آشنایی با کلیسای جامع ریودوژانیرو (Rio de Janeiro Cathedral)

کلیسای جامع ریودوژانیرو (Rio de Janeiro Cathedral) بزرگترین عبادتگاه کاتولیک در این شهر به شمار میرود که با یک معماری تاریخی و زیبا طراحی شده است.

آشنایی با کلیسای جامع ریودوژانیرو (Rio de Janeiro Cathedral)

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: کلیسای جامع ریودوژانیرو (Rio de Janeiro Cathedral)، با نام کلیسای سن سباستین (Cathedral of St. Sebastian) نیز شناخته می گردد و معماری آن، با کلیساهای دیگری که تا به حال دیده اید کاملاً فرق دارد. بیشتر مردم برزیل از مذهب کاتولیک پیروی می نمایند و درواقع این کشور، بیشترین تعداد کاتولیک ها را در دنیا دارا می باشد. کلیسای سن سباستین نیز کلیسای اصلی کاتولیک شهر ریودوژانیرو به شمار میرود. این کلیسا را بین سال 1964 تا 1979 و به افتخار قدیس این شهر، یعنی سن سباستین بنا نموده اند و در زمان ساختش، بیشتر مردم از ظاهر کلیسای اصلی شهرشان راضی نبودند؛ زیرا برخلاف کلیساهای دیگر، از یکی از هرم های قوم مایا در مکزیک برای معماری این بنا یاری گرفته شده است و اتفاقاً همین ویژگی، آن را از دیگر ساختمان های این شهر متمایز می نماید.

کلیسای جامع سن سباستین در مرکز شهر ریودوژانیرو واقع شده و معماری آن را ادگار فونسکا (Edgar Fonseca) برعهده داشته است که در مقایسه با کلیساهای قبلی این شهر، ظاهری تازه و مدرن دارد. فضای داخل این بنا، 8،000 متر مربع را اشغال می نماید و سالن آن می تواند تا 20،000 را در خود جای بدهد. بعلاوه ارتفاع این ساختمان به 75 متر می رسد و اگر از این منطقه عبور کنید، امکان ندارد که ظاهر مخروطی شکل آن از چشمتان دور بماند. درب اصلی این کلیسا، 48 لوح برنز و برجسته کاری هایی را دربرمی گیرد که موضوع هایی از ایمان و اعتقاد را به نمایش می گذارند. علاوه بر آن، ظاهر مخروطی شکل این کلیسا نمادی از نزدیکی و صمیمیت مردم در ارتباطشان با خدا به شمار می رود.

اما معمولاً چیزی که بیشتر از همه مورد توجه واقع می گردد، دیزاین داخلی این کلیسا است. نورگیر سقف این بنا به صلیب یونانی شباهت دارد و با پنجره های رنگی آن تلاقی می نماید که در واقع نمادی از پایین آمدن خدا به سمت انسان می باشد. 4 شیشه رنگی معروف این کلیسا به صورت عمودی از کف تا سقف آن قرار گرفته اند و ارتفاعشان به 64 متر می رسد.

محل قرارگیری این پنجره ها به گونه ای است که نور خورشید به راحتی از آن عبور می نماید و به رنگ های مختلفی در داخل این کلیسا منعکس می گردد. این ویژگیِ کلیسای سن سباستین، هم از داخل به آن ظاهری اسرارآمیز می دهد و هم به آن یاری می نماید تا به نور طبیعی نیز دسترسی داشته باشد. موزه هنرهای دینی (Sacred Art Museum) هم در طبقه زیرزمین این کلیسا قرار گرفته است که مجموعه ای از مجسمه ها، نقاشی های دیواری، آثار هنری و حوضچه هایی را به نمایش می گذارد که برای غسل تعمید دادن شاهزاده های خاندان سلطنتی پرتغالی الاصل استفاده می شده است.

منبع: worldtoptop.com / thevintagenews.com
انتشار: 14 شهریور 1401 بروزرسانی: 21 شهریور 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1125

به "آشنایی با کلیسای جامع ریودوژانیرو (Rio de Janeiro Cathedral)" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با کلیسای جامع ریودوژانیرو (Rio de Janeiro Cathedral)" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با کلیسای جامع ریودوژانیرو (Rio de Janeiro Cathedral)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید