چگونگی تشخیص ویزای تقلبی کانادا

بسیاری برای اخذ ویزای کانادا تلاش می کنند؛ با وجود محبوبیت سفر به این کشور، عده‌ای افراد سودجو سعی در جعل ویزای این کشور و گرفتن مبالغ هنگفت از متقاضیان کرده‌اند. استفاده از ویزای تقلبی عواقب شدیدی برای دارندگانش دارد، پس بهتر است نحوه تشخیص آن از ویزای واقعی را متوجه شویم.

چگونگی تشخیص ویزای تقلبی کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: ویزای جعلی کانادا دو نوع دارد: اولی ارائه مدارک غیر واقعی و دروغی به افسران ویزای کانادا و دومی جعل ویزای کانادا با توجه به نمونه های اصلی است. فوق العاده هوشیار باشید چرا که اگر افسران ویزای کانادا متوجه یکی از دو مورد بالا شوند، عواقب خیلی شدیدی در انتظار دارندگان این نوع از ویزا خواهد بود. ثبت در سوابق متقاضیان، 5 سال محرومیت از ورود به کانادا و احتمال زندانی شدن و حبس، بخشی از عواقب ارائه ویزای تقلبی کانادا هستند.

راه هایی وجود دارند که می توان با آنها ویزای تقلبی را از اصلی تشخیص داد. ویزای کانادا سندی رسمی است که از سوی سفارت این کشور و به درخواست متقاضیان صادر می‌شود. سودجویان از سبک و طراحی ویزای اصلی کانادا استفاده و اقدام به جعل آن می‌کنند. اول از همه باید به فونت نامناسب اشاره کرد. در تمامی نوشته های یک ویزای اصلی، نوع فونت، اندازه و رنگ نوشته‌ها یکسان است؛ با این وجود  در یک ویزای تقلبی شما هیچ دو نوشته یکسانی را از این نظرها نمی‌بینید.

دقت کنید که جعل کنندگان ویزا، تخصصی در کپی کردن همه چیز ندارند، به همین خاطر شما عموما اشتباهات املایی را در برخی از قسمت های ویزا می‌بینید. با توجه به این که فرانسوی هم یکی از زبان های رسمی این کشور است، در ویزای کانادا اصلی، کلمات فرانسوی در کنار لغات انگلیسی چاپ شده اند. برای نمونه در شماره سریال ویزای کانادا، کلمات فرانسوی هم استفاده شده است که ویزای تقلبی کانادا نتوانسته چاپ این کلمات را به صورت صحیح انجام دهد.

قدم بعدی توجه به واترمارک نام و نام خانوادگی متقاضی است. در یک ویزای اصلی کانادا، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره پاسپورت دارنده ویزا به صورت واترمارک روی برچسب مشخص هستند. در نمونه های ویزاهای تقلبی، واترمارک این اطلاعات وجود ندارد و یا اطلاعات واترمارک شده، دارای فونت، اندازه و رنگ یکسان نیستند.

در یک ویزای اصلی، کلمه کانادا در مرکز بخش کادر بالایی چاپ شده به طوری که فاصله بسیاری کمی با کادر پایینی دارد. در ویزاهای تقلبی و جعلی، عموما عنوان کانادا در مرکز کادر قرار نداشته و فاصله زیادی با خط بالا و پائین کادر دارد. مواردی که به انها اشاره کردیم، موارد معمول در ویزاهای تقلبی کانادا هستند.

انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 16

به "چگونگی تشخیص ویزای تقلبی کانادا" امتیاز دهید

8 کاربر به "چگونگی تشخیص ویزای تقلبی کانادا" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی تشخیص ویزای تقلبی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید