سوپر ویزای کانادا چیست؟

به گزارش مجری سفرهای کانادا و آمریکا، یکی از دغدغه های بسیاری از مهاجران، دیدار با اعضای خانواده و والدینشان است؛ فرصتی که به علت مشغله کاری خیلی وقت ها به راحتی به دست نمی‌آید. سوپر ویزای کانادا برای والدینی در نظر گرفته شده که می خواهند با سفر به کانادا به دیدار فرزندانشان بروند.

سوپر ویزای کانادا چیست؟

سوپر ویزا برای والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ‌های شهروندان کانادا در نظر گرفته شده است. در تعاریف، شهروندان کانادایی مهاجرانی هستند که اقامت دائم کانادا و کارت PR داشته باشند و شهروند این کشور به حساب بیایند. در این حالت والدین آنها می‌توانند از قانون سوپر ویزا کانادا برای ورود به این کشور استفاده کنند.

برای صدور ویزای کانادا در این حالت، متقاضی باید گذرنامه معتبر داشته باشد و همچنین ثابت کند که امکانات مالی کافی را دارد و می‌تواند از عهده هزینه‌های خود در مدت اقامتش در کانادا برآید. فرد دعوت‌کننده هم باید امکانات مالی مناسب برای میزبانی را طبق جدول حداقل درآمد داشته باشد.  متقاضی دریافت سوپر ویزای کانادا، باید توسط یک شرکت بیمه کانادایی برای مدت حداقل 1 سال بیمه شود. بیمه او باید حداقل مبلغ 100 هزار دلار را پوشش دهد.

در قانون، مدت اعتبار سوپر ویزا کانادا 10 سال معین شده است، اما در نهایت با توجه به اعتبار گذرنامه صادر می‌شود. برای مثال در مورد پاسپورت‌های ایرانی که پنج سال اعتبار دارند، مدت اعتبار سوپر ویزای کانادا نیز حداکثر 5 سال خواهد بود. در مورد کشورهای دیگر این زمان متفاوت است. در هر صورت، مانند دیگر ویزاها، یک ماه قبل از پایان اعتبار گذرنامه، اعتبار این ویزا هم تمام خواهد شد.

توصیه می کنیم قبل از اقدام برای دریافت سوپر ویزای کانادا، اعتبار گذرنامه خود را تمدید کنید. سوپر ویزا کانادا به دو صورت چند بار ورود (مولتی) و تک ورودی صادر می‌شود. با دریافت ویزای چند بار ورود، متقاضی می‌تواند چند بار به کانادا سفر کند و در هر بار تا مدت 2 سال در این کشور اقامت داشته باشد. این یکی از مزیت های سوپر ویزا نسبت به ویزای توریستی مولتی است، چرا که در ویزای توریستی متقاضی تنها به مدت 6 ماه اجازه ماندن در خاک کانادا را دارد.

برای درخواست این ویزا راه های مختلفی وجود دارند. در روش اول، می‌توانید مدارک خود را، به صورت الکترونیکی برای افسر ویزای کانادا ارسال کنید. پس از پرداخت هزینه انگشت نگاری و بررسی مدارک، باید به یکی از دفاتر VAC برای انجام انگشت نگاری و بیومتریک مراجعه کنید. جواب سوپر ویزای کانادا شما در بازه زمانی بین 2 هفته تا 3 ماه اعلام خواهد شد که در صورت تایید ویزا، باید پاسپورت خود را برای دریافت ویزا، به سفارتخانه ارسال کنید. در روش دوم دریافت سوپر ویزا کانادا، باید به سفارت مراجعه کنید یا از طریق موسسه‌ها و دفاتر حقوقی مهاجرتی اقدام کنید. از آنجایی که سفارت کانادا در ایران تعطیل شده، برای درخواست ویزا می بایست به کشورهای همسایه مانند ترکیه مراجعه کنید.

انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 19

به "سوپر ویزای کانادا چیست؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "سوپر ویزای کانادا چیست؟" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوپر ویزای کانادا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید