آتشفشان آرنال (Arenal) کاستاریکا - مجری سفرهای گردشگری

آتشفشان آرنال (Arenal) کاستاریکا

آتشفشان آرنال (Arenal)، یکی از جاذبه های مهم گردشگری در کاستاریکا، یکی از فعال ترین آتشفشان های آمریکای مرکزی است. از زمان فوران بزرگ در سال 1968، این جا تقریباً شاهد آتش فشان های کم و بیش بوده است.

 
آتشفشان آرنال (Arenal) کاستاریکا

پارک ملی آتشفشان Arenal که در Cordillera de Tilarán قرار دارد، یکی از برترین مناطق مشاهده آتشفشان در این کشور است. جاذبه اصلی اینجا آتشفشان Arenal است، کوهی مخروطی شکل با ستونهای خاکستر عظیم که بطور مداوم از دهانه آن آتشفشان خارج میشود.

آرنال از سال 1500 میلادی خاموش بود تا یک فوران گسترده در 29 ژوئیه 1968، که منجر به کشته شدن 82 نفر و تخریب دو روستا شد. از آن زمان، فعالیت منظم را مشاهده کرده است و بسته به روز یا هفته، بازدید کنندگان می توانند انتظار داشته باشند که از ابر خاکستر گرفته تا گدازه قرمز درخشان که در پایین کوه جریان دارد، دیدن کنند.

این پارک همچنین به دلیل طیف گسترده ای از تنوع زیستی مشهور است، تقریباً نیمی از پرندگان کاستاریکا، خزندگان، دوزیستان و پستانداران در جایی از مرزهای آن زندگی می کنند.

Lodge Observatory Arenal، در اصل یک رصدخانه خصوصی است که در سال 1987 تاسیس شد، تنها اقامتگاه در محدوده پارک ملی آتشفشان Arenal است. در مزرعه ماکادمیا در ضلع جنوبی آتشفشان واقع شده است. از محل اقامتگاه، منظره عالی آتشفشان و دریاچه Arenal را در جهت مخالف تماشا کنید. تعداد زیادی مسیر پیاده روی در منطقه وجود دارد. بسیاری منجر به آبشارها و جریان های گدازه قدیمی و اخیر می شوند.

انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 118

به "آتشفشان آرنال (Arenal) کاستاریکا" امتیاز دهید

2 کاربر به "آتشفشان آرنال (Arenal) کاستاریکا" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتشفشان آرنال (Arenal) کاستاریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید