آشنایی با جاذبه های گردشگری و توریستی اتاوا

شهر زیبا اتاوا پایتخت کشور کانادا است. این شهر بعد از تورنتو دومین شهر بزرگ استان انتاریو است. اتاوا در دره اتاوا قرار گرفته آنهم درست در جائی که رود خانه زیبای اتاوا در مرز استانهای انتاریو و کبک در جریان است. این شهر با پل ارتباطی به شهر مرزی گاتینو در استان کبک متصل می گردد. این شهر د رحدود یک میلیون نفر جمعیت دارد. شهر اتاوا سومین شهر تمیز دنیا و دومین شهر با کیفیت از نظر زندگی در قاره آمریکا و چهاردهمین در جهان است.

شهر اتاوا از گذشته دور محل زندگی بومیان اداوا بود. آنها متعلق به قبیله بزرگ آلگون کوین بودند و این منطقه را برای شکارو ماهیگیری مورد استفاده قرار می دادند در اوایل قرن نوزدهم مهاجرین در این منطقه ساکن شدند و جوانه شهر نشینی و مدنیت در آن شروع به رشد کرد در اواخر قرن نوزدهم ملکه ویکتوریا مصمم گردید تا مرکزی مشترک برای استانهای تازه پیدا شده و مستقل کانادا تاسیس نماید و با توجه به پتانسیل جغرافیای و سیاسی شهر اتاوا این شهر بعنوان مرکز کشور جوان کانادا به جهانیان معرفی گردید.

دیدنی های شهر اتاوا

پارلیامنت هیل محور اصلی سیاسی کانادا به شمار رفته و ساختمان‌های دولتی شهر را در خود جای داده است. جشن‌های روز ملی کانادا (اول جولای) حول همین نقطه از شهر برگزار شده و نمایش‌هایی جذاب از نور و موسیقی در تابستان و طی فستیوال‌های مختلف آن را غرق در خود می‌کنند.

یادمان ملی جنگ در سال 1939 بنا گردید و از یک طاق بلند برای گرامیداشت تمام سربازان کانادایی کشته شده در جنگ تشکیل شده است. جدای از سازه گرانیتی طوسی آن، یادمان شامل تندیس‌های نمادین برنزی از صلح و آزادی نیز می‌شود. در واقع این یادمان را به عنوان سمبلی از تأسیس ملت کانادا می‌شناسند. با توجه به موقعیتی که این جاذبه در مرکز میدان اتحاد (Confédération) اتاوا دارد، یک نقطه دیدنی و ساده در حین گشت و گذارتان در شهر به حساب می‌آید.

موزه ملی کانادا از جمله زیباترین موزه های هنری در کانادا است معماری غیر معمول این ساختمان شیشه‌ای، آن را تبدیل به یکی از شگفت انگیزترین شاخصه‌های منظره شهری اتاوا کرده است.داخل گالری به همان اندازه بیرونش جذابیت داشته و شامل بیش از 40,000 اثر هنری از بزرگ‌ترین مجموعه آثار هنرمندان کانادایی دنیا میشود.

کانال ریدو که شهر اتاوا را به شهر کینگ استون متصل می سازد و قدیمی ترین کانال آبی آمریکای شمالی است که به عنوان یکی از گنجینه های ملی کانادا توسط یونسکو به ثبت رسیده است.

جنگل گاتینو یکی از زیبا ترین مناطق جنگلی شهری در کانادا است که در کنار رود خانه اتاوا قرار گرفته است.

بازار تاریخی " بای وارد" در یک محله مرکزی واقع شده است. اینجا یک جاذبه توریستی بزرگ به شمار رفته و هنوز هم حال و هوای خاص خود را به لطف بوتیک‌ها و رستوران‌های سر زنده‌ای که در بین خیابان‌های متقاطع آن قرار گرفته‌اند حفظ کرده است. ساختمان بازار خودش در تمام سال باز بوده و در ماه‌های تابستان میزبان قدیمی‌ترین بازار دهقانی شده و می‌توانید تازه‌ترین محصولات غذایی و تولیدات صنایع دستی را در آن پیدا کنید. شب‌های این محله بسیار دیدنی و جذاب هستند.

موزه جنگ اطلاعاتی که در این موزه به بازدیدکنندگان داده می‌شود به شیوه‌ای بی‌همتا بر روی تجربه انسانی نزاع‌های ارتش تمرکز دارد

برج صلح در مرکز ساختمان‌های پارلمان کانادا واقع شده و یک بنای مهم ملی به شمار می‌رود. تزئینات حکاکی شده روی سنگ و ساعتی که در بالای برج قرار دارد، آن را تبدیل به یکی از معروف‌ترین سمبل‌های کانادا کرده‌اند و به خاطر حضور تصویرش بر روی اسکناس‌های بیست دلاری نیز شهرت زیادی کسب کرده است.

کلیسا و قصر سلطنتی نوتردام که قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین کلیسای اتاوا است و هنوز هم به صورت دو زبانه برای پرستش و عبادت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدنی های اتاوا (7)