در مورد انگشت نگاری کانادا

به گزارش تورهای برتر کانادا، چند سالی است که دولت کانادا برای ارائه ویزا به شهروندان کشورهای دیگر از آنها می خواهد که اطلاعات بیومتریک شامل اثر انگشت و عکس خود را به این کشور ارائه دهند. متقاضیان اخذ ویزای کانادا باید در یکی از مراکز معتبر اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهند.

در مورد انگشت نگاری کانادا

اطلاعات بیومتریک برای اخذ ویزای کانادا شامل عکس دیجیتال از صورت و انگشت نگاری دیجیتال هر 10 انگشت دست می شود. اطلاعات بیومتریک در سیستم اداره مهاجرت کانادا ثبت شده و هر وقت شخص قصد سفر یا مهاجرت به این کشور را داشته باشد، افسر مرزی چهره او را با عکس ثبت شده در سیستم بیومتریک مقایسه کرده تا مطمئن شود متقاضی اخذ ویزا و کسی که در مرز حضور دارد یک نفر هستند.

متقاضیان اخذ ویزای کانادا باید در یکی از شعبات مراکز پردازش ویزا یا Visa Application Centre که به اختصار VAC خوانده می شوند، اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهد. برای یافتن نزدیک ترین مرکز ثبت اطلاعات بیومتریک می توانید به وبسایت اداره مهاجرت کانادا رجوع کنید. برای ایرانیان در حال حاضر نزدیک ترین مراکز در شهرهای آنکارا، تفلیس، دوبی، استانبول، ابوظبی و ایروان قرار دارند. خیلی از این مراکز به شما اجازه می دهند قبل از مراجعه برای انگشت نگاری و ارائه اطلاعات بیومتریک خود وقت بگیرید. به این شکل وقتی که به مرکز مراجعه می کنید کمتر معطل خواهید شد. توجه داشته باشید که شما می توانید در هر مرکزی ثبت بیومتریک و انگشت نگاری را انجام دهید.

به طور پیش فرض اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری که برای اخذ ویزای کانادا ارائه می دهید، به مدت 10 سال اعتبار دارد. برای این که متوجه شوید که آیا اطلاعات بیومتریک شما که قبلا ارائه داده اید هنوز معتبر است یا خیر، می توانید به وبسایت اداره مهاجرت مراجعه کنید. فقط دقت کنید که برای این کار باید شماره UCI را از اداره مهاجرت کانادا بگیرید.

بعد از ارائه اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری، مرکز VAC اطلاعات را در سیستم اداره مهاجرت ثبت می کند. اگر برای اخذ ویزای کانادا این کار را انجام دهید، معمولا یک یا دو روز قبل از بررسی پرونده، نامه ای از طرف دفتر ویزا دریافت می کنید که اعتبار بیومتریک را نشان می دهد. در مورد مهاجرت به کانادا معمولا هیچ نوع مکاتبه ای در خصوص بیومتریک انجام نمی شود، چرا که بیومتریک مهاجرت فقط برای آن پرونده خاص اعتبار دارد.

انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 9

به "در مورد انگشت نگاری کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "در مورد انگشت نگاری کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مورد انگشت نگاری کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید