آشنایی با جاذبه های گردشگری و توریستی کلگری

آلبرتا یکی از زیبا ترین استان های کانادا است که شهر "کلگری" در آن قرار دارند. منابع نفتی و گازی این استان در اقتصاد کانادا بسیار حیاتی است. شهر کلگری یکی از مهم‌ترین قطب‌های اقتصادی این کشور به شمار می‌آید.این شهر در جنوب غربی کشور کانادا قرار دارد و مرکز انرژی و فعالیتهای نفتی در شمال قاره آمریکا محسوب می‌شود. این شهر با جمعیتی بالغ بر 1 میلیون نفر چهارمین شهر پرجمعیت کانادا و مرکز انرژی این کشور محسوب می‌شود. در کلگری زبان انگلیسی زبان روزمره بشمار می‌آید ولی کارمندان دولتی موظف به تسلط به زبان فرانسه نیز هستند.

مهم‌ترین دانشگاه در شهر کلگری دانشگاه کلگری نام دارد. استفان هارپر نخست وزیر وقت کانادا یکی از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه است. در سال 1988 شهر کلگری میزبان بازی‌های المپیک زمستانی بود. بسیاری از کمپانی‌های نفت و گاز دنیا در این شهر مشغول به فعالیت هستند و یکی از بهترین آمار شاغلان در دنیا را به خود اختصاص داده است و به همین دلیل، مقصد بسیاری از مهاجرین به کاناداست. این شهر به عنوان یکی از مراکز ورزش‌های زمستانی دنیا و یکی از بهترین مکانهای دنیا برای اکوتوریسم شناخته شده است. آینده رو به رشد و ظرفیت‌های بالای اقتصادی یکی دیگر از چشم اندازهای زندگی شهرکلگری است. قرار گیری کلگری در حاشیه کوهستان زیبای راکی مانتینرسبب ایجاد مناظر طبیعی زیبا و آب و هوای دلچسب بهاری و تابستانی گردیده است . دراین شهر در تابستانها یکی از بزرگترین فستیوال های صید ماهی های بالدار "BOW" انجام می شود دان تان شهر از رستورانها، بارهای زیبا و مراکز خرید متنوع پوشیده شده است.

دیدنی های شهر کلگری:

  • داون تاون زیبا و شلوغ شهر
  • مرکز علوم
  • موزه گلن بو
  • برج کالگری
  • موزه هنر

دیدار از ساختمانهای بلند و زیبای شهر و جنب و جوش مردم ، این شهر را تبدیل به یکی از پرجاذبه ترین اماکن توریستی مرکز کانادا نموده است.

دیدنی های کلگری (0)