موزه گتی (J. Paul Getty) لس آنجلس آمریکا - مجری سفرهای گردشگری

موزه گتی (J. Paul Getty) لس آنجلس آمریکا

موزه J. Paul Getty از مجموعه خصوصی این میلیونر نفتی شروع شد و سالها در ویلایی به سبک رومی در مالیبو، که اکنون ویلا گتی است، نگهداری می شد.

موزه گتی (J. Paul Getty) لس آنجلس آمریکا

چطور از موزه گتی بازدید کنیم

امروزه موزه گتی 750 هکتار زمین در دامنه کوه سانتا مونیکا را اشغال کرده است. مرکز گتی شامل یک مجموعه هنری خیلی بزرگ است که نمایش تنها بخشی از آن به چهار غرفه نمایشگاهی نیاز دارد و در کل این مجموعه شامل 9 ساختمان است.

موزه گتی با کودکان

این مکان را بسیار خانوادگی و دوستانه، با یک اتاق خانواده، گالری بازی ها، داستان سرایی و کارگاه های خانوادگی آخر هفته در دسترس خواهید داشت . Getty Guide فقط برای کودکان توقف دارد . تورهای کودکان یک ساعته هر روز در تابستان و آخر هفته در بقیه روزهای سال ارائه می شود.

آن مغازه خسته کننده در ساختمان اصلی را فراموش کنید. کتابفروشی کودکان در سطح میدان غرفه جنوبی است.

در گالری ها همراه داشتن هیچ خوراکی مجاز نیست، اما بطری های کودک یک استثنا دارند.

نقد و بررسی موزه گتی

معماری اینجا یک اثر هنری بسیار جذاب است که در بازدیدهای زیاد و مختلف، کمتر از یک ساعت را در گالری ها میتوان سپری کرد . گمراه نشوید این مجموعه ها چشمگیر هستند و شامل برخی از قطعات هنری زیبا هستند. با این حال، برای دوستدران معماری، ساختمانها از محتوای آنها جالب تر هستند.

ما برای معماری بسیار جذاب Richard Meier به 5 ستاره از 5 ستاره موزه Getty امتیاز می دهیم، و این چیزی است که فکر می کنیم یکی از بزرگترین فضاهای بیرونی کالیفرنیا است. این یکی از مکانهای مورد علاقه ما در لس آنجلس است. ما شنیده ایم که مجموعه های آنها نیز خوب هستند، اما در بیرون آنقدر خوب است که مطمئن نیستیم که هرگز در داخل مجموعه بمانیم تا بفهمیم.

نکات موزه گتی

 • اگر وقت محدودی برای دیدن موزه گتی دارید، برای مشاوره و دریافت اطلاعات، مستقیم به میز اطلاعات در لابی اصلی بروید.
 • بازدید خود را با فیلم جهت گیری (آشنایی) آغاز کنید.
 • برای برنامه ریزی بازدید خود برنامه روزانه را برای زمان تور بررسی کنید.
 • اگر قصد دارید وقت خود را در داخل گالری ها سپری کنید، تور صوتی Getty Guide را اجاره کنید. این مثل این است که برای توضیح چیزها همراهان شخصی خود از متخصصان هنر را در کنار خود داشته باشید.
 • این مجموعه به اندازه کافی بزرگ است که حتی در صورت استفاده از تلفن های همراه برای برقراری ارتباط، یافتن دیگران دشوار و وقت گیر باشد . با رسیدن خود نقشه ای را بردارید. اگر گروه شما از هم جدا شد، مکان ملاقات را انتخاب کنید. میدان ورودی نزدیک ایستگاه تراموا نقطه خوبی است.
 • گزینه های ناهار خوری شامل یک اتاق غذاخوری کامل (پیشنهاد رزرو)، یک اتاق غذاخوری به سبک کافه تریا و یک کافه در فضای باز که قهوه و تنقلات سرو می کند. در ایستگاه پایین تراموا یک مکان پیک نیک نیز وجود دارد.
 • چترها را در خانه بگذارید. اگر باران می بارد، یا آفتاب بیش از حد شدید است، در ایستگاه تراموا و بیرون هر ساختمان سطل های چتر پیدا می کنید. آنها را بردارید و دوباره همانطور که لازم است در جای خود بگذارید، بدون اینکه نگران از دست دادن چیزی باشید.
 • چیزهای بزرگ را جای دیگری بگذارید. باید آن ها را در غرفه ورودی بررسی کنید.
 • وقتی موزه گتی در یک روز روشن دیر باز می شود، غروب خورشید زیبا است. کنسرت های شبانه، اجراها و سخنرانی های رایگان نیز در دسترس است.
 • اگر سوالهایی دارید، به دنبال کسی باشید که جلیقه آبی پوشیده است. آنها آنجا هستند تا به شما کمک کنند.
 • این مرکز کاملاً در دسترس است و از حیوانات کمکی استقبال می شود. صندلی های چرخدار در ورودی پایین تراموا موجود هستند. دستگاه های شنیداری کمکی فراهم شده اند . از قبل برای رابطان زبان اشاره برای برنامه های عمومی هماهنگیها انجام شده است .

معماری موزه گتی

ساختمان بالای پله ها سالن ورودی است. مجسمه روی پله ها Air نام دارد که توسط هنرمند Aristide Maillol طراحی شده است.

واقعیت این است که معمار مرکز گتی ریچارد مایر در ایجاد یک فضای عمومی چنان کار برجسته ای انجام داده که مردم متعجب می شوند. آنها فکر می کنند که به موزه ای می روند که در داخل آن آثار هنری وجود دارد. آنچه در عوض می یابند یک اثر هنری است که داخل آن موزه است.

این یک مفهوم جالب است، این ایده که یک فضای بیرونی می تواند یک تجربه هنری کاملاً راضی کننده باشد. تنها راهی که خواهید فهمید، این است که خودتان به آنجا بروید. اگر می خواهید معماری را ببینید، این همان چیزی است که باید بدانید.

طراحی مرکز گتی

ریچارد مایر از معماران مرکز گتی "صدای نهایی مدرنیسم قرن بیستم" خوانده شده است. مایر چند ماده اساسی گرفت: فلز، سنگ و شیشه. وی با همکاری یک بودجه میلیارد دلاری که "کمیسیون قرن" نامیده می شود، آنها را با هم ترکیب کرد و یک اثر معماری ایجاد کرد که می تواند بازدیدکنندگان را به همان اندازه که مجموعه هنری داخل آن هیجان زده می کند، هیجان زده کند.

مجموعه گتی بیش از 800 فوت بالاتر از سطح دریا قرار دارد، که بالاتر از شهر لس آنجلس است. یک تراموا با طول 0.75 مایل بازدید کنندگان را به بالای تپه هدیه می کند و آنها را از تجربه روزانه بالاتر می برد. این موزه شامل چهار غرفه نمایشگاهی و یک مرکز بازدیدکنندگان است که مرکز یک مجموعه یازده ساختمانی را تشکیل می دهد.

کل مجموعه بر اساس یک مربع 30 اینچی ساخته شده است که خطوط افقی آن از هر سازه ای پوشیده شده و آنها را متحد می کند. در برخی از ساختمان ها، این شکل ها به دور منحنی ها خم می شوند و یک مستطیل گاه به گاه یا عناصر هندسی دیگری با هم مخلوط می شوند. همه اینها یک فضای عمومی را تشکیل می دهد که یکی از جذاب ترین جاذبه های جنوب کالیفرنیاست.

سنگ ساختمانی از سنگ تراورتن است که از Bagni di Tivoli ایتالیا وارد شده و از سنگ همان معدن، آمفی تاتر کلسیوم و فواره تروی و ستون کلیسای سنت پیتر ساخته شده است. یک فرآیند برش مانند گیوتین فسیل هایی را که مدت زیادی در داخل سنگ دفن شده اند، در معرض دید قرار می دهد، ظرافت آنها کاملاً مخالف خشونت فرآیندی است که آنها را آشکار می کند. 24 مورد برتر از اینها به عنوان سنگهای "مشخصه" پراکنده در سایت قرار گرفته و در انتظار شادمانی کسانی هستند که آنها را پیدا می کنند. یکی از خارق العاده ترین آن ها در دیوار میدان ورود، روبروی ایستگاه تراموا است.

درباره طراحی مرکز گتی می توانید در وب سایت آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین می توانید از مطالعه بیشتر درباره آن در وب سایت Richard Meier & Partners لذت ببرید، جایی که می توانید نقشه ها و عکسهای معماری را مشاهده کنید.

درباره معماری مرکز گتی بیشتر بیاموزید

متخصصین تورهای معماری روزانه را برگزار می کنند که یادگیری بیشتر در مورد معماری مایر را آسان می کند. آنها همچنین تورهایی از باغ ها را ارائه می دهند که بخشی جدایی ناپذیر از تجربه فضای باز است. این تورها برای هر کس که حتی از راه دور به معماری علاقه مند است، ضروری است تا با تکنیک ها و ایده های معمار بیشتر آشنا شود.

اگر تور را از دست دادید یا می خواهید خودتان به بازدید بپردازید، می توانید نقشه و بروشور Architecture and Gardens را از میز اطلاعات بردارید.

کلکسیون موزه گتی

موزه گتی لس آنجلس بیشتر آثار هنری قبل از قرن بیستم توسط هنرمندانی مانند رامبراند و ون گوگ را به نمایش می گذارد. دارایی های گتی همچنین شامل مجموعه ای چشمگیر از آثار باستانی است که در گتی ویلا در مالیبو به نمایش درآمده است. ممکن است معروف ترین محل نگهداری موزه گتی در لس آنجلس، ایریس های ون گوگ باشد که این موزه در سال 1990 خریداری کرد.

هر گالری دارای لوورهایی با کنترل رایانه در نزدیکی سقف است که میزان نور طبیعی وارد شده در گالری را محدود می کند. این سیستم همراه با یک سیستم نور مصنوعی سرد و گرم، مشاهده نقاشی ها را در همان نور طبیعی که در آن نقاشی شده اند، تسهیل می کند.

دیدن مجموعه های موزه گتی لس آنجلس

مجموعه گسترده موزه گتی لس آنجلس در پنج ساختمان مجزا نگهداری می شود که به سادگی بر اساس موقعیت مکانی (شرق، غرب و ...) نامگذاری شده اند و به ترتیب تاریخی سازمان یافته اند. در هر ساختمان، طبقه همکف به مجسمه سازی، هنرهای تزئینی و مواردی از این دست اختصاص دارد ودر طبقه بالا نقاشی ها هستند.

 • ساختمان شمالی: موارد قبل از سال 1600 شامل نسخه های خطی منور
 • ساختمانهای شرقی و جنوبی: 1600 تا 1800
 • ساختمان غربی: بعد از سال 1800، از جمله مجموعه ون گوگ آیریس و عکاسی
 • موسسه تحقیقات: تغییر نمایشگاه ها

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه می بینید، هنگام ورود به برنامه گالری و تورهای تخصصی، برنامه روزانه را بررسی کنید یا تور صوتی Getty Guide را اجاره کنید (توصیه می شود). در باغ مجسمه سازی، می توانید با استفاده از تلفن همراه خود یک تور صوتی رایگان بگیرید، یا فقط یک بروشور توضیحی را از میز اطلاعات بردارید.

اطلاعات بیشتر در مورد مجموعه موزه گتی لس آنجلس

برای مطالعه بیشتر در مورد مجموعه های موزه گتی در لس آنجلس، ممکن است بخواهید در Getty Guide آنلاین گشت بزنید یا کتاب مجموعه موزه J. Paul Getty را بخرید.

تراس مجسمه ها

شامل قطعات اهدایی فران و ری استارک، مجموعه ای آنقدر بزرگ که این یک فضا به تنهایی نمی تواند همه را در خود جای دهد.

پلکان در شب

برخی می گویند ساختمانهای شرقی و شمالی دارای خصوصیات هوای آزاد و مطابق با خصوصیاتی هستند که جنبش باهاوس در دهه 1920 ایجاد کرده است. این راه پله ساده وقتی شب روشن شود به یک اثر هنری مدرن تبدیل می شود.

اورن باستان، شکل مدرن

آب شروع به جاری شدن در میدان بالایی می کند، از یک جوی طولانی پایین می رود و قبل از پایین آمدن از تپه به این منطقه فرو رفته می ریزد.

باغها

این منحنی های مخلوط آزالیا از 400 گیاه منفرد ساخته شده است. آنها قطعه اصلی باغ مرکزی را تشکیل می دهند.

ساختمان ها و باغ های مرکز گتی 24 هکتار مساحت دارند و برای زیبا جلوه دادن آنها به خدمه باغبان تمام وقت نیاز دارند. علاوه بر محوطه سازی معمول، درختان، گل های شکفته و مانند آن، مرکز گتی همچنین شامل یک باغ مرکزی است که تقریباً به همان اندازه یک باغ به معنای سنتی یک اثر هنری است.

باغ های منظره موزه گتی

محوطه سازی رسمی که توسط لوری اولین طراحی شده است، طراحی معماری ریچارد مایر را تکمیل و ارتقا می بخشد و تعادلی بین ساخت بشر و طبیعی ایجاد می کند. رنگ آمیزی آن در درجه اول اسطوخودوس و سفید است، شاید به طور تصادفی رنگ نقاشی ارزشمند موزه، آریزهای ون گوگ نباشد. درختان جاکاراندای گل بنفش در حیاط کوچک جلوی سالن مخصوصاً وقتی در ماه ژوئن شکوفا می شوند بسیار زیبا هستند.

سایت Getty Center بیش از 800 فوت بالاتر از شهر اطراف آن قرار دارد و مناظر پانوراما را ارائه می دهد. در شرق مناظر شهر وجود دارد. در جنوب، اشکال معماری باغ کاکتوس و سایه های برجسته مناظر شهر از خلیج جنوبی و شبه جزیره پالوس وردس را نشانه گذاری می کند. در غرب اقیانوس آرام قرار دارد که به تزئینات کمی احتیاج دارد. در دماغه شمالی، محوطه سازی در محیط دامنه تپه مخلوط می شود و گله های ساکن آهوان گاهی اوقات ظاهر می شوند اگر بازدید کنندگان به اندازه کافی ساکت باشند.

باغ مرکزی موزه گتی

مقاومت در برابر باغ های موزه گتی سخت است، باغ مرکزی 134000 فوت مربع است که توسط هنرمند رابرت ایروین تصور شده است، که آن را "یک مجسمه به شکل باغ مشتاق هنر" می نامد.

باغداران در طول سال تلاش می کنند تا بیش از 300 گیاه را در تمام طول سال نگهداری کنند.باغ با جزییات زیادی طراحی شده است. هنگام حرکت در مسیر زیگزاگ، سنگ ها برای تغییر صدای آب قرار می گیرند. رنگ ها چنان ظریف با هم مخلوط می شوند که قرمز و نارنجی طی چند مرحله به سفید و صورتی تبدیل می شوند و از این انتقال هیچ خاطره ای باقی نمی ماند.

گشت و گذار در باغ های موزه گتی

متخصصان تورهای روزانه در باغ ها را هدایت می کنند.

اگر می خواهید به تنهایی گشت بزنید، بروشور Architecture and Gardens را از مرکز بازدیدکنندگان بردارید. مسیر پیشنهادی برای یک تور انفرادی از باغ مرکزی با نزدیک شدن به ساختمان اصلی از سمت راست شروع می شود و از کنار آن می گذرد، از مسیر زیگزاگ به سمت باغ مرکزی و از تپه به سمت غرفه غرب، بالا می روید.

استراحت روی چمن

استراحت بر روی چمن باغها یکی از کارهای معمول است.

از اینجا می توانید ببینید که چه چیزی گیاهان اصلی بومی را نابودکرده است. در حالی که گاهی از اینجا می توانید مرکز شهر لس آنجلس را ببینید، اما منطقه برجسته ساختمانهای بلندتر،Century City است.

نکاتی در مورد بازدید از موزه گتی که لازم است بدانید:

همه با تراموا، از ساختمان پارکینگ در پایین تپه، به مرکز گتی می رسند.

جزئیات

موزه بیشتر روزها باز است، به جز بعضی از تعطیلات. همچنین گاهی اوقات دیر باز می شود و ممکن است کنسرت ها و رویدادهای دیگر عصر برگزار شوند.

هزینه ورودی وجود ندارد، اما هزینه پارکینگ وجود دارد که برای رویدادهای عصرانه کمتر است.

برای بازدید از دو ساعت تا نصف روز یا بیشتر وقت بگذارید. هر زمان از روز رفتن خوب است، به خصوص در یک عصر روشن بسیار زیباتر است.

موزه گتی در کجا واقع شده است؟

موزه جی پل گتی

1200 درایو مرکز گتی

لس آنجلس، کالیفرنیا

موزه گتی درست در I-405 شمال I-10 و خروجی بلوار سانست واقع شده است. اگر در حال رانندگی هستید، از I-405 در خروجی مرکز گتی خارج شوید و علائم را دنبال کنید. اگر آزادراه مسدود شده باشد (که مرتباً چنین است)، بلوار Sepulveda. به موازات آن و ممکن است سریعتر باشد.

اتومبیل باید پارک شود و دوچرخه به صورت رایگان پارک می کند. پارکینگ موتورسیکلت برای افراد رایگان است، اما گروه های بیش از 15 نفر برای هر مکانی که استفاده می کنند باید هزینه کنند.

اگر می خواهید با حمل و نقل عمومی بروید، اتوبوس ، مترو 761 در دروازه اصلی مرکز در بلوار Sepulveda متوقف می شود.

انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 130

به "موزه گتی (J. Paul Getty) لس آنجلس آمریکا" امتیاز دهید

6 کاربر به "موزه گتی (J. Paul Getty) لس آنجلس آمریکا" امتیاز داده اند | 4.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه گتی (J. Paul Getty) لس آنجلس آمریکا"

1 دیدگاه

Shahla 16 خرداد 1401

بسیار از دیدن فضا و معماری و طراحی موزه و چیدمان و آثار نفیس آن لذت بردم

پاسخ به Shahla
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید