آشنایی با جاذبه های گردشگری و توریستی تورنتو

کلان شهر تورنتو مرکز استان انتاریو و بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر کشور زیبای کانادا است . شهر تورنتو بیش از 3 میلیون نفر جمعیت داشته که با احتساب حومه آن نزدیک به 5 میلیون نفر جمعیت دارد . تورنتو شهری با موقعیت های شغلی بسیار است . یک ششم شغلهای موجود در کانادا در شهر تورنتو موجود است . این شهر زیبا به عنوان ماشین اقتصادی کشور کانادا شناخته میشود و مرکز مالی این کشور پهناور وزیبا است .

به خاطر تنوع نژادهای مختلف موجود در شهر تورنتو ، این شهر به عنوان پایتخت ملیت های مختلف نامیده میشود. تورنتو یکی از امن ترین شهرهای آمریکای شمالی است و آمار جرایم به وقوع پیوسته در تورنتو از هر شهر اصلی در ایالات متحده کمتر است . تورنتو از نظر آب وهوائی گرمتر از اتاوا و مونترال و سردتر از ونکوور محسوب میشود.

در مورد تورنتو بیشتر بدانیم

تورنتو در ابتدا متعلق به بریتانیا بود، از سال 1793 شکل شهری به خود گرفت و در سال 1834 به عنوان شهری مستقل تشکیل شد.

پیشینه‌ی سکونت بشر در این منطقه به بیش از 11 هزار سال قبل برمی‌گردد. به عبارت دقیق‌تر، پس از عصر یخبندان، سکونت بشر در این منطقه آغاز شد.

تورنتو سالانه پذیرای بیش از 40 میلیون گردشگر است. این میزان از گردشگر، به طور میانگین 7 میلیارد دلار پول را با خود به این شهر می‌آورند.

سردترین دما در تاریخ این شهر، به سال 1981 برمی‌گردد که دما به 32 درجه زیر صفر رسید. این در حالی بود که با لحاظ کردن سرمای حاصل از باد و سوز، دما به 45 درجه زیر صفر می‌رسید.

مردم این منطقه با بیش از 180 زبان و گویش گوناگون در این منطقه تکلم می‌کنند.

تقریبا نیمی از مردم تورنتو خارج از این شهر متولد شده‌اند.

خیابان"یانگ" (Yonge) با 86 کیلومتر طولانی‌ترین خیابان در جهان به شمار می‌رود. قدمت این خیابان به سال 1794 بازمی‌گردد.

برج "سی ان تاور"(CN Tower) با 553 متر به عنوان نماد این شهر مشهور است. این برج که در سال 1976 افتتاح شد، تا سال 2007 بلندترین برج جهان محسوب می‌شد ساخت این برج 63 میلیون دلار هزینه در پی داشت. اکنون این برج سالانه بیش از 2 میلیون بازدیدکننده را به خود می‌بیند.

باغ وحش تورنتو بزرگ‌ترین باغ وحش کانادا و سومین باغ وحش بزرگ جهان محسوب می‌شود. 16 هزار جانور از 491 گونه‌ی مختلف، در این باغ وحش زندگی می‌کنند.

زیر گذر پث (Path) بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین زیرگذر در جهان محسوب می‌شود. این زیرگذر 30 کیلومتری، 50 برج را به یکدیگر متصل کرده است و از خیابان‌های بسیاری می‌گذرد. همچنین علاوه بر 1000 فروشگاه کوچک و بزرگ، 5 ایستگاه مترو در این زیرگذر قرار گرفته است.

این شهر بیش از 8 هزار رستوران و کافه را در خود جای داده است. این تعداد، 7٪ شغل مردم این شهر را تشکیل می‌دهد.

برای آخرین مورد جالب است بدانید که 25٪ فیلم‌های هالیوودی در این شهر فیلمبرداری شده‌اند.

دیدنیهای تورنتو:

  • برج ملی کانادا (The CN Tower) با ارتفاع 553 متر که سومین سازه بلند جهان محسوب میگردد.
  • داون تاون زیبا و شلوغ شهربا رستورانهای و مراکز خرید زیبا و متنوع که قلب تپنده و ضربان حیات شهر است - مرکز راجرز سنتر که نخستین استادیوم ورزشی دنیاست که دارای سقف کاملاً جمع شدنی است.
  • جزایر تورنتو ، بخشی از بزرگترین جوامع شهری فاقد اتوموبیل در شمال آمریکاست ، این جزایر با کشتی قابل دسترسی است.
  • کاسالوما ، قصری زیبا و شکوهمند در مرکز شهر تورنتو
  • موزه سلطنتی انتاریو ، یکی از بزرگترین موزه های فرهنگی جهان و بزرگترین موزه تاریخ طبیعی کانادا
  • مرکز علوم انتاریو ، جایی دیدنی که اوقاتی خوش را برای فرزندانتان مهیا می سازد
  • خیابان زیبا و قدیمی یونیون ویلپ
  • منطقه تاریخی دیستلیری ، اقامتگاه هنرو هنرمندان

دیدنی های تورنتو (7)