چطور به وسیله برنامه نیروی متخصص فدرال به کانادا مهاجرت کنم؟

یکی از مواردی که میتواند برای مهاجرت به کانادا برای آن برنامه ریزی کرد، برنامه  نیروی متخصص فدرال کانادا میباشد که در ادامه برایتان جزئیات آن را شرح خواهیم داد.

چطور به وسیله برنامه نیروی متخصص فدرال به کانادا مهاجرت کنم؟

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: افرادی که قصد دارند ویزای کانادا خود را به وسیله نیروی متخصص فدرال دریافت نمایند و به این کشور مهاجرت نمایند باید دارای یک سال سابقه کار تمام وقت طی ده سال گذشته در یکی از 50 رشته اعلام شده باشند.

کل پذیرشی که در این 50 رشته برای متقاضیان ویزا کانادا وجود دارد برابر با 25000 نفر بوده و به طور میانگین در هر رشته 1000 نفر پذیرفته می شوند.

در ادامه قصد داریم لیستی از لیست این مشاغل را در اختیار متقاضیان ویزای کانادا قرار دهیم. اگر شما نیز قصد خرید بلیط هواپیما و اخذ ویزای کانادا و سپس مهاجرت به این کشور را دارید این مقاله را تا خاتمه مطالعه کنید.

لیست مشاغل نیروی متخصص فدرال برای متقاضیان پیکاپ ویزای کانادا امسال به شرح ذیل است:

 1. مدیر رده بالا با تجربه در زمینه اقتصادی، ارتباطات، خدمات عمومی
 2. مدیر رده بالا و با تجربه در زمینه، تجارت، رسانه، خدمات
 3. مدیراقتصادی
 4. مدیر منابع انسانی
 5. مدیر خرید و تدارکات
 6. مدیر بیمه، مشاور املاک، وام
 7. مدیر بهداشت و درمان
 8. مدیر ساخت وساز
 9. مدیر ساخت و تعمیرات و بازسازی خانه
 10. مدیر فراوری منابع طبیعی و شیلات
 11. مدیر فراوری
 12. حسابرس، حسابدار خبره، حسابدار
 13. تحلیل گر سرمایه گذاری و اقتصادی
 14. بخش امنیت سرمایه گذاری و وام و اقتصادی
 15. دیگر مدیران بخش اقتصادی
 16. افراد حرفه ای در زمینه تبلیغات،بازاریابی و روابط عمومی
 17. مسئولین و کارمندان بخش اقتصادی و بیمه
 18. مدیر ساختمان
 19. زمین شناسان و اقیانوس شناسان
 20. مهندس عمران
 21. مهندس مکانیک
 22. مهندس برق و الکترونیک
 23. مهندس نفت
 24. مشاور و تحلیل گر سیستم های اطلاعاتی
 25. تحلیل گر اطلاعات و مدیر اطلاعات
 26. مهندس کامپیوتر نرم افزار و طراح
 27. برنامه نویس کامپیوتر و رسانه
 28. تکنسین مکانیک
 29. ارزیاب ساخت و ساختمان
 30. تکنسین برق و الکترونیک
 31. تکنسین ماشین های صنعتی
 32. بازرس بخش بهداشت و محیط کار و ایمنی
 33. تکنسین شبکه کامپیوتر
 34. سرپرستار و سوپروایزر پرستاری
 35. پرستار
 36. پزشک متخصص
 37. پزشک عمومی و پزشک خانواده
 38. متخصص تغذیه
 39. شنوایی سنجی و گفتار درمان
 40. فیزیوتراپ
 41. متخصص کاردرمانی
 42. کارشناس و درمانگر تنفسی، قلبی و بالینی
 43. تکنسین رادیولوژی
 44. تکنسین سونوگرافی
 45. پرستار و بهیار
 46. مشاغل پیراپزشکی
 47. استاد و مدرس دانشگاه
 48. روانشناس
 49. معلم و دستیار مهدکودک
 50. مترجم

طبق قوانین مصوب سال 2013 ارزیابی مدارک متقاضیان ویزای کانادا برای نیروی متخصص فدرال انجام خواهد گرفت. افرادی که قصد خرید بلیط هواپیما کانادا و مهاجرت به این کشور را دارند باید بدانند که امتیازبندی، ملاک ارزشیابی نهایی متقضیان ویزا کانادا بوده و عوامل موثری که در قبولی پرونده شما نقش بسزایی دارند شامل تحصیلات، مهارت زبان، سابقه کار، سن، انطباق پذیری در کانادا هستند.

تمامی متقاضیان ویزا کانادا باید در ابتدای کار حداقل نمره زبان لازم را در انگلیسی یا فرانسه داشته باشند.

اگر برای مهاجرت اقدام به خرید بلیط هواپیما نموده اید باید بدانید که افرادی که دارای مدرک PHD از کانادا هستند یا افرادی که دارای پیشنهاد شغلی معتبر از کانادا هستند شامل این برنامه بوده بطوریکه 500 نفر افراد دارای مدرک PHD از کانادا در این برنامه پذیرفته می شوند. علاوه بر این سقفی برای افراد دارای پیشنهاد شغلی معتبر از کانادا وجود ندارد و با واجد شرایط بودن می توانید براحتی ویزا کانادا را دریافت نموده و پس از خرید بلیط هواپیما به این کشور مهاجرت کنید.

متقاضیان ویزای کانادا باید بدانند که تعدادی از رشته های پرطرفدار نظیر کامپیوتر، عمران و مدیریت به سرعت پر خواهد شد در نتیجه توصیه می گردد که متقاضیان هرچه سریع تر اقدام نمایند.

مهم ترین شهرهای کانادا

کشور کانادا که در آمریکای شاقتصادی قرار گرفته است، شامل سه منطقه و 10 استان است. با توجه به مساحت کل این کشور، کانادا توانسته مقام دومین کشور بزرگ دنیا را به خود اختصاص دهد. اما از نظر جمعیت در جایگاه سی و شش قرار گرفته است.

اگر قصد اخذ ویزای کانادا را دارید باید بدانید که شهرهای مونترال، تورنتو، اتاوا و ونکوور از جمله برترین شهرهای این کشور به حساب می آیند. با ما همراه باشید تا قبل از خرید بلیط داخلی هواپیما و اخذ ویزا کانادا با مهم ترین شهرهای این کشور آشنا شوید.

شهر اتاوا

اتاوا به عنوان یکی از شهرهای مهم کانادا، مرکز این کشور و چهارمین شهر بزرگ کانادا محسوب می گردد. این شهر که در کنار رودخانه سن لوران واقع شده است به همراه گاتینو که در استان کبک قرار گرفته است، تشکیل دهنده منطقه مرکزی ملی هستند. شاید برای دارندگان ویزای کانادا جالب باشد که نخستین سکونتگاه های اروپایی در منطقه، به علت صنعت چوب به وجود آمدند.

در واقع مهاجرت به اتاوا پس از جنگ سال 1812، از سوی دولت تشویق شده و جمعیت آن به سرعت رشد کرد.

شهر هالیفاکس

بزرگ ترین شهر آتلانتیک کانادا، شهر هالیفاکس است. این شهر به واسطه همجواری با اقیانوس اطلس، طبیعت بسیار شگفت انگیزی داشته و یکی از پرترددترین بنادر شرق آمریکای شاقتصادی به شمار میرود. با تهیه ویزا کانادا می توانید از این شهر زیبا که در حوالی دومین لنگرگاه طبیعی بزرگ دنیا به نام لنگرگاه هالیفاکس ساخته شده است تماشا کنید.

این شهر که از شلوغ ترین بندرهای کانادا است، در سال 1917 به علت انفجار بزرگی که در آن رخ داد و قبل از ساخت بمب اتمی، بزرگ ترین انفجار فراوری شده به وسیله انسان در تاریخ بود، تا حدود زیادی ویران گشت و به مرور زمان قسمت های بسیاری از هالیفاکس بازسازی شد.

شهر سنت جان

شهر سنت جان که بزرگ ترین شهر استان نیوبرانزویک است یکی از مهم ترین شهرهای کانادا بوده و بسیاری از مهاجران با اخذ ویزای کانادا و خرید بلیط داخلی هواپیما به این شهر مهاجرت می نمایند. این شهر جمعیتی بالغ بر 13000 نفر داشته و مردمان آن به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می نمایند.

در این شهر صنعت دارای جایگاه ویژه ای بوده و خطوط راه آهن به علت توسعه بسیار خوب این شهر در سال های اخیر، جان تازه ای گرفته است. سنت جان در رتبه دوم به عنوان بزرگ ترین منطقه شهری در آتلانتیک کانادا و در رتبه بیستم به عنوان بزرگ ترین منطقه شهری در کانادا قرار گرفته است. 

شهر کبک

شهر کبک مرکز استان کبک کانادا بوده و بزرگ ترین شهر شرق استان کبک نیز است. کبک به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای کانادا از جمله شهرهای مهم این کشور نیز به شمار میرود. بسیاری از افراد، ویزا کانادا را برای اقامت در این شهر که بعد از سنت جان، پرت رویال و تدوزاک قدیمی ترین شهر کانادا است، دریافت نموده اند.

مردم کبک عمدتا به زبان فرانسوی صحبت می نمایند، اگرچه بیشتر آن ها به زبان انگلیسی مسلط هستند اما تعصب خاصی نسبت به زبان فرانسوی دارند. این شهر در مجله مانی توانسته خود را در لیست 10 مکان برتر گردشگری آمریکای شاقتصادی قرار دهد.

از طرفی دیگر بزرگ ترین دانشگاه فرانسوی در آمریکای شاقتصادی نیز به نام دانشگاه لاوال در این شهر قرار گرفته است که رتبه 13 را در میان دانشگاه های کانادا به خود اختصاص داده است.

انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1000

به "چطور به وسیله برنامه نیروی متخصص فدرال به کانادا مهاجرت کنم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور به وسیله برنامه نیروی متخصص فدرال به کانادا مهاجرت کنم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید