راهنمای جامع پارک هزاره (Millennium Park) شیکاگو آمریکا - مجری سفرهای گردشگری

راهنمای جامع پارک هزاره (Millennium Park) شیکاگو آمریکا

پارک هزاره (Millennium Park) بزرگترین فضای عمومی در 319 هکتار مرکز شهر، گرانت پارک شیکاگو است. این پارک در سال 2004 گشایش شد و اکنون یکی از بزرگترین جاذبه های رایگان شهر است که تنها با باغ وحش پارک لینکلن رقابت می کند.

پارک میلنیوم (هزاره) در ضلع شرقی مرکز شهر واقع شده است، از غرب با خیابان میشیگان و هتل انجمن ورزشی شیکاگو، از شرق با کلمبوس درایو، از شمال با خیابان راندولف و از جنوب با خیابان مونرو همسایه است. حمل و نقل عمومی اولیه شیکاگو به پارک یا اتوبوس Michigan Avenue CTA شماره 151 یا قطار مترو Red Line، ایستگاه Randolph است. از Magnificent Mile تقریباً 5 دقیقه راه است. پارکینگ کافی در گاراژ پارک هزاره موجود است.

ورود به پارک هزاره رایگان است و همه روزه از ساعت 6 صبح تا 11 شب باز است.

راهنمای جامع پارک هزاره (Millennium Park) شیکاگو آمریکا

پل BP

BP پل، پارک هزاره را به پارک مگی دالی متصل می کند و دسترسی آسان به Columbus Drive را امکان پذیر می کند. این پل درست در کنار گاراژ پارکینگ خیابان مونرو است، بنابراین اولین توقف منطقی در تور پارک است.

پل BP که توسط معمار برنده جایزه فرانک گری طراحی شده است، 935 فوت طول دارد و به قدری بلند است که می تواند چشم اندازهای عالی از اطراف را فراهم کند. قسمت بیرونی این پل از جنس فولاد استیل براق است که پل BP را به یک اثر دیگر طراحی شده توسط گری، غرفه پریتزکر متصل می کند.

غرفه جی پریتزکر

دقیقاً مانند پل BP، غرفه جی پریتزکر توسط Frank Gehry طراحی شده و از فولاد ضد زنگ براق ساخته شده است. این غرفه به یاد جی پریتزکر، تاجر برجسته شیکاگو نامگذاری شد که خانواده اش به دلیل خیرخواهی در شهر شناخته شده اند.

غرفه 120 فوت ارتفاع دارد و نوارهایی را که در باد جریان دارند تداعی می کند، این یک کار ساده برای یک سازه فلزی نیست. محل نشستن 11000 نفره (4000 صندلی در جلوی صحنه با 7000 اتاق در چمن بزرگ) با لوله های متقاطع پوشانده شده است که از سیستم صوتی سطح بالای غرفه پشتیبانی می کنند. غرفه جی پریتزکر از بهار تا پاییز میزبان چندین رویداد موسیقی رایگان از جمله جشنواره موسیقی Grant Park و جشنواره معروف Gospel Fest است.

باغ لوری

باغ لوری با مساحت 2.5 هکتار، یک مکان کاملاً شگفت آور و آرام است که عمده آن به دلیل پرچینی با ارتفاع 15 فوت است که آن را از دو طرف محصور کرده است. این پرچین از باغ چند ساله در برابر عابران پیاده محافظت می کند و به معنای توصیف کارل سندبورگ از شیکاگو به عنوان "شهر شانه های (کتف) بزرگ" است. در امتداد ضلع شرقی یک پل پیاده روی چوب سخت وجود دارد که از آب روان کم عمق عبور می کند، که در تابستان های گرم شیکاگو محبوب است، مردم در لبه آن نشسته و انگشتان پاهایشان را در آب فرو می برند.

دروازه ابر

دروازه ابر  که به دلایل واضح مردم محلی از آن با عنوان "لوبیا" یاد می کنند، یک مجسمه عمومی توسط آنیش کاپور، هنرمند با استعداد انگلیسی است. Cloud Gate بیش از 110 تن وزن و 66 فوت طول و 33 فوت بلندی دارد. این لوبیا با استفاده از تعداد زیادی صفحه منحصر به فرد از فولاد ضد زنگ ایجاد شده است. سطح بدون درز دروازه ابر نتیجه هزاران ساعت پرداخت است.

این مجسمه به شکل قطره عظیم جیوه مایع است و سطح آینه کاری انعکاسی شگفت انگیز از افق شهر را ارائه می دهد، حتی در یک روز روشن، نفس گیرتر می شود. بازدید کنندگان می توانند در زیر دروازه ابر، که به طرز حیرت انگیزی مقعر است، قدم بزنند. بچه ها به خصوص از جلوه آینه ای که باعث ایجاد این اثر می شود لذت می برند.

Cloud Gate یکی از محبوب ترین مکانها برای عکاسی در شهر است. رستوران های نزدیک Shake Shack، Cindy's Rooftop در هتل Association Athletic و Rural Society در هتل Loews Chicago هستند.

فواره تاج

فواره تاج که توسط هنرمند اسپانیایی Jaume Plensa طراحی شده است، ادای احترامی بی نظیر به مردم شیکاگو است. این اثر هنری با الهام از چشمه های تاریخی ساخته شده است که از دهان بازشان آب غرغره می کند. نسخه پلنسا از دو برج شیشه ای 50 فوت تشکیل شده است که تصاویر ویدئویی چرخان 1000 ساکن را نمایش می دهد.

بچه ها طرفداران پر و پا قرص Crown Fountain هستند که کمتر از یک بلوک با موسسه هنر شیکاگو فاصله دارد و والدین باید طبق آن برنامه ریزی کنند زیرا احتمالاً بچه هایشان خیس آب می شوند. در حالی که تصاویر روی برج ها در طول سال نشان داده می شوند، بخش آب فقط از اواسط بهار تا اواسط پاییز روشن می شود، البته اگر شرایط آب و هوایی اجازه دهد 

انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 128

به "راهنمای جامع پارک هزاره (Millennium Park) شیکاگو آمریکا" امتیاز دهید

1 کاربر به "راهنمای جامع پارک هزاره (Millennium Park) شیکاگو آمریکا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای جامع پارک هزاره (Millennium Park) شیکاگو آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید