفت و رونق کسب و کار ها به عهده قانون گذاران است. این سیاست نو مهاجرت بعلاوه می بایست تأثیرگذاری نابرابر همه گیری در بخشهای مختلف را در نظر بگیرد.

به طور مثال خرده فروشی، که بسیار تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته است، ممکن است در کوتاه مدت به علت تقاضای متوقف شده، شاهد حجم زیادی از فعالیت باشد، در حالی که بخش بهداشت ممکن است همچنان دچار کمبود نیروی کار باشد.

رشد اقتصاد کبک قبل از کرونا

تولید ناخالص داخلی (GDP) نقش بسزایی دررونق وشکوفایی اقتصاد جامعه دارد. GDP درکبک با کشورهای عضو OECD همیشه مقایسه میشد.

اگر بدنبال مهاجرت به کبک کانادا هستید چه استانداردهایی برای زندگی باید داشته باشید؟

از آنجایی که هزینه های زندگی مانند خوراک و پوشاک و مسکن را می توان به راحتی تامین کرد هر فردی با یک درآمد متوسط می توانست زندگی خود را در کبک به راحتی مدیریت کند.

بازار رایج کار

در نگاه کلی بازار کار در کبک خوب است و درصد بیکاری در جامعه همچنان پایین است. از بخش هایی که در حال حاضر به استخدام متقاضیان می پردازند میتوان بخش اقتصادی، تحقیقات علمی، خدمات تجاری، تدریس، بخش سلامت و مددیاری اجتماعی را نام برد، در حالی که بخش های کشاورزی و پروژه های احداث و نساجی نسبت به سال های گذشته نقش کمتری در اشتغال زایی ایفاکرده اند.

آیا مهاجران می توانند کار مناسبی درکبک بیابند؟

هر شخصی که به کبک مهاجرت می نماید معمولا با این سوال روبه رومی گردد. آیا میتوانم بسرعت کاری بیابم؟ آیا کاری که می یابم مطابق با سطح تحصیلات من است؟

حتی اگر فردی بخاطر فراینده کاری واجتماعی خود در کبک پذیرفته شده باشد بدان معنا نیست که به محض ورود بتواند کاری مطابق با سطح تحصیلات و هم رده شغل قبلی خود بیابد. در بسیاری موارد درسال اول ورود، شخص مجبور به انجام کاری خارج از حیطه حرفه ای خود خواهد بود. یافتن شغل مناسب ممکن است در وادی امر کمی مشکل بنظر برسد اما افرادی که زمان کافی را برای یافتن شغلی مناسب اختصاص دهند و به میزان کافی دراین امر ممارست ورزند شانس خوبی برای یافتن کار در حیطه تحصیلی خود خواهند داشت. طبق تحقیقات اخیری که به وسیله 2 محقق دردانشگاه مونترال انجام پذیرفته بیش از 2 سوم  مهاجران پس از 5 سال حضور در کبک موفق به یافتن شغل مورد دلخواهشان می شوند.

انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 669

به "استان های کبک و انتاریو مهاجرین بیشتری را خواهند پذیرفت" امتیاز دهید

1 کاربر به "استان های کبک و انتاریو مهاجرین بیشتری را خواهند پذیرفت" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان های کبک و انتاریو مهاجرین بیشتری را خواهند پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید