پارک ملی جاسپر (کانادا) - مجری سفرهای گردشگری

پارک ملی جاسپر (کانادا)

پارک ملی جاسپر (Jasper National Park Of Canada) بزرگترین پارک ملی در کوهستان‌های راکی کانادایی و به معنای واقعی کلمه شگفت‌انگیز و جذاب است. طبیعت جالب توجه این پارک منطقه‌ای بسیار وسیع شامل مسیرهای پیاده‌روی در طبیعت وحشی و بکر و نواحی کوهستانی، پهلو به پهلوی اکوسیستم‌های در خطر و محافظت‌شده و همچنین یخچال‌های طبیعتی بسیار معروف کلمبیا است. پارک ملی جاسپر همچنین میزبان گستره‌ای عظیم از جاندارن مختلف است؛ این پارک سلامت‌ترین جمعیت خرس‌های گریزلی و گوزن‌های شمالی در شمال امریکا و همچنین هزاران گونه از حشرات و گیاهان را در خود جای داده است. مسافران تور کانادا در این پارک می‌توانند سفری شگفت‌انگیز به طبیعت مشهور این سرزمین داشته باشند.

پارک ملی جاسپر (کانادا)

طبیعت پارک ملی جاسپر شامل کوهستان‌های خشن، دره‌ها، یخچال‌های طبیعی، جنگل‌ها، چمنزارهای کوهستانی و رودخانه‌هایی است که در امتداد دامنه‌های شرقی کوهستان‌های راکی در غرب استان آلبرتا کشیده شده‌اند. پارک ملی جاسپر در سال 1907 تاسیس شد تا از حیات وحش باقی مانده در این بخش از کشور محافظت کند. به خاطر گستردگی گونه‌های جانوری و گیاهی در اینجا، پارک ملی جاسپر به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است. این پارک منزلگاه 70 گونه از پستاندارانی است که سلامت و بقایشان به وجود این پارک گره خورده است؛ به همین خاطر است که مسافران تور کانادا و تمامی بازدیدکنندگان باید سعی کنند در بازدیدشان از این مجموعه بی‌نظیر طبیعی، کمترین مزاحمت را برای ساکنین همیشگی پارک داشته باشند.

راهنمای رفتن به پارک ملی جاسپر در تور کانادا

شهر جاسپر در محل تقاطع بزرگراه‌های شماره 16 و 93 قرار گرفته است. نزدیک‌ترین فرودگاه‌ها به این پارک، فرودگاه‌های ادمونتون و کلگری با تعداد زیادی از پروازهای داخلی و بین‌المللی هستند. راحت‌ترین راه برای مسافران تور کانادا برای رسیدن به پارک ملی جاسپر، کرایه اتومبیل از محل این فرودگاه‌ها است. البته گردشگران می‌توانند با استفاده از شبکه راه‌آهن و قطارهای شرکت‌های VIA Rail و Rocky Mountaineer هم خود را به پارک برسانند.

پارک ملی جاسپر

بهترین زمان برای رفتن به پارک ملی جاسپر در تور کانادا

پارک ملی جاسپر در تمام طول سال باز است؛ اما برای تجربه بهترین وضعیت آب و هوا و دیدن زیباترین مناظر، اواخر تابستان و اوایل پاییز را برای این سفر انتخاب کنید. هوا همچنین در پاییز تمیزتر است؛ موردی که به خصوص برای علاقه‌مندان به عکاسی بسیار مهم است. مسافران تور کانادا در هر وقتی از سال می‌توانند حیوانات وحشی را در نقاط مختلف ببینند، اما بهترین زمان‌ها برای دیدن حیات‌وحش پارک، صبح‌های زود یا اواخر بعدازظهرها در طول فصل‌های بهار و پاییز است، به خصوص در مورد گرازها، گوزن‌های شمالی و میش‌ها. آگوست تا سپتامبر، فصل جفت‌گیری گوزن‌های شمالی است؛ شما در این دوره می‌توانید در امتداد رودخانه آتاباسکا گوزن‌های نر را ببینید که برای به دست آوردن ماده‌ها با هم سرشاخ می‌شوند.

گشت و گذار در پارک ملی جاسپر

راحت‌ترین راه برای مسافران تور کانادا برای گشت و گذار در پارک، استفاده از اتومبیل شخصی یا کرایه‌ای است. البته در موقع رانندگی به خصوص در زمان غروب و طلوع آفتاب مراقب حیوانات باشید، چرا که در این زمان فعال‌تر از باقی ساعت‌های روز هستند. شما می‌توانید در مسیرهای متعددی در پارک ملی جاسپر پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری کنید. برخی از مسیرها برای اولین بار به وسیله حیوانات وحشی ساخته شده‌اند و بعد از آن توسط اولین انسان‌ها در این سرزمین شامل ملت اولیه، تاجران خز، جستجوگران و ماجراجویان استفاده شده‌اند. حدود 1000 کیلومتر مسیر و 82 محل چادر زدن و اردوگاه در این پارک وجود دارد. توصیه می‌کنیم در سفر خود حداقل یک نیم‌روز را برای دیدن شهر جاسپر و چندین روز را برای گشت و گذار در داخل پارک کنار بگذارید.

وبسایت
pc.gc.ca/en/pn-np/ab/jasper
هزینه ورودی
حدود 10 دلار
منبع: nationalgeographic.com
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 18

به "پارک ملی جاسپر (کانادا)" امتیاز دهید

3 کاربر به "پارک ملی جاسپر (کانادا)" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز شما:

دیدگاه های مرتبط با "پارک ملی جاسپر (کانادا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید