جزیره Cozumel مکزیک - مجری سفرهای گردشگری

جزیره Cozumel مکزیک

جزیره Cozumel که درست در مجاورت شبه جزیره Yucatan واقع شده است، مقصدی محبوب برای غواصی است. دنیای زیر آب اطراف Cozumel  توسط Jacques Cousteau  در سال 1959 کشف شد که آن را یکی از بهترین مناطق غواصی در جهان میدانست. از آن زمان Cozumel به یک پارک ملی دریایی تبدیل شده است تا صخره های مرجانی زیبا و انواع شگفت انگیز ماهی های گرمسیری را به نمایش بگذارد.

جزیره Cozumel مکزیک

اینجا را نمیتوان یک کانکون دیگر خواند، اما Cozumel به عنوان پاتوق غواصان روستایی به شمار میرود. چه از طریق فرودگاه و یا کشتی به آنجا برسید، خیلی زود متوجه می شوید که هیچ جا خالی از سکنه در این جزیره وجود ندارد.

این هم مزایای خود را دارد. به ندرت می توان چنین زیبایی های طبیعی خیره کننده، دریاهای کاملاً شفاف و زندگی دریایی گسترده همراه با خدمات و اقامتگاه هایی برای بازدید کنندگان را پیدا کرد. در اینجا غواصانی که داستان شیرماهی و کوسه را تعریف میکنند، در حالی که زوج های مکزیکی در میدان مرکزی پرسه میزنند و به موسیقی سالسا گوش میدهند و میرقصند، در کنار خانواده هایی که دور میز نشسته اند تماشا خواهید کرد. در فضای پر نشاط Cozumel انبوه مسافران کشتی های تفریحی را خواهید دید که هر روز از فروشگاه های صنایع دستی و جواهرات در طول بلوار دریا در مرکز شهر خرید میکنند، در هر روز کشتی هایی در بندر وجود دارد - تقریباً هر روز به جز یکشنبه . اما فقط چند قدم از مسیر اصلی فاصله بگیرید تا سومین جزیره بزرگ این کشور شما را سورپرایز کند. سواحل، پارک های طبیعی وحشی و پر جنب و جوش، و مایل های زیادی از صخره های مرجانی برای کشف توسط شما حاضرند!.

Cozumel با شکل نامنظم، حداکثر 48 کیلومتر (30 مایل) طول و 15 کیلومتر (9 مایل) عرض دارد. Plaza Central یا "El Centro" قلب San Miguel است، درست روبروی اسکله های کشتی که به Playa del Carmen خدمات میدهند. ساکنان اینجا عصرها به ویژه آخر هفته ها که کنسرت های رایگان از ساعت 8 شب شروع می شود، جمع می شوند. با رفتن به داخل (شرق) منطقه توریستی از مناطق مسکونی شهر دور می شوید. بیشتر رستوران ها، هتل ها، فروشگاه ها و مغازه های غواصی این جزیره در مرکز شهر و در امتداد دو منطقه هتلی متمرکز شده اند و در ساحل کم آب شمال و جنوب San Migue قرار دارند. کنار دریا، چند رستوران بار ساحلی، یک هتل و مایل های زیادی سواحل خالی از سکنه وجود دارد.

انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 110

به "جزیره Cozumel مکزیک" امتیاز دهید

1 کاربر به "جزیره Cozumel مکزیک" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره Cozumel مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید