پیگیری جواب ویزای کانادا چگونه است؟

به گزارش مجری سفرهای گردشگری و تجاری، بعد از مراجعه به سفارتخانه و انگشت نگاری و ارسال مدارک برای اخذ ویزا، نوبت به صبر کردن برای دریافت جواب خواهد بود. اما برای بسیاری از درخواست کنندگان سوال این است که جواب ویزای کانادا آنها چه قدر طول می کشد و چگونه می توانند آن را پیگیری کنند.

پیگیری جواب ویزای کانادا چگونه است؟

عموما فرایند بررسی مدارک ویزای کانادا شما بلافاصله پس از انگشت نگاری و بیومتریک شروع می‌شود. مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا 36 روز کاری، مدت زمان جواب ویزای تحصیلی کانادا 40 روز کاری و مدت زمان جواب ویزای کاری کانادا 10 هفته کاری است. برای ویزای تحصیلی، اگر به صورت دستی اقدام کنید، 112 روز به طول خواهد انجامید. این زمان درست بعد از انگشت نگاری محاسبه می شود. توجه کنید که این زمان اعلام شده، در حالت عادی است و ممکن است زودتر و یا دیرتر از این مدت هم به درخواست اخذ ویزای شما جواب داده شود.

درخواست کنندگان باید توجه کنند که هر اتفاقی مرتبط به پرونده شما برای اخذ ویزا، توسط سفارت کانادا و از طریق ایمیل و اکانت کاربریتان به شما اطلاع داده می شود. یعنی اگر درخواست شما رد شود (ریجکت) و یا ویزا برای شما صادر شود، از طریق ایمیل و یا حساب کاربری در سایت اداره مهاجرت به شما اطلاع رسانی می‌شود. شما همچنین می‌توانید با مراجعه به وبسایت VFSGlobal پیگیر جواب ویزای کانادا خود باشید. برای این کار باید کشور مبدا را کشوری که در آن انگشت نگاری انجام داده اید و کشور مقصد خود را کانادا انتخاب کنید. وارد قسمت Track Your Application شوید و با وارد کردن اطلاعات درخواستی، پیگیری جواب ویزای کانادا خود را انجام دهید (البته به این نکته توجه کنید که فعلا پیگیری ویزای کانادا از طریق سایت VFSGlobal میسر نیست).

بسیاری از افراد به خاطر پیچیدگی‌های این کار و همچنین آشنا نبودن به این حوزه، درخواست اخذ ویزای خود را از اطریق آژانس های مسافرتی انجام می دهند. شما می توانید با تماس با شرکتی که مراحل اخذ ویزا خود را به کمک آنها انجام داده اید جواب ویزای کانادا خود را پیگیری کنید.

انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 7

به "پیگیری جواب ویزای کانادا چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری جواب ویزای کانادا چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید