آشنایی با استادیوم ماراکانا (Maracanã Stadium) ریودوژانیرو

استادیوم ماراکانا (Maracanã Stadium) ریودوژانیرو در زمان ساخت بزرگترین استادیم جهان بود و امروز هم بزرگترین ورزشگاه در برزیل به شمار میرود.

آشنایی با استادیوم ماراکانا (Maracanã Stadium) ریودوژانیرو

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: استادیوم ماراکانا (Maracanã Stadium)، در ریودوژانیرو قرار گرفته است و آن را برای میزبانی جام جهانی فوتبال سال 1950 تأسیس کردند. این استادیوم، بعد از رودخانه ماراکانا (Maracanã River) نامگذاری شده که در زبان های توپیایی-گوارانی به معنی پرنده سبز می باشد. از این استادیوم بیشتر برای انجام بازی تیم های بزرگ فوتبال در ریودوژانیرو استفاده می نمایند؛ اما رویدادهای ورزشی و چندین کنسرت افراد مشهوری همانند استینگ، رولینگ استونز و فرانک سیناترا نیز در آن برگزار گردیده است. مسابقه ای که رکورد بیشترین تعداد تماشاگر در این استادیوم را به نام خود زده، به بازی فوتبال بین برزیل و اروگوئه تعلق دارد که 199،854 نفر به تماشای آن آمدند و برزیل در مقابل چشمان بهت زده و غمگین طرفدارانش، بازی را به تیم حریف واگذار کرد.

همانطور که گفتیم، استادیوم ماراکانا را برای میزبانی از فیفای 1950 تأسیس کردند که با توجه به اندازه ظرفیت تماشاگرانش در آن موقع، بزرگ ترین استادیوم در دنیا به حساب می آمد. بعد از بازسازی این استادیوم برای برگزاری جام جهانی فوتبال 2014، ظرفیت صندلی های آن از 200،000 به 78،838 نفر کاهش پیدا کرد؛ اما هنوز هم عنوان بزرگ ترین استادیوم کشور برزیل به ماراکانا اختصاص دارد و بعد از استادیوم مانیومنتال (Estadio Monumental U) در پرو، دومین استادیوم بزرگ در آمریکای جنوبی به شمار می رود. علاوه بر آن استادیوم ماراکانا، یکی از مکان های اصلی برگزاری بازی های پان امریکن 2007 بوده و مرنام افتتاحیه و اختتامیه مسابقات المپیک و پارالمپیک تابستانی 2016 هم در این استادیوم برگزار گردید و برخی از بازی های مهم را در استادیوم المپیک ژائو هاولانژ (Estádio Olímpico João Havelange) انجام دادند که آن هم در ریودوژانیرو قرار گرفته است.

اولین بازی در استادیوم ماراکانا در سال 1950 انجام شد، اما امکانات آن در سال های اولیه تکمیل نبود و درواقع ساخت آن و تمام نکاتی که درنظر داشتند، در سال 1965 به انتها رسید و توانست از استادیوم همپدن پارک (Hampden Park) در اسکاتلند پیشی بگیرد و به جایگاه بزرگ ترین استادیوم دنیا صعود کند. این استادیوم را ابتدا با نام ماریو فیلو (Mário Filho) می شناختند که این نام را به افتخار روزنامه نگار برزیلی با همین نام برای آن انتخاب نموده بودند که در شمار حامیان اصلی ساخت این استادیوم قرار داشت. در ابتدای کار، هزینه برآورد شده و مکان فعلی این استادیوم با مخالفت برخی از مسئولان روبرو شد؛ اما با حمایت ماریو فیلو و یکی از سیاستمداران برزیل، پروژه ساخت این بنا کلید خورد و به یکی از استادیوم های پرطرفدار در برزیل تبدیل شد.

منبع: en.wikipedia.org
انتشار: 18 شهریور 1401 بروزرسانی: 21 شهریور 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1123

به "آشنایی با استادیوم ماراکانا (Maracanã Stadium) ریودوژانیرو" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با استادیوم ماراکانا (Maracanã Stadium) ریودوژانیرو" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با استادیوم ماراکانا (Maracanã Stadium) ریودوژانیرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید