پارک ملی آتشفشان ایرازو (Irazu) کاستاریکا - مجری سفرهای گردشگری

پارک ملی آتشفشان ایرازو (Irazu) کاستاریکا

آتشفشان ایرازو (Irazu) با 3342 متر بلندترین آتشفشان فعال کاستاریکا است. قله آتشفشان منظره ای ماه مانند است که دارای دهانه های متعدد است. دهانه اصلی ایرازو 1050متر قطر و 300 متر عمق دارد و دهانه Diego de la Haya به طور قابل توجهی کوچکتر است و حاوی یک دریاچه کوچک است که گاهی قرمز به نظر می رسد.

پارک ملی آتشفشان ایرازو (Irazu) کاستاریکا

مسیرها منتهی به این دهانه ها است که یکی از آنها دریاچه نیز دارد. یک مخروط نیز دیده می شود که از سنگ های آتشفشانی تکه تکه شده تشکیل شده است. از قله می توان در روزهای پاک به اقیانوس آرام و کارائیب نگاه کرد.

کلمه " ایرازو " در واقع مشتق شده از یک کلمه بومی است که به معنی "کوه رعد و برق و زلزله" است. این آتشفشان فعال است، اگرچه از آخرین باری که فوران کرده است سالها گذشته است. آخرین فوران در سال 1994 بود، اما هر لحظه می تواند دوباره فعال شود.

در سال 1963، آتشفشان ایرازو  بعد از20 سال سکوت در همان روزی که رئیس جمهور ایالات متحده جان اف کندی از آن دیدار کرد فوران کرد.

این آتشفشان پس از این تاریخ دو سال دیگر فعال بود و گدازه ها را به بیرون میریخت.

علاوه بر این، اولین فورانی که از آن ثبت شده در سال 1723 بود. توسط Diego de la Haya ثبت شد و یکی از دهانه های آتشفشان اکنون به نام او نامگذاری شده است.

گرچه ممکن است آتشفشان نامنظم یا غیر قابل پیش بینی به نظر برسد، اما بازدید از آن کاملاً ایمن است. اگر در معرض خطر فوران باشد و خطری برای بازدیدکنندگان ایجاد کند، پارک خیلی زود تخلیه می شود.

انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 124

به "پارک ملی آتشفشان ایرازو (Irazu) کاستاریکا" امتیاز دهید

2 کاربر به "پارک ملی آتشفشان ایرازو (Irazu) کاستاریکا" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک ملی آتشفشان ایرازو (Irazu) کاستاریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید