ستارگان درخشان: نگاهی به مشهورترین چهره های کانادایی

کانادا کشوری پهناور و متنوع است که نه تنها به خاطر مناظر طبیعی خیره‌کننده‌اش، بلکه به خاطر افراد مشهور و بااستعدادش نیز شناخته می‌شود. از بازیگران و کمدین‌های مشهور هالیوود گرفته تا خوانندگان و ورزشکاران افسانه‌ای، کانادا در طول تاریخ میزبان افراد باورنکردنی بوده است. در این مقاله، به برخی از مشهورترین چهره‌های کانادایی در زمینه‌های مختلف می‌پردازیم و نگاهی به زندگی و دستاوردهای آنها خواهیم انداخت.

ستارگان درخشان: نگاهی به مشهورترین چهره های کانادایی

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: کانادا سرزمین زیبایی است که افراد بسیاری از گوشه و کنار جهان را به خود جذب کرده است. این کشور نه تنها از لحاظ طبیعت و زیبایی های بی نظیر شناخته شده، بلکه پرورش دهنده افراد موفق و مشهوری در عرصه های مختلف همچون هنر، ورزش، فناوری و علوم بوده است. در این مطلب، به معرفی برخی از این چهره های شاخص و موفق کانادایی خواهیم پرداخت.

کیانو ریوز (Keanu Reeves)

کیانو کارل ریوز، بازیگری کانادایی است که به دلیل شخصیت برجسته و متمایزش در صنعت سینمای هالیوود بسیار شناخته شده است. او شخصیتی افتاده و متواضع دارد و از به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانشش با همکاران و هم حرفه ای های خود هیچ عبایی ندارد. این بازیگر محبوب، بخش زیادی از دستمزدی را که در سه گانه ماتریکس گرفت، به تیم جلوه های ویژه و طراحی لباس فیلم داد؛ چرا که فکر می کرد قهرمان واقعی فیلم این اشخاص هستند. او هم چنین فرصت داشتن میلیون ها دلار را از خود دریغ کرد، برای اینکه گروه سازنده فیلم بتوانند از بازیگران مطرحی هم چون آل پاچینو در فیلم The Devils Advocate و هک من در فیلم The Replacement استفاده کنند. ریوز کودکی بسیار سخت و پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. زمانی که او تنها 3 سال داشت، پدرش او و مادرش را ترک کرد و مادرش بعد از آن اتفاق، 3 بار دیگر هم ازدواج کرد. کیانو به همراه مادرش به سیدنی، نیویورک و تورنتو سفر کرد و بعد از آن برای یادگیری حرفه بازیگری در 15 سالگی به لوس آنجلس رفت. ریوز بمب های زیادی در کارنامه بازیگری خود دارد: سه گانه ماتریکس، وکیل مدافع شیطان، سرعت، کنستانتین و....

او فردی گوشه گیر است و سعی می کند از رسانه دوری کند و بیش از همه چیز عاشق پایکوبی باله و موج سواری است. ریوز اتفاقات ناگواری را در زندگی پشت سر گذاشت؛ مثل مرگ نامزد قدیمی اش جنیفر و دوست و همکار بسیار صمیمی اش ریوِر فینیکس.

 • بازیگر کانادایی که به خاطر نقش‌هایش در فیلم‌های ماتریکس، جان ویک و سرعت شناخته می‌شود.
 • به خاطر شخصیت فروتن و سخاوتمندانه‌اش مشهور است.
 • بخش زیادی از دستمزد خود را در فیلم ماتریکس به تیم جلوه‌های ویژه و طراحی لباس اهدا کرد.

جیم کری (Jim Carrey)

جیمز یوگن کری که ما او را با نام جیم می شناسیم، در 17 ژانویه 1962 در منطقه Newmarket کانادا به دنیا آمد. اگر جیم کری، بازیگر معروف فیلم های کمدی، بعد از چند باری که در اجراهای اولیه اش باخت، ناامید می شد و ادامه نمی داد، هم اکنون ما فیلم های زیبایی چون Bruce Almighty و The Truman Show را نداشتیم. او در کودکی با فقر بسیار شدیدی دست و پنجه نرم کرد و به همین دلیل این اعجوبه دنیای کمدی نتوانست که تحصیلات مدرسه ای اش را به سرانجام برساند و مجبور شد که برای امرار معاش خانواده کار کند. تنها جایی که جیم می توانست تمرین کند، در خانه بود و زمانی که برای مادرش برنامه های کمدی اجرا می کرد تا او را اندکی راضی کند و برای دقایقی از فکر به روزگار سختی که داشت رهایش کند.

اولین اجرای عمومی جیم در کلاب Yuk Yuk بود، اجرایی که اصلاً باب میل تماشاچیان نبود و آنها بعد از سرانجام اجرا جیم را تحقیر کردند. جالب است که این اتفاق، اعتماد به نفس او را تکان نداد و او را مصرتر کرد که به دنیا ثابت کند که برای کمدی ساخته شده است و ثابت هم کرد. او در فیلم هایی مثل Ice Ventura: Pet Detective، The Mask، Dumb & Dumber، Liar Liar و Me,myself & Irene بسیار خوش درخشید و در فیلم های دیگری مثل The Truman Show، Man on the Moon و How the Grinch Stole Christmas هر چه بیشتر جایگاهش را به عنوان یک بازیگر تاثیرگذار تثبیت کرد. این ستاره هالیوودی در دهه های اخیر، به دلیل دستاوردهای سینمایی اش از اعضای مراسم Canadian Walk of Fame و هم اکنون یکی از مهره های کلیدی سینمای هالیوود محسوب می شود که خود دارای سبک است و علاقمندان زیادی هم دارد.

 • کمدین و بازیگر کانادایی-آمریکایی که با فیلم‌هایی مانند ماسک، احمق و احمق‌تر و دروغگو مشهور شده است.
 • با وجود شروع سخت زندگی، با پشتکار و استعداد خود به یکی از محبوب‌ترین کمدین‌های جهان تبدیل شد.
 • برنده جوایز متعددی از جمله گلدن گلوب و گرمی شده است.

سلن دیون (Celine Dion)

سلن دیون در 30 مارچ 1968 در استان کبک کانادا و در خانواده ای هنری به دنیا آمد. این خواننده کانادایی - فرانسوی در دهه 1990 با آهنگ های پرطرفداری چون The Power of Love و Because You Loved Me در صدر لیست خواننده های پاپ آن زمان قرار گرفت. او که از سنین کم تبدیل به یک ستاره شد، تا سن 18 سالگی 9 آلبوم موسیقی فرانسوی منتشر کرده و برنده جایزه های زیادی شده بود. اوج درخشش او در موسیقی پاپ در سال 1992 و زمانی بود که موسیقی متن انیمیشن معروف شرکت والت دیزنی، Beauty & the Beast را تولید کرد و بعد از آن هم آهنگ های معروفی چون My Heart will Go on و Im Your Angle را از خود منتشر کرد. همه ما در هر بار که شاهکار معروف هالیوود، فیلم Titanic را دیده ایم، با موسیقی خاطره انگیز آن، My Heart will Go on که ساخته همین آهنگساز و خواننده با استعداد است، غرق در لذت شده ایم.

 • خواننده و ترانه‌سرای کانادایی-فرانسوی که یکی از پرفروش‌ترین خوانندگان تمام دوران است.
 • با آهنگ‌هایی مانند "The Power of Love" و "My Heart Will Go On" به شهرت جهانی رسید.
 • برنده جوایز متعددی از جمله گرمی، اسکار و بفتا شده است.

جاستین بیبر (Justin Bieber)

جاستین خواننده و آهنگساز کانادایی الاصل است که در سال 1994، در استان اونتاریو و در خانواده ای تک سرپرست به دنیا آمد. او که برنده جایزه گرمی (Grammy) از آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط آمریکا هم شده است و اکنون در اوج معروفیت به سر می برد، از طریق ویدیوهایی که مادرش از اجراهای او در YouTube منتشر می کرد، کشف شد و همین ویدیوها بود که او را از یک خواننده ناشناخته و مبتدی به یک سوپراستار تبدیل کرد که برای 2 سال پیاپی با Usher معروف همکاری می کند. بیبر اولین خواننده ای بود که چهار تک آهنگی که در ابتدای فعالیت و قبل از انتشار اولین آلبومش منتشر کرد، جزء 40 آهنگ هیت قرار گرفتند. همه ما آهنگ معروف او Despacito را که با همکاری Luis Fonsi منتشر کرده، شنیده ایم.

 • خواننده و ترانه‌سرای کانادایی که در نوجوانی با انتشار ویدیوهایش در یوتیوب به شهرت رسید.
 • با آهنگ‌هایی مانند "Baby" و "Sorry" به یکی از محبوب‌ترین خوانندگان جهان تبدیل شد.
 • برنده جوایز متعددی از جمله گرمی، امریکن میوزیک و بیل‌بورد موزیک شده است.

جیمز نایسمیت (James Naismith)

جیمز نایسمیت یک مربی ورزش کانادایی آمریکایی و شخصی است که بازی بسکتبال را برای اولین بار اختراع کرد. او این بازی را در زمین بازی YMCA طراحی کرد و بعد از اینکه به مدت چند سال در زمین این بازی را آموزش داد، با تأسیس دانشگاه بسکتبال کانزاس، این ورزش را به کانزاس هم معرفی کرد.

 • مخترع بسکتبال، مربی ورزشی و معلم کانادایی-آمریکایی.
 • بازی بسکتبال را در سال 1891 در YMCA ابداع کرد.
 • به عنوان "پدر بسکتبال" شناخته می‌شود.

جیمز کامرون (James Cameron)

کارگردان شاهکارهایی چون آواتار، تایتانیک و ترمیناتور!

جیمز کامرون، فیلم ساز معروف کانادایی، در عرصه فیلم های علمی - تخیلی جایگاهی ویژه برای خود باز کرده است و صاحب سبک است. او که تحصیلات دانشگاهی خود را نیمه کاره گذاشت، خودش به تنهایی به آموختن جلوه های ویژه پرداخت و فعالیت حرفه ای خود را با ساخت یک فیلم 10 دقیقه ای به نام Xenogenesis آغاز کرد. بعد از چند پروژه ای که به عنوان مدیر جلوه های ویژه و دستیار کارگردان فعالیت کرد، با ساخت فیلم ترمیناتور یک جهش خارق العاده را پیمود. در جریان ساخت این فیلم، در ابتدا و به این دلیل که به کارگردان های تازه کار فرصت و شانسی نمی دادند، به موانعی برخورد. ولی با اراده قوی ای که داشت و فیلمنامه ای که کاملاً خلاقانه و بدیع بود و قصه ای منحصر به فرد را روایت می کرد، توانست یک تهیه کننده را متقاعد به همکاری کند و فیلم ترمیناتور را ساخت. این فیلم با درخشش آرنولد شوارتزنگر که نقش یک ربات قاتل را ایفا می کرد، به سرعت تبدیل به یک فیلم بسیار پرفروش و پیروزیتی بزرگ شد. از آن به بعد، این کارگردان هیچگاه در دوران فعالیت حرفه ای اش به عقب بازنگشت و همیشه مسیری رو به جلو را طی کرد. او سازنده فیلم های معروفی چون Aliens، The Abyss، Terminator 2: Judgment Day، True Lies، Titanic و Avatar است.کامرون علاوه بر یک کارگردان، یک فعال محیط زیست و عضو شورای مشارکتی ناسا هم هست.

 • کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده کانادایی که به خاطر فیلم‌های علمی تخیلی مانند آواتار، تایتانیک و ترمیناتور شناخته می‌شود.
 • برنده جوایز متعددی از جمله سه جایزه اسکار، دو جایزه گلدن گلوب و یک جایزه بفتا شده است.
 • به خاطر نوآوری‌هایش در زمینه جلوه‌های ویژه مشهور است.

وینی هارلو (Winnie Harlow)

وینی هارلو یک مدل کانادایی و شخصیتی تلویزیونی است. او در 21 اُمین دوره رقابت های انتخاب بهترین مدل آمریکا (Americas Next Top Model) حضور داشت و در همین مراسم هم بود که به معروفیت رسید. هارلو که در شهر تورنتو به دنیا آمده و بزرگ شده، از یک بیماری مزمن پوستی به نام ویتیلیگو رنج می برد. در اثر این بیماری قسمت هایی از پوست رنگ دانه های خود را از دست می دهند. او به دلیل داشتن این بیماری، در مدرسه از طریق بچه ها مسخره می شد و چندین بار مجبور شد مدرسه اش را عوض کند. در نهایت مدرسه را رها کرد و یک بار هم مرتکب خودکشی شد. نکته تحسین برانگیز در رابطه با این بانوی جوان این است که او اجازه نداد که این بیماری و شرایط خاصی که داشت، مانع رسیدن او به قله آرزوهایش شود.

هارلو فعالیت خود به عنوان مدل را در اینستاگرام آغاز کرد و از طریق Tyra Banks کشف شد. Banks او را به عنوان یکی از شرکت کنندگان رقابت Americas Next Top Model سال 2014 انتخاب کرد. اجرای او در این رقابت ها معمولی و در حد میانه بود. او در حالی که به عنوان فینالیست های این رقابت به مراحل سرانجامی را ه پیدا کرده بود، در هفته دوم رقابت های فینال حذف شد. هارلو یک بار دیگر هم در این رقابت ها شرکت کرد، اما باز هم حذف شد. اما با این وجود او مصرانه به فعالیت خود در صنعت مد و فشن ادامه داد. در سال های بعد، او به عنوان یکی از برجسته ترین مدل های جوان ظاهر شد و برای برندهایی چون Sprite، Diesel و Swarovski فعالیت کرد. او هم چنین به عنوان یک سخنگوی عمومی بیماری ویتیلیگو هم به روی صحنه می رود.

 • مدل کانادایی که به خاطر بیماری پوستی ویتیلیگو شناخته می‌شود.
 • با وجود چالش‌های زندگی، به یکی از موفق‌ترین مدل‌های جهان تبدیل شده است.
 • فعال در زمینه افزایش آگاهی درباره بیماری ویتیلیگو است.

مایکل جی فاکس (Michael J.Fox)

مایکل جی.فاکس یک بازیگر، نویسنده و تهیه کننده کانادایی - آمریکایی است که درست در اوج دوران حرفه ای خود، دچار بیماری پارکینسون شد. او هم اکنون در حوزه یافتن درمانی برای بیماری پارکینسون فعالیت می کند. جی فاکس که از اهالی شهر کوچکی در کاناداست، در سنین بسیار کمی فهمید که به بازیگری علاقه دارد. در سن 18 سالگی کالج را رها کرد و به لوس آنجلس نقل مکان کرد و خیلی زود تبدیل به نوجوانی مشهور شد. در سالهای بعد نیز به عنوان یک بازیگر بزرگسال پیروز خود را مطرح نمود. جی فاکس در دوره 30 ساله فعالیت خود، به چهره ای معروف در سینما و تلویزیون تبدیل شده است. او برنده جایزه های زیادی همچون Emmy، Golden Globe وScreen Actor Guild شده است. سال 1991 یعنی زمانی که فاکس فهمید که دچار پارکینسون شده است، سرانجام دوران کاری و فعالیت او نبود. بلکه او با انرژی بیشتری به فعالیت خود ادامه داد و به یک فعال در عرصه یافتن درمانی برای پارکینسون تبدیل شد. او حتی مرکزی را با نام خودش تأسیس کرد که به مبتلایان به بیماری پارکینسون کمک می کند. این مرکز امروز به عنوان معتبهترین مرکز تحقیقاتی بیماری پارکینسون شناخته می شود.

 • بازیگر کانادایی-آمریکایی که به خاطر نقش‌هایش در فیلم‌های بازگشت به آینده و تین ایج گرل شناخته می‌شود.
 • در سن 29 سالگی به بیماری پارکینسون مبتلا شد.
 • از آن زمان به یک فعال در زمینه یافتن درمان برای بیماری پارکینسون تبدیل شده است.

سخن پایانی

اینها تنها تعدادی از مشهورترین چهره‌های کانادایی بودند. افراد بااستعداد و خلاق دیگری نیز در این کشور وجود دارند که در زمینه‌های مختلف به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند. کانادا به داشتن چنین شهروندانی که در عرصه‌های مختلف می‌درخشند، افتخار می‌کند.

انتشار: 4 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1403 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1351

به "ستارگان درخشان: نگاهی به مشهورترین چهره های کانادایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستارگان درخشان: نگاهی به مشهورترین چهره های کانادایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید