دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری و تجاری، بسیاری از افراد در سراسر دنیا برای گرفتن ویزای کانادا تلاش می کنند. آنها باید شرایط مشخصی را داشته باشند تا بتوانند این ویزا را دریافت کنند؛ چه ویزای تحصیلی باشد، چه ویزای توریستی یا کاری. در شرایط مشخصی دولت این کشور درخواست آنها را رد کرده و در اصطلاح ویزای آنها را ریجکت می کند.

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

در جاهای گوناگون معمولا 15 تا 30 مورد را به عنوان دلایل ریجکت ویزای کانادا نام می برند. این دلایل اغلب در کشورهای پیشرفته تشابهاتی دارند. کافی است به دلایل ریجکت ویزای انگلیس برای مثال نگاهی بیندازید تا به این تشابهات پی ببرید. در اینجا برخی از دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا را در یک تقسیم‌‌بندی مختصر و مفید ارائه می دهیم:

باید مشخص کنید که چرا قصد سفر دارید؟ آیا این تنها یک سفر توریستی است و یا قصد مهاجرت دارید؟ این مهاجرت برای چیست؟ می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنید و یا از سوی یک شرکت رسمی دعوت به کار شده‌اید؟ شاید هم قصد خوداشتغالی دارید. هر چه هست، می‌بایست هدف سفر خود را برای افسر سفارت روشن کنید. اگر این یک سفر کوتاه کاری است، تاریخ رفت و برگشت خود را معلوم کنید. ثابت کنید که در کشور محل اقامت خود یعنی ایران، وابستگی‌های شغلی و یا خانوادگی دارید که هر زمان آغوش‌شان برای بازگشت شما باز است.

اگر مدارک شما به اندازه کافی قانع‌کننده نباشند، احتمال ریجکت شدن ویزای کانادا شما بالاتر می‌رود. اگر اهداف‌تان از سفر به کانادا گنگ و مبهم باشد، شما شانس زیادی برای دریافت ویزای کانادا نخواهید داشت و افسر اداره مهارجرت هم جز ریجکت کردن ویزای کانادا شما چاره‌ای نمی‌بیند.

مدارک باید اثبات کنند شما در کشور محل اقامت خود کسب و کاری دارید. می‌بایست مطمئن شوید که همه مدارک مورد نیاز سفارت را جمع آوری کرده‌اید. ارائه مدارک به صورت کامل شرط موافقت با درخواست ویزای کانادا شما است. اگر مدارک‌تان به اندازه کافی گویا نیست، روند دریافت ویزا با مشکل جدی مواجه و فرار از خطر ریجکت شدن ویزا غیرممکن می‌شود.

انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 49

به "دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا" امتیاز دهید

2 کاربر به "دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید