هتل های آینده احتمالا در جایی غیر از روی زمین، مثلا در زیر دریا خواهند بود

در ادامه با ایده اولیه هتلی زیر آب آشنا می شویم که تجربه استراحت در کنار ماهی ها و اقامت در  زیر دریا را برای مسافرانش فراهم خواهد آورد.

هتل های آینده احتمالا در جایی غیر از روی زمین، مثلا در زیر دریا خواهند بود

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: این هتل دارای 12 اتاق بوده و حدود 28 فوت (8.5 متر) زیر آب واقع شده است. هتل زیر آب در کنار ارائه خدمات لوکس، امکان دید پانورامایی به طبیعت زیر دریا و زندگی مرجان ها را نیز برای افراد فراهم خواهد نمود. انتظار می رود که این پروژه بلندپروازانه هزینه ای 13 میلیون یورویی داشته باشد. طراحان این پروژه مکان هایی را در مصر، مالزی، باهاماس و هاوایی برای موقعیت احتمالی این هتل پیشنهاد نموده اند.

انتظار می رود که به زودی گردشگران زیر اقیانوس امکان اقامت در هتلی لوکس را داشته باشند و در کمال آرامش به مطالعه کتاب و مشاهده زندگی ماهی ها بپردازند. ایده اولیه این هتل زیرآبی به وسیله نهاد پتنت های آمریکا تصویب شده و دارای علامت تجاری است که براین اساس اولین هتل زیرآبی دنیا خواهد بود. از دیدگاه بعضی از طراحان، برترین مکان برای ساخت این هتل، مصر، مالزی، هاوایی یا باهاما هستند. این هتل در آب های اقیانوسی و در فاصله 28 فوت (8.5 متر) از سطح آب ساخته خواهدشد و چشم انداز ای پانورامایی از دریا را در اختیار گردشگران قرار خواهد داد. همان طور که گفته شد فعلا معلوم نیست که هتل مذکور در کجا ساخته خواهد شد اما چندین کشور از دیدگاه طراحان، پتانسیل این کار را دارند.

Tone Webb، فردی که در طراحی این هتل نقش داشته است، می گوید:

این طرح به عنوان بهبود گردشگری درونی ایجاد شده است و صنعت نیز در حال حاضر امکان انجام این کار را دارد و می تواند هتلی درون اقیانوس ایجاد کند. البته پشت این موضوع اقدامی بشردوستانه نیز قرار گرفته است. بدین صورت که مرجان های دریایی در معرض خطر هستند و این کار باعث بهبود این صخره ها خواهد شد.

این هتل دارای 12 اتاق خواهد بود که تمام آن ها زیر آب قرار خواهند داشت اما گردشگران برای دسترسی به آن ها باید به وسیله آسانسور های مخصوص وارد عمل شوند.

ما یک مکان بین المللی را برای تست این پروژه انتخاب خواهیم کرد و زمانی که مجوز صادر شد، اقدامات زیادی در این حوزه انجام خواهد شد. این فرصتی مناسب برای صنعت گردشگری به حساب می آید و روش ورود افراد به این هتل نیز به وسیله آسانسور خواهد بود. ما در حال توسعه، مدیریت و حفاظت از هتل های مدرن و شگفت انگیز در دنیا هستیم.

در نگاه فنی، این هتل ساختاری شبیه به کشتی خواهد داشت. زیرا قادر است تا به وسیله تکنولوژی نیروی الکترومکانیکی تغییر جهت دهد و این بدان معناست در که شرایط طوفانی این هتل امکان جابه جایی و محافظت از میهمانان را دارد. هر اتاق این هتل 3 میلیون دلار قیمت خواهد داشت (1.98 میلیون یورو) و قیمت کل آن نیز 20 میلیون دلار (بیش از 13 میلیون یورو) خواهد بود.

همان طور که در این مقاله مطالعه کردید، روزانه ایده های بسیار شگفت انگیزی ارایه می شوند که با تحقق آن ها، آینده شکلی بسیار متفاوت پیدا خواهد نمود. نظر شما در این خصوص چیست و چه تصوری از آینده دارید؟

منبع: dailymail.co.uk
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 846

به "هتل های آینده احتمالا در جایی غیر از روی زمین، مثلا در زیر دریا خواهند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل های آینده احتمالا در جایی غیر از روی زمین، مثلا در زیر دریا خواهند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید