محبوب ترین ورزش های کانادا

به گزارش مجری سفرهای کانادا و آمریکا، برنامه دارید برای تحصیل به کانادا بروید یا حتی قصد مهاجرت دارید؟ چیزهایی زیادی هستند که قبل از سفر باید از کشور پهناور دوست داشتنی بدانید. شاید بهتر باشد اول از همه از فرهنگ کانادایی ها شروع کنید؛ این که به چه چیزهایی علاقه دارند و ندارند.

محبوب ترین ورزش های کانادا

از بین تمام ورزش ها، پر طرفدار ورزش در کانادا را می توان هاکی دانست. این ورزش یکی از قدیمی ترین بازی های توپ و چوب در جهان است و در کانادا پر طرفدارترین ورزش در میان مردم است. اگر بخواهیم نوع طرفداری هاکی در کانادا را با ایران مقایسه کنیم، می توانیم بگوییم که شبیه به کشتی در مازندران ایران است. گردش مالی هاکی در کانادا بسیار زیاد است.  موسسه فوربز گفته که هاکی در کانادا حتی از فوتبال هم سود بیشتری داشته است.

فوتبال آمریکایی از راگبی الهام گرفته شده است. بزرگ ترین تفاوت فوتبال آمریکایی با راگبی در این است که توپ به طور نوبتی در اختیار یکی از دو تیم قرار می گیرد. فوتبال کانادایی و فوتبال آمریکایی با وجود شباهت های بسیار زیاد دارای تفاوت هایی هم هستند و 2 ورزش جدا حساب می شود. اگر به تور کانادا رفتید و با طرفداران زیاد فوتبال آمریکایی مواجه شدید تعجب نکنید. از دیگر ویژگی های این ورزش در کانادا، می توان به کلاه و محافظ شانه، پست های تخصصی بازیکنان، سیستم محدودیت تکل ها و تقسیم بندی بازیکنان اشاره کرد.

ابداع کننده بسکتبال شخصی کانادایی بود که در آمریکا به عنوان مربی تربیت بدنی فعالیت می کرده است. اولین کسانی که بسکتبال بازی کردند همه کانادایی بودند. امروزه هم این ورزش محبوب کانادا در مناطقی مانند انتاریو، آلبرتا و نوا اسکوشا حسابی پر طرفدار است. محبوبیت بسکتبال به دهه 90 و بر می گردد. بسکتبال محبوبیت زیادی در مدارس و دانشگاه های کانادا دارد. در حال حاضر 30 تیم در سطح ملی کانادا حاضر هستند و با یکدیگر به رقابت می پردازند.

انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 202

به "محبوب ترین ورزش های کانادا" امتیاز دهید

5 کاربر به "محبوب ترین ورزش های کانادا" امتیاز داده اند | 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محبوب ترین ورزش های کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید