پیکاپ ویزای کانادا چگونه است؟

به گزارش مجری سفرهای گردشگری و تجاری، خبر خوشی برایتان خواهد بود زمانی که بفهمید ویزای کانادا را دریافت کرده‌اید. مرحله بعدی ارسال پاسپورت به سفارت این کشور است تا برچسب ویزا بر روی پاسپورت‌تان چسبانده شده و شما بتوانید باقی کارهای سفر را انجام داده و به این کشور سفر کنید.

پیکاپ ویزای کانادا چگونه است؟

پیکاپ ویزا در حقیقت یعنی ارسال پاسپورت به سفارتخانه و الصاق برچسب ویزا به روی پاسپورت. در بسیاری از سفارتخانه‌ها، پاسپورت در سفارتخانه می‌ماند و شما برای دریافت پاسپورت خود باید حضورا به سفارت مراجعه کنید. در سفارت کانادا شرایط متفاوت از بسیاری از دیگر سفارتخانه ها است. در مورد ویزای کانادا اول به شما اعلام می‌شود که آیا ویزا دریافت کرده اید و یا نه. بعد برای پیکاپ پاسپورت اقدام می‌کنید. در دیگر سفارت‌خانه‌ها اما، شما ابتدا برای دریافت پاسپورت خود مراجعه می‌کنید، بعد متوجه می‌شوید ویزا دریافت کرده اید و یا نه.

سفارت کانادا برخلاف تمامی سفارتخانه‌های دنیا، قبل از پیکاپ به شما اعلام می‌کند که آیا ویزا دریافت کرده اید و یا نه. پس از ارسال مدارک به سفارت کانادا، پرداخت هزینه درخواست ویزا و انجام بیومتریک و انگشت نگاری، در صورتی که ویزا برای شما صادر شده باشد، یک نامه برای شما صادر می‌شود. پیکاپ ویزای کانادا را می‌توانید از طریق تمامی دفاتر VAC انجام دهید، اما معمولا پیکاپ ویزای کانادا برای ایرانی ها از شهرهای آنکارا و استانبول انجام می‌شود. تعداد پروازهای ایرانی به این دو شهر و همچنین نرخ لیر ترکیه که تفاوت چندانی با ریال ایران ندارد، دلایل این انتخاب هستند.

تا قبل از این، شما برای پیکاپ ویزای کانادا باید به نماینده آژانس مسافرتی و یا کارگزار دست‌نوشته‌ای در خصوص انجام موارد مربوط به پیکاپ ویزا ارائه می‌دادید. اما در حال حاضر نیازی به انجام این کار نیست. شما فقط باید پاسپورت، برگه درخواست پاسپورت (پاس ریکوئست) و برگه انگشت نگاری خود را به آژانس مسافرتی و کارگزار پیکاپ پاسپورت ارائه دهید. شما تا 30 روز فرصت دارید تا برای پیکاپ ویزای کانادا خود اقدام کنید. در صورتی که در این بازه 30 روزه برای پیکاپ اقدام نکنید، ویزای شما باطل می شود.

با توجه به این که عده زیادی از متقاضیان با دریافت برگه تایید دریافت ویزا و اطمینان از این که ویزا برای آن‌ها صادر شده، به دنبال خرید بلیت هواپیما و رزرو هتل هستند، پس زمان بازگشت پاسپورت‌شان برایشان اهمیت بالایی خواهد داشت. پس از تحویل پاسپورت برای پیکاپ ویزا، یک شماره پیگیری دریافت می کنید. با وارد شدن به سایت VFSGlobal می‌توانید مراحل پیکاپ خود را پیگیری کنید.

انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 23

به "پیکاپ ویزای کانادا چگونه است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "پیکاپ ویزای کانادا چگونه است؟" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکاپ ویزای کانادا چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید