آسانترین کشورهایی که ویزای کار میدهند

مهاجرت کاری و انتخاب مقصد برای ادامه فعالیت حرفه‌ای همواره با چالش‌ها و دغدغه‌های خاص خود همراه است. با توجه به افزایش تقاضای نیروی کار در بازارهای جهانی، انتخاب هوشمندانه مسیر شغلی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. بسیاری از افراد به دنبال کشورهایی هستند که با کمترین موانع و بیشترین امکانات بتوانند ویزای کار دریافت کنند و در مسیر حرفه‌ای خود پیشرفت کنند. این مقاله به بررسی کشورهایی می‌پردازد که فرآیند دریافت ویزای کار در آن‌ها آسان‌تر است و شرایط مطلوبی برای مهاجران کاری فراهم می‌کنند.

آسانترین کشورهایی که ویزای کار میدهند

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: ابتدای مسیر مهاجرت کاری، یعنی انتخاب مقصد برای ادامه فعالیت حرفه ای همواره با چالش هایی همراه است. در این مسیر به علت افزایش تقاضای نیروی کار برای اشتغال در بازارهای جهانی مثل کانادا، انگلیس و آمریکا باید هوشمندانه تر مسیر شغلی خود را انتخاب کنید. اشتغال در موقعیت های شغلی بین المللی و رسیدن به عایدی بالا فقط در کشورهای برتر جهان دیده نمی گردد. بعضی از کشورهای صنعتی و پیشرفته دیگر نیز با مسیر راحت تری برای اخذ ویزای کاری در دسترس نیروی کار بین المللی وجود دارد. اگر شما نیز در پی انتخاب راحت ترین کشور برای ویزای کار هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است. چند دقیقه به مطالعه این مطلب کوتاه و مفید اختصاص دهید تا بدانیم آسان ترین ویزای کار از چه کشوری دریافت می گردد.

آلمان؛ اولین مقصد صنعتی برای دریافت راحت ترین ویزای کار در اروپا

یکی از راحت ترین مقصدها برای مهاجرت کاری و ورود به صنعتی گسترده در مسیر شغلی قطعا آلمان به شمار می رود. آلمان یکی از کشورهای پیشرفته با صنایع فعال در حوزه های مختلف تکنولوژی و فراوری است که با کمبود نیروی کار در سال های گذشته روبرو شده است. کمبود نیروی کار، هزینه پایین زندگی در بیشتر شهرهای آلمان و فرصت های شغلی متعدد این کشور اروپایی از دلایل اشتیاق بالای مهاجران برای ورود به این کشور به شمار می رود. در ادامه این بخش به آنالیز انواع ویزای کار، انواع مجوز کار، شرایط و هزینه دریافت ویزای کاری آلمان را آنالیز می کنیم.

انواع ویزای کار آلمانویزای کار: اگر از یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد شغلی دارید، ویزای کار به شما اجازه می دهد در آلمان کار کنید. این ویزا مختص نقش شغلی شما است و نشان می دهد یک شهروند اتحادیه اروپا نمی تواند این موقعیت را پر کند.

ویزای فریلنسری: ویزای فریلنسری برای کار مستقل در آلمان مناسب است.

ویزای جست وجوی کار یا همان جاب سیکر: ویزای جست وجوی کار یک دوره محدود را برای جست وجوی شغل و تضمین یک پیشنهاد شغلی فراهم می نماید.

ویزای آوسبیلدونگ: این نوع ویزا برای متقاضیان شرکت در دوره های کارآموزی آلمان صادر می گردد. معمولا دوره های آوسبیلدونگ آلمان باتوجه به رشته بین یک تا سه سال به طول می انجامند که در بعضی از رشته ها، همراه با حقوق خواهد بود.

انواع مجوز کار آلمانمجوز کار عمومی: برای موقعیت های شغلی صادر می گردد که تبعه آلمانی نمی تواند در این موقعیت مشغول به کار گردد.

مجوز کار با مهارت بالا: این ویزا برای متخصصان بسیار ماهر طراحی شده است که تخصص قابل توجهی دارند.

مجوز کار برای فریلنسرها: این مجوز برای فریلنسرها یا افراد خوداشتغال طراحی شده است.

شرایط دریافت ویزای کار آلمانداشتن یک پیشنهاد شغلی معین در آلمان دارید.

ارائه مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی وحرفه ای

اسکان کارفرمای احتمالی شما در آلمان

دریافت بیمه درمانی

ارائه گواهی اسکان در آلمان

برای مشاغلی مانند پزشکان، مهندسان و مشاوران مالیاتی ممکن است به شرایط خاصی احتیاج داشته باشید.

هزینه دریافت ویزای کار آلمانهزینه مورد احتیاج برای ویزای کار در آلمان سال 2024 برابر 75 یورو (معادل 90 دلار آمریکا) است.
زمان پردازش برای دریافت ویزای کارزمان پردازش ویزای کوتاه مدت بین 15 تا 60 روز طول می کشد، در حالی که پردازش ویزای بلند مدت این کشور تقریبا 3 است. برای به حداقل رساندن تاخیرهای احتمالی در فرایند درخواست ویزا، توصیه می گردد درخواست خود را از سه ماه قبل از سفر مورد نظر خود، ارسال کنید.

به طورکلی بحران کمبود نیروی کار در کشورهای صنعتی یکی از دلایل تغییر سیاست های مهاجرت برای جذب نیروی کار بین المللی است. به این ترتیب دریافت جاب آفر از کانادا، اخذ ویزای کاری از آلمان و اشتغال در موقعیت های شغلی متنوع در چین از مهم ترین گزینه های در دسترس برای متقاضیان کار در خارج از کشور به شمار می رود. علاوه بر دریافت موقعیت های شغلی متنوع در کانادا، دریافت ویزای استارتاپ کانادا نیز به علت حضور فعال این کشور در صنایع مختلف نیز وجود دارد.

فرایند درخواست ویزای کار آلمان چگونه است؟

در فرایند درخواست ویزای کاری آلمان باید مراحلی را مثل دریافت انواع ویزاها ارسال کنید. این مراحل شامل تهیه و ارسال مدارک مثل مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا می گردد. برای درخواست نوع ویزای آلمان مورد نظر خود، دستورالعمل های گام به گام زیر را رعایت کنید.

 1. فرم درخواست ویزای آلمان را با توجه به نوع ویزای خود انتخاب و پر کنید. اطلاعات شخصی و جزئیات مورد احتیاج خود را به صورت آنلاین تکمیل کنید. در نهایت بعد از چاپ و امضای فرم و جمع آوری اسناد برای دریافت ویزا در مراحل بعدی اقدام کنید.
 2. نزدیکترین کنسولگری، سفارت یا دفتر مسئول ویزای آلمان در کشور خود را پیدا کنید. امکان رزرو وقت به دو صورت حضوری و آنلاین در این مرحله وجود دارد.
 3. داده های بیومتریک را ارسال کنید و اثر انگشت خود را ارائه دهید.
 4. هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید و منتظر تصمیم ویزا باشید. بسته به احتیاج کشور هزینه را به صورت آنلاین یا در کنسولگری پرداخت کنید. ظرف 10 تا 15 روز کاری (یا بیشتر برای ویزاهای بلندمدت) منتظر پاسخ باشید.

هر کشور عضو اتحادیه اروپا حداقل دستمزد ناخالص سالانه خود را مشخص و در آغاز هر سال تازه نسبت به به روزرسانی این مبلغ اقدام می نماید. در آلمان، حداقل دستمزد کارگران در بعضی مشاغل در سال 2024 برابر با 56800 یورو بوده است؛ این مبلغ برای موقعیت های شغلی راحت تر برابر 44304 یورو است. (مبلغ های گفته شده بدون کسر مالیات هستند)

امارات؛ آسان ترین ویزای کاری برای افراد مسلط به زبان عربی یا انگلیسی

با حقوق معاف از مالیات و صنایع پر رونق در شهرهای امارت، به راحتی امارات و شهرهای مهم این کشور از جمله دبی و ابوظبی در فهرست برترین مقصدهای مهاجرتی قرار می گیرند. ازآنجایی که بسیاری از مهاجران به امارات را ایرانی ها تشکیل می دهند، مهاجرت کاری به امارات، آسان ترین ویزای کاری به شمار می رود. علاوه بر امارات، کانادا نیز از کشورهای مورد علاقه نیروهای کار به ویژه نیروهای متخصص ایرانی است. ازاین رو مقدار تقاضا برای دریافت انواع ورک پرمیت کانادا مثل ویزای جاب آفر کانادا در سال های گذشته افزایش یافته است.

ویزای کار در اماراتویزای پنج ساله: به عنوان بخشی از سیستم ویزای طلایی، امکان دریافت ویزای اقامت پنج یا 10 ساله برای زندگی در امارات وجود دارد. ویزای پنج ساله بعلاوه به خانواده های متقاضی اجازه اقامت با ویزای کار امارات را می دهد.

ویزای 10 ساله: ویزای 10 ساله برای افرادی در دسترس است که حداقل 10 میلیون درهم سرمایه گذاری می نمایند. املاک و مستغلات فقط 40 درصد از این سرمایه گذاری را تشکیل می دهد. افراد با استعدادهای تخصصی نیز می توانند ویزای 10 ساله دریافت نمایند. به طورکلی این ویزا شامل پزشکان، متخصصان و مخترعان برتر می گردد.

شرایط ویزا در سراسر اماراتشرایط ویزای امارات متحده عربی در طول زمان تغییر می نماید. با در نظر گرفتن این موضوع، آنالیز وب سایت GDRFA ایالتی که در آن زندگی خواهید کرد، مفید خواهد بود.
هزینه مجوز کار در امارات متحده عربیهزینه ویزا برای کارگران سطح 1 برابر با 300 درهم است.

هزینه ویزا برای کارگران سطح 4 از 500 درهم تا 2000 درهم متغیر است.

هر یک از این ارقام زمانی که آزمایش های پزشکی، هزینه های قانونی و هزینه های ترجمه در نظر گرفته می شوند، افزایش پیدا می نمایند. ویزای کار برای افراد 65 سال یا بیشتر، 5000 درهم اضافی در هر دو سال هزینه دارد.

هنگام نقل مکان به امارات متحده عربی، در نهایت باید ویزای اقامت دریافت کنید، که در آن مجوز کار شما (که گاهی به عنوان کارت کار شناخته می گردد) نیز درج خواهد شد. برای دریافت ویزا، باید مدرکی دال بر قرارداد یا پیشنهاد کاری از یک شرکت مستقر در امارات داشته باشید. ویزای کار به وسیله وزارت منابع انسانی و امارات (MOHRE) و اداره کل امور اقامت و خارجیان (GDRFA) صادر می گردد.

راحت ترین کشور ویزای کار چیست؟ سنگاپور

مسئله ای به نام ویزای کاری سنگاپور در سنگاپور وجود ندارد. متقاضیان کار در سنگاپور با استفاده از مدرکی به عنوان مجوز کار در این کشور مشغول به کار می شوند. داوطلبان کار در سنگاپور باید برای مجوز کار درخواست دهند یا به وسیله یک کارفرما یا نماینده کار مشخص شده (EA) عبور کند. به طورکلی دولت های مختلف در سراسر جهان روش های مختلفی را به منظور ایجاد امکان مهاجرت نیروی کار فراهم می نمایند. بعضی از کشورها مثل کانادا انواع روش ها مثل دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا، ویزای استارتاپ، ویزای جاب آفر و ویزای کاری را در اختیار نیروی کار قرار می دهند. در ادامه این بخش به آنالیز شرایط دریافت مجوز کار در سنگاپور می پردازیم.

انواع ویزای کار صادر شده به وسیله مقامات سنگاپورکارت استخدام شخصی: این کارت برای متخصصان با عایدی بالا با مجوز کار است.

کارت استخدام: متخصصان، مدیران و مدیران خارجی با حقوق ماهانه حداقل 3600 دلار آمریکا این کارت را دریافت می نمایند.

مجوز کار (کارگر داخلی خارجی): این کارت برای کارگران خارجی است که در سنگاپور کار می نمایند.

مجوز کار (کارگر خارجی): کارگران خارجی نیمه ماهر که در بخش ساخت و ساز، فراوری، دریایی، کشتی سازی، فرآیند یا بخش خدمات در سنگاپور استخدام می شوند.

مجوز Entre: کارآفرینان خارجی که می خواهند یک کسب و کار تازه را در سنگاپور راه اندازی می نمایند.

کارت استخدامی آموزشی: متخصصان خارجی که تحت آموزش عملی قرار می گیرند و حداقل 3000 دلار آمریکا در ماه عایدی دارند.

مجوز کار آموزشی: این مجوز برای کارآموزان خارجی نیمه ماهر یا دانشجویانی است که تا 6 ماه در سنگاپور دوره های عملی را می گذرانند.

کارت کار متفرقه: کارتی برای خارجی هایی است که یک ماموریت کاری کوتاه مدت تا 60 روز را در سنگاپور انجام می دهند.

هزینه ویزای کار سنگاپوردر حال حاضر 60 دلار آمریکا برای دریافت ویزای کار سنگاپور یا پاس کاری مورد احتیاج است. 30 دلار آمریکا باید هنگام ثبت درخواست پرداخت گردد و 30 دلار آمریکا به جای مانده باید زمانی پرداخت گردد که مقامات به متقاضی مجوز کار یا مجوز بدهند.

در نهایت برای دریافت ویزای کاری سنگاپور حتما با متخصصین مهاجرتی مشورت کنید تا مشکلاتی برای شما پیش نیاید.

چگونه برای ویزای کار سنگاپور اقدام کنیم؟

دنبال کردن مراحل خاص برای دریافت انواع ویزا از کشورهای مختلف مثل دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا، ویزای تحصیلی آلمان و در نهایت مجوز کار سنگاپور احتیاج به اجرای فرایندی کامل و دقیق دارد. در صورتی که مایل به دریافت ویزای کار سنگاپور یا مجوز کار هستید، مراحل ذکر شده در زیر را باید دنبال کنید.

 1. درخواست ارسال کنید.
 2. برای ورود کارگر آماده شوید.
 3. مجوز صادر شده را دریافت کنید.
 4. اثر انگشت و عکس را ثبت کنید.
 5. پاس یا مجوز را دریافت کنید.
 6. کارت قدیمی را برگردانید.
 7. از کارگر خارجی برای درخواست مجوز کار رضایت کتبی دریافت کنید.
 8. با CorpPass به Work Permit آنلاین وارد شوید.
 9. فرم درخواست را پر کنید.
 10. هزینه درخواست 30 دلاری را با استفاده از دستور عمومی بین بانکی (GIRO)، ویزا، مسترکارت یا بدهی eNets پرداخت کنید.

پس از ارسال موفقیت آمیز درخواست، شرایط درخواست پس از یک دوره 7 روزه قابل آنالیز است.

آسان ترین ویزای کار با عایدی بالا را در مهاجرت به کره جنوبی بیابید

هنگام آماده شدن برای استخدام در کره جنوبی، بخش مهمی از این فرایند، دریافت ویزای کاری به شمار می رود. در ادامه به آنالیز شرایط، هزینه، انواع ویزای کاری کره جنوبی به همراه مدارک لازم برای این فرایند می پردازیم.

انواع ویزای کار کره جنوبیویزای پروفسور E-1: این ویزا برای کسانی است که در سطح عالی (یعنی کالج و دانشگاه) پژوهش می نمایند و برای یک سال معتبر است.

ویزای مدرس زبان خارجی E-2: این برای مربیان یک زبان خارجی (به عنوان مثال، انگلیسی) برای یک شرکت خصوصی در سطح بالاتر از ابتدایی (یا در سطح ابتدایی که متقاضی باید دستیار باشد) صادر می گردد.

ویزای تحقیقاتی E-3: این ویزا برای محققان علوم طبیعی یا فناوری با اعتبار یک ساله است.

ویزای راهنمای فناوری E-4: این ویزا برای متخصصان علوم طبیعی و فناوری در دسترس است.

ویزای حرفه ای ویژه E-5: حرفه های خاصی مانند وکلا، معماران یا توسعه دهندگان نرم افزار با استفاده از این ویزا وارد کره می شوند.

ویزای فرهنگی و هنری E-6: این ویزا شامل کسانی می گردد که در صنایع تفریح، هنری و ورزشی کار می نمایند.

شرایط ویزای کار کره جنوبیفرم درخواست ویزای تکمیل شده

پاسپورتی با اعتبار برای شش ماه آینده

کپی پاسپورت

گواهینامه های حرفه ای کاری و تحصیلی

قرارداد استخدام

مجوز ثبت کسب و کار (در درخواست های منتخب ویزا)

هزینه درخواستاز 25 تا 90 دلار در سال 2024
زمان رسیدگی به ویزای کاری کره جنوبیبسته به نوع ویزا، زمان پردازش درخواست برای ویزای کاری کره جنوبی بین دو هفته تا دو ماه طول می کشد.

هزینه ویزای کار کره جنوبی بر اساس نوع ویزا متغیر خواهد بود. این امر برای دریافت انواع ویزای کاری در کشورهی مختلف مثل هزینه ویزای کار کانادا، امارات و آلمان نیز اعمال می گردد.

ایرلند؛ یکی از کشورهای راحت برای مهاجرت کاری با تنوع ویزای کار

حدود 9 نوع مختلف مجوز کار در ایرلند وجود دارد که دو مورد از این مجوزها بیشترین تقاضا را برای مهاجرت به ایرلند دارند. در ادامه این بخش به آنالیز شرایط و انواع ویزای کاری ایرلند می پردازیم.

انواع ویزای کار و مجوز ایرلندمجوز استخدام مهارت های حیاتی: مجوز استخدام مهارت های حیاتی ایرلند برای کارگران بین المللی بسیار ماهر در دسترس است. مهارت های حیاتی شامل افراد حرفه ای در زمینه های علوم طبیعی و اجتماعی، مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بهداشت، آموزش و پرورش و معماری است.

مجوز کار عمومی: این مجوز استخدام ایرلندی برای مشاغلی صادر می گردد که واجد شرایط مجوز مهارت های حیاتی نیستند.

شرایط مجوز کار ایرلندداشتن قرارداد کاری یا پیشنهاد کاری از یک شرکت ایرلندی

ارائه مدرک تحصیلی مرتبط

مدرک مهارت های زبانی

پاسپورت معتبر

هزینه های دریافت ویزا

برای کسب اطلاعات از شرایط استثنایی کار در ایرلند با موسسه های مهاجرتی تماس بگیرید.

مدارک مورد احتیاج برای مهاجرت کاری به ایرلند

هنگام درخواست مجوز کار ایرلند باید چندین سند را به سیستم درخواست آنلاین پیوست کنید. اسناد بسته به مجوزی که برای آن درخواست می کنید، متغیر خواهد بود که در ادامه شرح می دهیم.

 • یک کپی از پاسپورت
 • عکس در میزان گذرنامه مطابق با شرایط عکس ایرلند
 • یک کپی از قرارداد کار امضا شده به وسیله شما و کارفرما
 • جزئیات کارفرمای شما مانند شماره ثبت شرکت، آدرس، نام و گواهی های مربوطه از مراجع مجاز
 • جزئیات شغل شما، مانند حقوق، مسئولیت های کاری، وظایف و مدت زمان

برای آشنایی با تازه ترین قوانین مربوط به به روزرسانی ها در مدارک مورد احتیاج برای مهاجرت به ایرلند با موسسه های مهاجرتی تماس بگیرید.

نکات تکمیلی

 1. آلمان؛ اولین مقصد صنعتی برای دریافت ویزای کار: آلمان با صنایع متنوع و پیشرفته، یکی از مقصدهای محبوب برای مهاجرت کاری است. انواع ویزای کار در آلمان شامل ویزای کار، ویزای فریلنسری، ویزای جستجوی کار و ویزای آوسبیلدونگ می‌شود که هر کدام شرایط و مزایای خاص خود را دارند.

 2. ویزای فریلنسری آلمان: برای کسانی که به دنبال کار مستقل و پروژه‌ای هستند، ویزای فریلنسری آلمان یک گزینه ایده‌آل است. این ویزا به شما امکان می‌دهد تا بدون نیاز به پیشنهاد شغلی خاصی، وارد بازار کار آلمان شوید.

 3. ویزای جستجوی کار آلمان: ویزای جستجوی کار به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا به مدت محدودی در آلمان حضور داشته و به دنبال کار بگردند. پس از پیدا کردن شغل، می‌توانند ویزای خود را به ویزای کار تغییر دهند.

 4. ویزای کاری امارات: امارات متحده عربی با حقوق معاف از مالیات و صنایع پر رونق، یکی از مقصدهای محبوب مهاجرت کاری است. انواع ویزای کار امارات شامل ویزای پنج ساله و ویزای 10 ساله است که به متقاضیان و خانواده‌هایشان اجازه اقامت و کار در امارات را می‌دهد.

 5. ویزای کاری سنگاپور: سنگاپور با اقتصادی پویا و پیشرفته، انواع مختلف مجوزهای کاری از جمله کارت استخدام، مجوز کار برای کارگران نیمه ماهر و مجوز کار برای کارآفرینان خارجی ارائه می‌دهد. هزینه‌های ویزای کار سنگاپور نیز معقول و مقرون به صرفه است.

 6. ویزای کاری کره جنوبی: کره جنوبی نیز با صنایع پیشرفته و فرصت‌های شغلی متنوع، گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری است. انواع ویزای کاری کره جنوبی شامل ویزای پروفسور، ویزای مدرس زبان خارجی و ویزای حرفه‌ای ویژه می‌شود.

 7. ویزای مهارت‌های حیاتی ایرلند: ایرلند با انواع مجوزهای کاری از جمله مجوز استخدام مهارت‌های حیاتی و مجوز کار عمومی، به کارگران بین‌المللی فرصت‌های شغلی مناسبی ارائه می‌دهد. مدارک لازم برای مهاجرت کاری به ایرلند شامل قرارداد کاری، مدارک تحصیلی و پاسپورت معتبر است.

 8. ویزای استارتاپ کانادا: کانادا با برنامه‌های مهاجرتی متنوع از جمله ویزای استارتاپ، ویزای جاب آفر و ویزای خوداشتغالی، به نیروهای متخصص و کارآفرینان بین‌المللی فرصت‌های گسترده‌ای برای مهاجرت کاری ارائه می‌دهد.

 9. مزایای ویزای طلایی امارات: ویزای طلایی امارات که شامل ویزای پنج ساله و 10 ساله می‌شود، به متقاضیان اجازه می‌دهد تا به همراه خانواده‌هایشان به راحتی در امارات اقامت و کار کنند و از حقوق معاف از مالیات بهره‌مند شوند.

 10. راحتی دریافت ویزای کار در کشورهای منتخب: کشورهای آلمان، امارات، سنگاپور، کره جنوبی و ایرلند با شرایط آسان‌تر و مدارک مورد نیاز کمتر، فرآیند مهاجرت کاری را برای متقاضیان تسهیل کرده‌اند. این کشورها با ارائه فرصت‌های شغلی متعدد و شرایط زندگی مطلوب، مقصدهای جذابی برای مهاجران کاری هستند.

سخن پایانی:

مهاجرت کاری به کشورهای پیشرفته می‌تواند فرصت‌های شغلی و زندگی بهتری را برای افراد فراهم کند. اما انتخاب مقصد مناسب و آگاهی از شرایط و الزامات هر کشور اهمیت زیادی دارد. کشورهای مختلف با ارائه ویزاهای متنوع و تسهیل فرآیند مهاجرت، تلاش می‌کنند تا نیروی کار بین‌المللی را جذب کنند. برای انتخاب بهترین مسیر مهاجرت کاری، مشورت با موسسه‌های مهاجرتی معتبر و آگاهی از تازه‌ترین قوانین و شرایط هر کشور می‌تواند بسیار مفید و راهگشا باشد.

انتشار: 14 خرداد 1403 بروزرسانی: 19 خرداد 1403 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1365

به "آسانترین کشورهایی که ویزای کار میدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسانترین کشورهایی که ویزای کار میدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید