خرید جواهرات در ریودوژانیرو

یکی از سوغاتی هایی که میتوانید در ریودوژانیرو خرید کنید، جواهرات و سنگهای قیمتی میباشد.

خرید جواهرات در ریودوژانیرو

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: ریودوژانیرو یکی از برترین شهرهای دنیا برای خرید سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی است. برزیل حدود 65 درصد از سنگ های قیمتی و رنگیِ دنیا را فراوری می نماید. فروشندگان ساحلی سنگ های قیمتیِ مقرون به صرفه تری با استایلِ هیپی به فروش می رسانند. در سال های اخیر کوله گردهای زیادی از آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی در سواحل ریودوژانیرو دیده شده اند که برای کسب عایدی از سفرهای شان، به فروش سنگ های قیمتی و خاص مشغول هستند. امروز برترین مکان ها برای خرید سنگ های قیمتی و زیورآلات در ریودوژانیرو را به شما معرفی خواهیم کرد.

مغازه ها

آمستردام ساوِر (Amesterdam Sauer) و اچ استِرن (H Stern) بزرگ ترین مغازه های ریودوژانیرو برای خرید سنگ های قیمتی و جواهرات هستند. در این دو مغازه جواهراتِ گران قیمت و باارزشی به فروش می رسند و قطعات نفیسی را می توانید در آن ها پیدا کنید. اگر قصد جدی برای خرید جواهرات دارید، حتما سری به این دو مغازه بزنید. برزیل 90 درصد از زمردِ کبودِ بازار دنیای را فراوری می نماید. از دیگر سنگ های قیمتیِ برزیل می توان به زمرد برزیلی و توپاز به رنگ های نارنجی و صورتی روشن اشاره نمود. از طرفی، برزیل منبع اصلی تورمالین (tourmaline) و کهربا است. این سنگ را هم می توانید در این دو مغازه پیدا کنید. یکی از بوتیک های محلی که می توانید برای خرید جواهرات و سنگ های قیمتی به آن سر بزنید، مغازه ای از کاریوکا (Carioca) به نام آنتونیو بِرنادو (Antonio Bernado) است. این بوتیک هم جزو بوتیک های گران قیمت قرار می گیرد اما نسبت به آمِستردام ساوِر و اچ اِسترن در اینجا سنگ ها و زیورآلات مقرون به صرفه تری خواهید یافت.

برای خرید سنگ های نیمه قیمتی و مقرون به صرفه تر می توانید سری به روآ ویسکوندِ دو پیراژا (Rua Visconde de Pirajá) در ایپانما (Ipanema) و آوِنیدا نوسا سِنهورا دو کوپاکابانا (Avenida Nossa Senhora de Copacabana) در کوپاکابانا بزنید. در هردوی این خیابان ها ردیف هایی از مغازه کوچک وجود دارد که جواهراتی زیبا را با قیمت مناسب به فروش می رسانند. اگرچه این جواهرات ممکن است کیفیتِ سنگ های قیمتیِ فروشگاه های لوکس را نداشته باشند، اما دارای طرح های بسیار زیبا و قیمت های مناسب هستند.

شاید یکی از برترین مکان ها برای خرید جواهرات و سنگ های قیمتی، LEGEP در ریکرِیو دوز باندِیرانتِس (Recreio dos Bandeirantes) باشد. این مغازه فاصله زیادی با مکان های توریستی شهر دارد اما بازدید از بزرگ ترین مغازه سنگ های قیمتی و معدنی در ریودوژانیرو، ارزش طی کردن این مسافت طولانی را دارد. طراحی این مغازه شما را به یاد انبارهای عمده فروش ها می اندازد و صدها سنگ قیمتی و نیمه قیمتی را در اَشکال خام، پولیش شده یا تراش خورده در خود ذخیره نموده است.

یکی دیگر از مغازه هایی که ارزش بازدید کردن را دارد، بوتیک ماریا اویتیسیکا (Maria Oiticica) است که در آن می توانید گردنبندها، دستبندها و انگشترهای زیبایی را ببینید که از دانه های جنگلی و الیاف چوبی جنگل آمازون ساخته شده اند. جواهرات و زیورآلات این مغازه با روش های سازگار با محیط زیست و از منابع پایدار ساخته می شوند و بسیار خاص و منحصربه فرد هستند.

بازارها

هیپی مارکت (The Hippie Market) هر یکشنبه در میدان ژنرال اوسوریو (General Osorio) برگزار می گردد. این بازار یکی از برترین بازارها برای خرید جواهرات و زیورآلات خاص و زیبا است. در این بازار غرفه های زیادی وجود دارند که به فروش زیورآلات چوبی، زیورآلاتِ ساخته شده از خرده ریزهای ظریف، بندهای سیاه و بعلاوه نقره جات زیبا مشغول هستند. یکی از زیورآلات زیبایی که می توانید در این بازار پیدا کنید، دستبندهای مهره ای و بلندی است که چند دور به دور مچ تان پیچیده می شوند و ظاهری رنگارنگ و مجذوب کننده دارند. در بعضی از غرفه ها دستبندها و گردنبندهای بزرگ و مهره ای با طرح هایی از قبیله وایمیری آترواری (Waimiri Atroari) در شمال برزیل به فروش می رسند. بازار شبانه کوپاکابانا، از هیپی مارکت در ایپانِما کوچک تر است اما از دوشنبه تا شنبه از ساعت 6 بعدازظهر پذیرای مشتریان است؛ بنابراین نیازی نیست برای خرید کردن تا روز یکشنبه صبر کنید.

برترین مکان در ریودوژانیرو برای خرید زیورآلاتِ وینتِیج، فِیرا ریو آنتیگو (Feira Rio Antigo) است که در مرکز شهر واقع شده و گنجینه جواهرات وینتِیج محسوب می گردد. بیش از 400 غرفه در این مکان وجود دارد که در آن ها می توانید زیورآلاتی خاص و منحصربه فرد پیدا کنید. این بازار در اولین شنبه هر ماه برگزار می گردد.

فروشندگان ساحلی

در طول سواحل کوپاکابانا، ایپانِما و لِبلون (Leblon) دست فروش ها و فروشندگان ساحلی را می بینید که زیورآلات خود را بر روی یک پارچه بزرگ به نمایش گذاشته اند یا در طول ساحل قدم می زنند تا اجناس دست سازِ خود را به گردشگران و مردم محلی بفروشند. در تفریحگاه های ساحلی قدم بزنید و زیورآلات فروشندگان ساحلی را ببینید. چوب های حگاکی شده و وسایل فلزی که به بندهای سیاه یا زنجیرهای نقره ای متصل شده اند از نمونه زیورآلاتی هستند که می توانید در سواحل ریو ببینید. این زیورآلات بسیار خاص و برای هر استایل و لباسی مناسب هستند.

منبع: theculturetrip.com
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1057

به "خرید جواهرات در ریودوژانیرو" امتیاز دهید

1 کاربر به "خرید جواهرات در ریودوژانیرو" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید جواهرات در ریودوژانیرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید