موزه ملی مردم شناسی مکزیک (Museo Nacional de Antropologia) - مجری سفرهای گردشگری

موزه ملی مردم شناسی مکزیک (Museo Nacional de Antropologia)

Museo Nacional de Antropologia یا موزه ملی مردم شناسی، بزرگترین و پر بازدیدترین موزه در مکزیک است. این موزه که در پارک Chapultepec واقع در مکزیکو سیتی قرار دارد، دارای مجموعه ای عظیم از آثار و نمایشگاه های مربوط به میراث پیش از کلمبیا است، شامل آثاری از مایان و آزتک مانند سنگ معروف خورشید که تقویم آزتک بوده است.

موزه ملی مردم شناسی مکزیک (Museo Nacional de Antropologia)

این موزه کلاس جهانی در امتداد Bosque de Chapultepec واقع شده و از برجسته ترین مناطق دیدنی CDMX است. حیاط مستطیل شکل و طولانی آن از سه طرف با سالن های نمایش احاطه شده است. 12 سالن طبقه همکف به مکزیک پیش از اسپانیایی تبار اختصاص داده شده است و نشان می دهد که چگونه فرزندان بومی مکزیک امروز زندگی می کرده اند، همراه با نمایش فرهنگ هایی بالاتر از تمدن های اجدادی آنها میزیسته اند. این موزه وسیع بیش از آنچه انتطار دارید را به شما عرضه میکند.

همه چیز فوق العاده به نمایش گذاشته شده است، متنهای زیادی به انگلیسی برای توضیح هر چیز وجود دارد. در قسمت ورودی، نقطه شروع تورهای یک ساعته رایگان (روزانه به جز یکشنبه، 10:30 صبح تا 5 عصر ؛ بهتر است از قبل رزرو کنید) به زبان انگلیسی توضیحاتی خواهید دید، که برای درک تاریخ پیچیده مکزیک بسیار ارزشمند است.

ستون غول پیکر در حیاط با نام el paraguas (چتر) دیده میشود. هر طرف مجسمه ای متفاوت را به تصویر می کشد - قسمت شرقی ادغام مکزیک را نشان می دهد. غرب، نمای مکزیک و شمال و جنوب، جنگ برای آزادی در روستاهای مکزیک.

بهترین مکان برای شروع، Introducción a la Antropología است و از آنجا خلاف جهت عقربه های ساعت حرکت کنید. چند سالن اول مقدمه ای کلی برای مردم شناسی است، و نشان می دهد که چگونه مهاجران اولیه به اینجا رسیده و از زندگی و شکار عشایری به کشاورزی در مناطق مرتفع مکزیک تبدیل شده اند.

بسیاری از بازدیدکنندگان که ساعات کوتاهی در این موزه هستند، مستقیماً به سالن Teotihuacán می روند و مدل ها و اشیایی از اولین کشور بزرگ و قدرتمند قاره آمریکا نشان می دهند. سپس به Los Toltecas وارد میشوید، که یکی از چهار جنگجوی بازالت از معبد Tlahuizcalpantecuhtli در Tula را نشان می دهد.

سالن بعدی به Mexica یا همان آزتک ها اختصاص دارد. برای دیدن سنگ معروف خورشید، که در Zócalo در سال 1790 کشف شده است و سایر مجسمه های باشکوه از خدایان آزتک به اینجا بیایید.

تالارها میراث خوب تمدن های Oaxaca و خلیج مکزیک را شامل می شوند، از جمله دو کنده کاری روی سنگ Olmec با وزن تقریباً 20 تن.

اگر به تماشای نمایشگاه های Maya از مکزیک، گواتمالا، بلیز و هندوراس می پردازید، بازدید از ماکت خیره کننده آرامگاه پادشاه پاکال Pakal در اعماق Templo de las Inscripciones در Palenque کشف شده را از دست ندهید.

جلوی ورودی موزه، مردم بومی Totonac آیین تماشایی خود را - "پرواز" از یک تیر 20 متری بلند - هر 30 دقیقه یک بار انجام می دهند.

انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 105

به "موزه ملی مردم شناسی مکزیک (Museo Nacional de Antropologia)" امتیاز دهید

1 کاربر به "موزه ملی مردم شناسی مکزیک (Museo Nacional de Antropologia)" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ملی مردم شناسی مکزیک (Museo Nacional de Antropologia)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید