سوپر ویزا کانادا چیست؟

سوپر ویزا کانادا به والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها اجازه می‌دهد تا برای ملاقات فرزندان خود که شهروند کانادا هستند یا اقامت دائم این کشور را دارند، به کانادا سفر کنند. این افراد می‌توانند به عنوان بازدیدکننده و حداکثر تا 2 سال بدون وقفه بعد از اولین ورودشان و بدون نیاز به تمدید اجازه ورود، در این کشور بمانند.

سوپر ویزا کانادا چیست؟

به گزارش مجری سفرهای گردشگری و تجاری: سوپر ویزای کانادا برای 10 سال اعتبار دارد (البته بسته به مدت اعتبار پاسپورت افراد این مدت می‌تواند متغیر باشد)؛ در نتیجه دارندگان این نوع از ویزای کانادا می‌توانند در دوره اعتبار ویزایشان به تعداد دفعات دلخواه به کانادا سفر کنند. این ویزا این شانس را به والدین و بزرگترهای خانواده می‌دهد تا بتوانند عزیزان‌شان که در کانادا ساکن هستند را به راحتی ملاقات کنند. البته دقت کنید که با داشتن این ویزا این افراد اجازه کار کردن نخواهند داشت.

چه کسی می‌تواند برای اخذ سوپر ویزای کانادا درخواست بدهد؟

والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم کانادا ممکن است واجد شرایط درخواست سوپر ویزای کانادا باشند. متقاضیان این نوع ویزای کانادا نباید با توجه به شرایط سلامتی یا امنیتی برای ورود به کانادا غیر قابل پذیرش باشند. در ضمن ممکن است نیاز باشد تا متقاضیان شرایط مشخصی را که توسط اداره مهاجرت این کشور اعلام شده‌اند را داشته باشند.

مهم است یادآور شویم که هیچ یک از دیگر اعضای خانواده و افراد وابسته نمی‌توانند برای این نوع ویزا درخواست ارائه دهند. تنها والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها با همسران قانونی خود می‌توانند در تقاضای اخذ سوپر ویزای کانادا نامبرده شوند.

مزیت سوپر ویزای کانادا چیست؟

سوپر ویزا کانادا یک گزینه عالی برای والدین و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌هایی است که در کشورهایی زندگی می‌کنند که برای ورود به کانادا به اخذ ویزای اقامت موقت (Temporary Resident Visa) نیاز دارند. با دریافت سوپر ویزای کانادا این افراد قادر خواهند بود تا آزادانه بین کانادا و کشور خودشان در سفر باشند، بدون این که هر بار نگران دردسرها و مراحل مختلف درخواست دوباره ویزای اقامت موقت باشند.

مراحل اخذ سوپر ویزا کانادا

مراحل اخذ سوپر ویزا کانادا مشابه اخذ ویزای اقامت موقت کانادا است. البته مدارک اضافی برای دریافت این ویزا نیاز است؛ مدارکی که تضمین می‌کنند والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در مدت اقامت‌شان در کانادا به خوبی پشتیبانی خواهند شد. این نیازمندی‌ها این‌ها هستند:

  • دعوت‌نامه از طرف فرزند یا نوه‌ای که در کانادا اقامت دارد.
  • مدارکی که ثابت می‌کنند فرزند یا نوه متقاضی اخذ سوپر ویزای کانادا حداقل درآمد را به توجه به جدول زیر دارد.
  • مدارک اثبات رابطه والدینی با فرزند یا نوه‌ای که در کانادا زندگی می‌کند، مانند گواهی تولدی که نام والدین در آن عنوان شده است.
  • اثبات پوشش بیمه درمانی، حداقل برای یک سال از یک شرکت بیمه‌ای در کانادا.

تعداد اعضای خانواده

حداقل درآمد مورد نیاز

1 نفر (فرزند یا نوه شما)

24949 دلار

2 نفر

31061 دلار

3 نفر

38185 دلار

4 نفر

46362 دلار

5 نفر

52583 دلار

6 نفر

59304 دلار

7 نفر

66027 دلار

بیشتر از 7 نفر، به ازای هر نفر این مبلغ اضافه شود

6723 دلار

درخواست اخذ سوپر ویزا کانادا در دفاتر مسئول رسیدگی به تقاضاهای شهروندان کشورهای خارجی بررسی می‌شود. بسته به کشور مبداتان ممکن است به مدارک دیگری هم نیاز داشته باشید. یک تقاضای درخواست سوپر ویزای کانادا کامل شناخته می‌شود، اگر شرایط مشخصی را داشته باشد.

در بررسی تقاضای ویزای کانادا برای والدین، هدف از سفر و ملاقات فرزندان در نظر گرفته می‌شود، به علاوه این که آیا والدین یا پدربزرگ‌ها مادربزرگ‌ها ریشه‌های کافی در کشور خودشان دارند، برای این که بعد از پایان اعتبار ویزایشان به کشور خودشان برگردند یا خیر. این ریشه‌ها می‌توانند با ارتباط خانوادگی، دارایی‌های مالی و چیزهای دیگری از قبیل شغل نشان داده شوند.

منبع: canadavisa.com
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 297

به "سوپر ویزا کانادا چیست؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "سوپر ویزا کانادا چیست؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوپر ویزا کانادا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید