سردترین و گرمترین شهرهای کانادا

به گزارش مجری سفرهای کانادا و آمریکا، بسیاری از مسافران تور کانادا فرض بر این دارند که قرار است به منطقه ای سردسیر و پر برف در هر زمانی از سال سفر کنند، اما واقعیت این چنین نیست و این کشور پهناور گستره متنوعی از اقلیم های آب و هوایی را در خود جای داده است.

سردترین و گرمترین شهرهای کانادا

وقتی صحبت از آب و هوای کشور کانادا باشد، در مورد کشوری حرف می‌زنیم که 10 میلیون متر مربع مساحت دارد و از یک طرف به اقیانوس اطلس و از طرف دیگر به اقیانوس آرام می رسد. کافی است به نقشه این کشور نگاه کنید؛ سخت می‌توان انتظار داشت که در نقاط گوناگون با آب و هوایی یکسان و یا مشابه مواجه شویم. آب و هوای کانادا، در بخش‌های مختلف، متفاوت است. بخش بزرگی از این کشور که در قطب شمالی زمین قرار دارد، خالی از سکنه است و در عوض بیشتر جمعیت در مناطق جنوبی‌تر جمع شده اند‌. در همین بخش‌های پایین هم آب و هوا یکدست نیست.

سوالی که برای بسیاری از مسافران تور کانادا مطرح می شود این است که سردترین شهر این کشور کدام است. طبق رتبه‌بندی شهرهای کانادا بیولایک سردترین آب و هوا را دارد و دمایش در زمستان تا منفی 36 درجه سلسیوس هم می‌رسد. بیور کریک و اینوایت در این رده‌بندی جایگاه دوم و سوم را دارند. اگر منظورتان سردترین شهر از بین شهرهای مشهور کانادا باشد، پاسخ شما وینیپگ است. در زمستان دما در این شهر به منفی 30 درجه هم می رسد.

وندسور گرمترین شهر کانادا است. این شهر چه در زمستان و چه در تابستان، آفتابی‌ترین و گرمترین شهر کانادا به حساب می‌آید. آب و هوای وندسور در زمستان، به واسطه قرار داشتنش در مدار 42 درجه‌ی شمالی، چند درجه زیر و بالای صفر است اما دما در این شهر در فصل بهار افزایشی چشمگیر دارد. در بین شهرهای گرم کانادا یک شهر نظرهای مسافران تور کانادا را به خود جلب می کند و آن ویکتوریا است؛ شهری توریستی و زیبا که با آب و هوای دلچسبش دل بسیاری را برده است.

انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 182

به "سردترین و گرمترین شهرهای کانادا" امتیاز دهید

2 کاربر به "سردترین و گرمترین شهرهای کانادا" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردترین و گرمترین شهرهای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید