آشنایی با جاذبه های گردشگری و توریستی هزار جزیره

هزار جزیره نامی آشنا برای تمام کسانی است که به دیدن مناطق طبیعی علاقه مندند . رودخانه زیبا و بی نظیر سن لارنس در منطقه مرزی بین دو کشور کانادا و آمریکا درست در جائیکه گوشه شمالی دریاچه انتاریو به آن نزدیک میشود میزبان یکی از زیباترین و مشهورترین مجموعه جزایر جهان به نام هزار جزیره است . این مجموعه جزایر از نظر جغرافیایی بین استان انتاریو کانادا و استان نیویورک آمریکا قرارگرفته است . تعداد این جزایر زیبا 1864 جزیره است. جزایر برای آنکه بتوانند در طبقه بندی «هزار جزیره» جای بگیرند بایستی در تمام مدت سال بالای آب باشند و حداقل دو درخت هم بر روی آن رشد کرده باشد. بنابر این هر تخته سنگ خارج از آب را نمی توان جزو هزار جزیره محسوب کرد. پس می توان نتیجه گرفت که تعداد زیادی جزیره که بعضی از آنها نیز وسعت قابل توجهی دارند این مجموعه زیبا و شگفت انگیز را به وجود آورده اند.

بزرگترین آنها یکصد کیلومتر مربع وسعت دارد و کوچکترین آنها دارای 2 درخت کوچک است که مرغان دریائی برآن استراحت میکنند. گردشگری در این منطقه به اواخر قرن نوزدهم برمیگردد . جزایر زیبا و خانه های داخل آن همراه با کاخهای قدیمی و جذاب از جمله دیدنیهای این منطقه اند . داستان سس معروف هزار جزیره و مردی که به یادماندنی ترین داستان عشقی جهان را از خود به یادگار گذاشت از شنیدنیهای این تور ویژه خواهد بود . دیدن کوچکترین پل مرزی جهان خود از جمله شگفتیهای این منطقه میباشد .

سرخپوستـان ایـن منطقـه را «باغ روح بزرگ» می نامیدند زیراهزار جزیره جایی است که طبیعت روح بزرگ خود را در برابر انسان می گشاید و انسان را به تماشای باغ طبیعت می خواند. هزار جـزیـره بـه روح و جسم انسان طراوت و تازگی می بخشد. بنابراین سرخپوستان نام درستی به این جزایر دادند، باغ روح بزرگ.

دیدنیهای هزار جزیره

  • کشتی سواری برروی رودخانه جهت بازدید جزایر و دیدنیهای رودخانه زیبای سن لارنس
  • صرف ناهار در رستوران همراه با منظره دیدنی از جزایر
  • بازدید از قدیمی ترین مرکز ساخت شیرینی پای سیب در میانه راه هزار جزیره

کینگستون

کینگستون شهری است تاریخی که قدمت آن به 330 سال قبل برمی گردد. این شهر محل تولد اولین نخست وزیر کانادا بعد از تشکیل کنفدراسیون کانادا می باشد. در سال 1867 سرجان مک دانلد (1891ـ1815) که معروف به پدر فدراسیون کانادا می باشد به نخست وزیری حکومت مستقل کانادا برگزیده شد. در همان سال کینگستون نیز به عنوان پایتخت کانادا انتخاب شد. بعدها پایتخت به مونتریال و بعد اتاوا انتقال یافت. بنابر این کینگستون شهر تاریخی کانادا است. شهر نبرد سربازان بریتانیایی با سربازان آمریکایی است که شهر را برای مدت کوتاهی به تصرف درآورده بودند. قلعه نظامی فورت هنری Fort Henry که اکنون به صورت موزه ای اجتماعی و نظامی درآمده تاریخ و اهمیت کینگستون را به خوبی نشان می دهد. وجود دانشگاه معروف کوئینز نیز یکی از دلایل جذابیت این شهر است. دانشگاهی بسیار بزرگ و مدرن در کنار دریاچه انتاریو که هزاران استاد و دانشجو در آن به تحقیق و تحصیل مشغولند. از یک طرف جنگل ها و پارکهای سرسبز و از طرف دیگر دریاچه انتاریو زیبایی آن را صد چندان کرده اند. کینگستون به شهر غواصی هم شهرت دارد. وجود آب شفاف در سواحل کینگستون و بقایای چندین کشتی غرق شده، فرصت مناسبی به غواصان می دهد تا مناظر زیر آب را به خوبی تماشا کنند. علاوه بر این کینگستون شهر مسابقه قایقرانی و جشنواره گاتا نیز می باشد. بنابر این طبیعت به این شهر و منطقه مجاور آن توجه خاصی داشته است. کینگستون در ابتدای راه آّبی سنت لورنس است. این راه آبی دریاچه انتاریو را از مسیر شهرهای مونتریال و کبک به اقیانوس اطلس متصل می کند. همه روزه دهها کشتی بزرگ و کوچک از این راه آبی عبور می کنند و خود را به بنادر مهم اقیانوس اطلس شمالی می رسانند.

دیدنی های هزار جزیره (3)