آشنایی با موزه های جالب مکزیک

مکزیک از تاریخی با قدمت چند هزار ساله برخرودار است زمانی که بومیان قبایل آزتک و مایا در این سرمزمین میزیسته اند داشتان این مردم شروع شده است و امپراتوری های مختلفی را نیز تا قبل از ظهور مهاجرین دیده است. برای دیدن این تاریخچه باید سری به موزه های جالب توجه این کشور بزنید.

آشنایی با موزه های جالب مکزیک

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: موزه زیرآب کانکون (Cancún Underwater Museum)

یکی از عجیب ترین و در عین حال مجذوب نماینده ترین موزه های دنیا در مکزیک قرار گرفته است. در واقع این موزه نه روی خشکی که در اعماق دریا قرار گرفته است و برای بازدید از آن ضروری است به زیر آب بروید. موزه زیر آب کانکون در شهری به همین نام قرار گرفته است و شامل 470 مجسمه و تندیس غول پیکر است که کف دریا قرار گرفته اند. این نمایشگاه زیردریایی شگفت انگیز در سال 2009 تاسیس شده و آثار هنرمند بریتانیایی، جیسون دیکر تیلور را به نمایش می گذارد. مجسمه ها در طول این چند سال با زندگی زیر دریا تطبیق پیدا نموده اند و روی سطح مجسمه ها را خزه و جلبک پوشانده است. ماهی ها آزادانه لابلای مجسمه ها شنا می نمایند و وقتی از دور این صحنه را می بینید انگار وارد سرزمینی غیرواقعی و رویایی شده اید. موزه زیرآب کانکون یکی از بی نظیرترین موزه ها در دنیا و البته یکی از عجیب ترین موزه های مکزیک به تعداد می رود.

آدرس: Cancún Underwater Museum, Blvd. Kukulcan, Zona Hotelera, Cancún, Quintana Roo, Mexico

موزه ملی مرگ (National Museum of Death)

اکتاویو پاز یکی از مشهورترین نویسنده های مکزیک در جایی نوشته است که مرگ تفریح محبوب مکزیکی هاست! اگر به فرهنگ مکزیک نگاه کنیم می بینیم این حرف تا حد زیادی درست است و مردمان مکزیک رویکرد خاصی به مرگ دارند. این رویکرد و طرز فکر را می توان در فستیوال های سالانه روز مرگ به خوبی مشاهده کرد. در این فستیوال مکزیکی ها جشن می گیرند و یاد و خاطره درگذشتگان خود را گرامی می دارند. موزه ملی مرگ یکی از ترسناک ترین و عجیب ترین موزه های مکزیک است و در منطقه Aguascalientes قرار گرفته است. در این موزه نقاشی ها، مجسمه ها و تصاویر ترسناکی با موضوع مرگ وجود دارد که برای بازدیدنماینده غیرمکزیکی کمی ترسناک است! این موزه در سال 2007 افتتاح شده و نمادهای مختلف مرگ از سر اسکلت گرفته تا ماسک های عجیب و غریب را به نمایش می گذارد. با بازدید از موزه ملی مرگ می توانید با آداب و رسوم خاص مکزیکی ها برای تدفین مردگان هم آشنا شوید.

آدرس: Museo Nacional de la Muerte, Rivero y Gutiérrez x José María Morelos y Pavón, Zona Centro, Aguascalientes, Mexico

موزه مومیایی گوانخواتو (Guanajuato Mummy Museum)

یکی از منحصربفردترین و عجیب ترین موزه های مکزیک موزه مومیایی در شهر گوانخواتو است. در این موزه مجموعه ای از مومیایی های ترسناک نگهداری می شوند که بسیاری از آن ها به همان شکل اولیه حفظ شده اند. این اجساد در گورستانی نزدیک شهر دفن شده بودند، تا اینکه دولت تقاضای مالیات برای تدفین و نگهداری اجساد کرد. خانواده درگذشتگانی که توان پرداخت هزینه نگهداری را نداشتند از گورستان خارج شد و اجسادی که نزدیک به سطح زمین دفن شده بودند به طور تصادفی بر اثر خشکی هوا مومیایی شده بودند! یکی از ترسناک ترین مومیایی ها متعلق به زنی است که حالت چهره و صورتش طوری است که انگار زنده دفن شده است! اگر به فضاهای ترسناک و تماشای اسکلت ها و مومیایی ها علاقه دارید این موزه یکی از برترین موزه های دنیا است.

آدرس: Museo de Las Momias de Guanajuato, Explanada del Panteón Municipal s/n, Centro, Guanajuato, Mexico

موزه پزشکی مکزیک (Museum of Mexican Medicine)

اولین مورد از عجیب ترین موزه های مکزیک در قصری تاریخی متعلق به قرن 18 قرار گرفته است. موزه پزشکی مکزیک تاریخچه پزشکی و طبابت را در مکزیک در معرض نمایش عموم قرار می دهد. مدل های مومی انسان که بسیار شبیه به انسان واقعی هستند تا ابزارآلات پزشکی ترسناکی که خوشبختانه دیگر استفاده نمی شوند در این موزه وجود دارد. بعضی از این وسایل آنقدر وحشتناک هستند که بیشتر شبیه ابزار شکنجه هستند تا پزشکی! بعلاوه مدل های انسانی ساخته از شده از موم آنقدر طبیعی هستند که حتی از نزدیک هم باور نمی کنید که از جنس موم باشند. در بیش از 10-12 اتاق این موزه می توانید سیر تحول پزشکی در مکزیک را مشاهده کنید و نحوه درمان و جراحی در زمان های قدیم را می توانید از نزدیک ببینید. این موزه در عین حال بسیار آموزنده است و بازدیدنمایندگان را با سیر تحول درمان و طبابت آشنا می نماید.

آدرس موزه: Museo de la Medicina Mexicana, Centro Històrico, Cuauhtémoc, Mexico City, Mexico

موزه عروسک (The Mexican Antique Toy Museum)

این موزه مجموعه ای باارزش از عروسک های قدیمی است که به وسیله مجموعه داری به نام روبرتو شیمیزو در طول سال ها گردآوری شده است. این موزه در سال 2006 افتتاح شد و گنجینه بی نظیر اسباب بازی و عروسک ها او را در معرض بازدید عموم قرار داد. موزه عروسک در یک ساختمان چهار طبقه در شهر مکزیکوسیتی قرار گرفته است و ماشین های اسباب بازی، عروسک قهرمان ها، ربات ها و اسباب بازی های هلوکیتی در معرض نمایش قرار دارند. بعلاوه بخشی از این موزه به عروسک های مکزیکی اختصاص دارد و انواع عروسک های سنتی و آئینی این کشور را نگهداری می نماید.

آدرس: Museo del Juguete Antiguo México, Olvera 15, Cuauhtémoc, Doctores, Mexico City, Mexico

منبع: theculturetrip.com
انتشار: 6 شهریور 1402 بروزرسانی: 19 شهریور 1402 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 764

به "آشنایی با موزه های جالب مکزیک" امتیاز دهید

2 کاربر به "آشنایی با موزه های جالب مکزیک" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با موزه های جالب مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید